Причини швидкої стомлюваності

Дуже швидка стомлюваність може бути симптомом хронічної втоми та серйозних системних захворювань. Ми не витримуємо значних навантажень після хвороби, пологів, напруженого робочого тижня, відсутності нормальної відпустки протягом тривалого часу. З цими причинами все зрозуміло, але є менш очевидні фактори, які провокують. Розкажемо, звідки береться дуже швидка стомлюваність та що можна зробити.

Причини швидкої стомлюваності

Причини хронічної втоми

Швидка стомлюваність - це проблема, яка може виникати навіть у здорових людей. За наявності серйозних хронічних патологій вона практично неминуча. Головний спосіб боротьби з хронічною втомою – суворе дотримання режиму сну та відпочинку, роботи та неспання.

Розкажемо, звідки беруться постійна втома та дратівливість, що можна зробити для покращення ситуації.

Спосіб життя

Неправильний спосіб життя – основна причина підвищеної втоми. Незбалансована дієта та/або питний режим, брак фізичних навантажень, постійне недосипання можуть викликати підвищену втому. Обов'язково відкоригуйте спосіб життя – це база, де вибудовується все інше.

Анемія

Якщо крові не вистачає еритроцитів – клітин, які розносять кисень організмом – розвивається анемія. Хтось страждає від неї хронічно, у жінок схильність до стану підвищується під час вагітності, менструації. Також анемія розвивається на тлі депресій та стресів. Що робити? Відкоригувати дієту, почати приймати вітамін В-12 та залізо.

Онкологія

Втома є важливим маркером ракових захворювань, але не сама по собі, а на тлі появи наростів, ущільнень, різкої втрати ваги. Щоб виконати діагностику, потрібно здати аналізи, пройти комплексне лікарське обстеження.

Депресія

Патологічна втома розвивається і під час депресії. Також у цьому стані можуть турбувати порушення апетиту, сну, складності з концентрацією уваги. Лікування передбачає психотерапію, корекцію способу життя, прийом антидепресантів.

Гіпотиреоз

За недостатнього виробленнч життєво важливих гормонів щитовидною залозою з'являються сонливість та втома. Також пацієнти скаржаться на ламкість нігтів, сухість шкіри, стрибки настрою, збої менструального циклу. Потрібна специфічна терапія. Також непогані результати дають корекція способу життя та прийом певних добавок.

Апное

За апное під час сну блокуються дихальні шляхи, у результаті різко знижується рівень кисню. Відбувається зупинка дихання, сон стає поверхневим. Людина може довго спати і не висипатись.

Що робити?

Якщо ви помітили характерні для швидкої стомлюваності симптоми, які не проходять після тривалого якісного відпочинку, зверніться до невролога. Діагностика астенії містить:

  • Розмова з пацієнтом, збирання анамнезу. Лікар зверне увагу на характер сну, систематичність, регулярність відпочинку, умови праці та інші фактори.
  • Обстеження на кшталт УЗД судин шиї, голови, МРТ мозку, КТ хребта, кардіографії, електроенцефалографії. Обов'язково вимірюються тиск, ритм серця.
  • Складання аналізів для визначення гормонального фону. Можливо лікар попросить вас здати маркери певних вітамінів крові.
  • Консультація у профільних фахівців у разі потреби – кардіолога, ендокринолога, ін.

Хороші результати за постійної втоми, сонливості у чоловіків та жінок дає вітамін Д. Приймати його можна у профілактичних та терапевтичних дозуваннях постійно та курсами. Оптимально спочатку скласти аналізи, відвідати лікаря. Дозування понад 2000 МО потрібні за показаннями, самостійно їх призначати не слід. Вітамін Д є джерелом енергії для організму, яка позитивно впливає на сон, зміцнює кістки, нормалізує роботу гормональної, ендокринної, нервової систем. Він корисний абсолютно всім, а дефіцит викликає тяжкі стани та хронічні захворювання. Якщо цікавить перевірений продукт, зверніть увагу на «Олидетрим». Він підходить дорослим та дітям від народження.