Платні та безкоштовні лабораторії: де здати аналіз

Платні та безкоштовні лабораторії: де здати аналіз

Якщо лікар призначив вам аналіз крові, неминуче доведеться вибирати один з двох варіантів - заощадити і відправитися до районної поліклініки або ж трохи витратитися, але скористатися послугами комерційної діагностичної лабораторії. Чи варто витрачати гроші на те, що можна отримати безкоштовно, як вибрати лабораторію для здачі аналізу і які медичні установи можуть вважатися надійними?

Де здати кров на аналіз: платні vs безкоштовні установи

В якому медзакладі здати кров на аналіз? Питання постає перед нами досить часто, бо аналіз крові призначають за будь-яких медичних обстежень. Справа в тому, що це найбільш простий, але при цьому інформативний діагностичний метод, який дає багато інформації про стан здоров'я людини.

Отже, здати аналіз крові можна в державній поліклініці або ж у комерційній лабораторії. Звичайно, можна почитати відгуки про місцеві лабораторії, наприклад відгуки Сінево. Але краще порівняти обидва ці варіанти за різними параметрами.

Розташування

Багато з приватних лабораторій мають дуже велику кількість філій - десятки і навіть сотні. Де б ви не жили, завжди поблизу є хоча б одна філія приватної лабораторії. Це означає, вам не доведеться змінювати звичний маршрут і попереджати керівництво про запізнення - до приватної лабораторії можна зайти дорогою на роботу, не втрачаючи часу. У державних лабораторій відділень менше, а поліклініка, до якої ви прикріплені, може розташовуватися не так близько до будинку.

Сервіс

Сервіс приватних лабораторій

Всім знайомі нескінченні черги у державних поліклініках - іноді людей в коридорі перед потрібним кабінетом так багато, що нікуди сісти. Зрозуміло, в такій ситуації і пацієнти, і лікарі перебувають в роздратуванні. Суперечка про те, чия зараз черга, - не найкраще початок дня. Здати кров на аналіз у приватній лабораторії можна без всяких черг, в комфортній обстановці - вас з посмішкою зустрінуть, швидко зареєструють і проводять до кабінету, а час очікування буде мінімальним.

Графік роботи

Здати аналіз крові у комерційній лабораторії можна коли завгодно - на відміну від державних поліклінік, де прийом матеріалу ведеться лише кілька годин на день. При цьому багато філій приватних лабораторій відкриваються рано вранці, а деякі взагалі працюють цілодобово.

Зручність

Комерційні лабораторії надають дуже великий вибір додаткових послуг, покликаних зробити здачу аналізів ще більш комфортною. За результатами не доведеться їхати до лабораторії - їх можуть надіслати на електронну пошту, розмістити в особистому онлайн-кабінеті пацієнта або надіслати кур'єром. Часто лабораторії надають послугу забору крові на дому - це зручно для батьків, які не можуть залишити малюків без нагляду, для літніх людей, пацієнтів, чиї можливості у пересуванні обмежені і тих, хто недостатньо добре себе почуває для поїздки до лабораторії.

Устаткування і персонал

Устаткування і персонал приватних лабораторій

На відміну від муніципальних поліклінік, приватні медичні центри і лабораторії не залежать від дотацій і не мають нестачі у фінансах, що дозволяє їм купувати новітнє діагностичне обладнання і реактиви, а також наймати на роботу найбільш кваліфікованих фахівців. У державних же медзакладах нерідко використовується обладнання, якому вже 15-20 років. Воно не тільки перебуває в сумному технічному стані, але й не дає досить високої точності діагностики - наука зробила крок далеко вперед, але безкоштовна медицина в країні, на жаль, залишилася на рівні 1990-х. Три чверті всіх медичних апаратів, якими обладнані державні поліклініки, є застарілими.

Швидкість

Технічні потужності і великий штат дозволяють приватним лабораторіям працювати швидко. Ви отримаєте результати аналізу крові у той же день, а якщо обстеження дуже складне і трудомістке - наступного дня, але не пізніше. Практично всі комерційні лабораторії проводять експрес-аналізи, результати яких разом з лікарським висновком видаються вже через пару годин. Іноді це питання зручності, а іноді - буквально життя і смерті, адже часом навіть один день зволікання може мати значні наслідки для здоров'я.

Ціна

Багато хто віддає перевагу користуватися послугами безкоштовних державних лабораторій, бо ціна процедур у комерційних установах здається їм занадто високою. Однак, насправді, вартість аналізу крові та й інших лабораторних та апаратних досліджень у комерційних центрах зовсім не така висока. Лабораторій зараз дуже багато, і в боротьбі за клієнтів вони знижують ціни, проводять акції, пропонують постійним клієнтам вигідні дисконтні програми та знижки на комплексні обстеження. Приватна медицина в нашій країні давно перестала бути привілеєм заможних людей. Сьогодні абсолютна більшість комерційних поліклінік і лабораторій відноситься до класу «економ» і розраховане на людей із середнім достатком.