Про коронавірус людською мовою

Про коронавірус людською мовою

Головне, що треба знати про коронавірус людською мовою

Від американського вірусолога Джеймса Роба

Вірус не літає повітрям і не зможе вас заразити, якщо ви будете дихати одним повітрям з інфікованими. 

Вірус розповсюджується через краплі, які утворюються під час чхання чи кашляння!

А це означає, що будь-яка поверхня на яку кашлянула чи чхнула інфікована людина залишається небезпечною приблизно протягом тижня. 

Якщо ви не торкаєтесь поверхонь, то ви не зможете заразитися, якщо інфікована людина не буде чхати чи кашляти вам прямо в обличчя.

Якщо ви торкаєтесь поверхні, на яку кашляла чи чхала людина уражена коронавірусом, або поверхні, якої торкалися руки з залишками крапель, то на ваших руках теж будуть віруси. Але. Якщо ви не торкалися цими руками обличчя і вчасно їх продезінфікували, то небезпека вас омине.

Коронавірус проникає до нашого організму через ніс та рот, до яких ми доторкаємося брудними руками з залишками біологічної рідини інфікованої людини. 

Що робити

Правила поведінки під час коронавірусу

  • Не потискайте рук. Вітайтеся інакше.
  • Намагайтеся якмога менше торкатися будь-яких поверхонь до яких торкається багато людей: ручок дверей, вимикачів, корзинок та візків у магазинах, кнопок ліфта, пістолета на заправці і т.д. Особлива увага до поверхонь в туалетах, міському транспорті, магазинах тощо. 
  • Торкайтеся поверхонь ліктем, стегном, кулаком і т.д. Використовуйте латексні, вінілові або нітрилові одноразові рукавички.  
  • Майте при собі дезінфекційні серветки і використовуйте їх повсякчас для протирання публічних поверхонь. Не соромтеся.
  • Після вулиці обов'язково мийте руки милом не менше 20 секунд. Краще довше. Користуйтесь дезінфектором, який містить не менше 60% спирту. 
  • Тримайте дезінфекційний засіб поблизу входу до вашої квартири, в машині і користуйтеся ним щоразу, коли ви не можете вимити руки з милом. 
  • Якщо ви кашляєте або чхаєте, робіть це в одноразові носовички, або серветки і відразу викидайте. Якщо нічого немає - чхайте або кашляйте у свій лікоть. Пам'ятайте, що на вашому одязі вірус буде жити близько тижня. 

Що варто мати під час карантину на коронавірус

Поводження під час карантину

1. Одноразові латексні, вінілові або нітрилові рукавички, щоб одягати їх в публічних місцях, а потім викидати.

2. Маски. Вони не захищають самі по собі, а заважають доторкнутися до рота та носа. Людина доторкується до рота близько 90 разів на добу, не помічаючи того.

3. Дезінфекційні засоби з вмістом спирту не менше 60%.

Будьте здорові!