Профілактика і діагностика раку нирки

Профілактика і діагностика раку нирки

Неоплазія (злоякісна пухлина) нирки - карцинома, здатна поширюватися до інших органів людини. Перебіг захворювання має кілька етапів:

  • На першій стадії проходить безсимптомно. За ранньої діагностики, одужання можливе в 90% випадків.
  • Для другої стадії характерні загальні та специфічні симптоми, серед яких: слабкість, кров у сечі, біль в суглобах, області нирок, різка втрата ваги, набряк нижніх кінцівок.
  • Третя стадія - новоутворення розростається до наднирників, порожнисті вени, лімфатичні вузли. Супроводжується симптомами другої стадії.
  • Четверта стадія - спостерігається активне зростання метастазів до кишечника, легень, печінки.

Як показує практика, рак нирки успішно діагностується на ранніх стадіях розвитку, його прояви вже на другій стадії досить яскраво виражені.

Профілактика раку нирок

Серед факторів ризику:

  • зловживання алкоголем, куріння;
  • ожиріння, часте вживання висококалорійної їжі;
  • постійний хімічний вплив, підвищений радіаційний фон;
  • тривалий прийом медичних препаратів, хронічні захворювання.

Найкраща профілактика - періодичний огляд у лікаря-уролога, проходження УЗД при появі безпричинних болів в районі попереку та зміні кольору сечі. Рекомендується уважно стежити за раціоном харчування, вчасно діагностувати і правильно лікувати захворювання нирок. Забезпечити повноцінне фізичне навантаження та достатній сон, регулярно приймати полівітаміни для профілактики авітамінозу.

Як діагностується пухлина

До постановки діагнозу, уролог-онколог проведе велику роботу, обстежуючи здоров'я пацієнта. Призначаються аналіз крові, сечі - лабораторні дослідження дозволяють підтвердити діагноз.

Для отримання повної картини захворювання, рекомендується апаратна діагностика - УЗД, рентгенографія, урографія, КТ, МРТ. При цьому важливо, щоб в роботі використовувалося сучасне обладнання, здатне швидко і точно визначити наявність пухлини та її показники.

Консультація лікаря-онколога при раку нирок

Онко Консалтинг центр в Києві готовий запропонувати комплексний консьєрж-сервіс для онко хворих - медичний та немедичний.

  • Консьєрж-сервіс медичного спрямовання - співробітники центру підберуть клініку, де пацієнту нададуть ефективну допомогу з лікування раку. Після надання допомоги персонал OCC готовий забезпечити спостереження за пацієнтом або порекомендувати клініку в іншому місті, де цю послугу також нададуть на вищому рівні.
  • Немедичний консьєрж-сервіс - забезпечується комплексний супровід пацієнта на процедури, обстеження. Організовується комфортне перебування в Києві на час лікування.

Постановка онкологічного діагнозу - не вирок. В даному питанні важливо вчасно отримати професійну допомогу, провести оцінку стану здоров'я, підготувати прогноз на майбутнє.