Рівна спина за 10 секунд

Рівна спина за 10 секунд

Сучасне суспільство все частіше проводить більшу частину часу перед комп'ютером. Сидячий спосіб життя, сутула постава - це функціональний стан, який дозволяє знизити навантаження на тіло при порушенні вимог ергономіки робочого місця. Іншими словами, через те, що наше робоче місце не зовсім правильно обладнане, і безлічі м'язів доводиться бути в постійній напрузі, щоб тримати наше тіло в правильному положенні. Тіло намагається пристосуватися до такої ситуації, тому розслабляє певні м'язи, і ми сутулимося. При цьому задіюються інші м'язи. Виникає біль лише тоді, коли ми постійно зберігаємо одну і ту ж поставу, через те, що ці «інші» м'язи стають перенапружені. Згодом і з'являються хронічні болі.


Вправи для рівної постави

Однією з найбільш поширених вправ для рівної постави є стійка біля стіни, до якої потрібно притиснутися потилицею, спиною, сідницями та задньою частиною ніг. Запам'ятати такий стан, і зберігати його під час ходьби.

Якщо ви вже пробували подібний прийом, то маєте пам'ятати, що постава дуже швидко повертається до свого попереднього стану.

Як же тримати спину рівно?

Отже, щоб розуміти з чим ми боремося, для наочності, встаньте боком перед дзеркалом, та подивіться на свою поставу, або попросіть сфотографувати себе в профіль, до і після вправи.

Тепер, ставимо ноги разом, притискаємо носки та п'яти один до одного, розводимо руки в сторони, щоб ми були схожі на букву «Т». На велику, горбату букву «Т» ... І нахиляємо вперед все своє тіло, як Пізанська вежа, не відриваючи п'яти від підлоги, не згинаючи тулуб в попереку, нахил тільки в гомілкостопі. Буквально секунд 10 стоїмо, мучаємося, і повертаємося до початкового положення, опускаємо руки.

Як же тримати спину рівно?

Тепер можете робити фото «після», і порівняти з «до».

Якщо ви все правильно зробили - має виникнути приємне  відчуття рівності постави. Звичайно, звичка горбатитися поверне вас до свого попереднього стану, зате тепер ви знаєте, як змінити цю звичку на іншу - ходити з рівною спиною, і всього за 10 секунд. Регулярно виконуйте подібну вправу, і ... звикнете ходити з розведеними в сторони руками)) Не дякуйте!

Тож давайте з'ясуємо, як навчитися тримати спину рівною, в положенні сидячи.

spin4

Cідаємо на середину сидіння стільця таким чином, щоб тазостегновий та колінний суглоб утворювали 90 градусів, і, як завжди, або дивимося на себе в дзеркало, або просимо сфотографувати себе в профіль.

Тепер вам потрібно відчути свої сідничні кістки - власне, це ті кістки, на які припадає  опора вашого тіла. Щоб їх відчути, потрібно перекочувати таз на стільці назад-вперед, до тих пір, поки не зрозумієте, де саме знаходиться центр ваги вашого тіла.

Найважливіше тут вчасно зупинитися, уявити вертикальну площину, яка проходить крізь сідничні кістки, і умовно розділяє ваше тіло на передню та задню частини. Тепер легенько перекочуйте таз назад-вперед, щоб під час перекату вперед -центр ваги рухався вперед від вертикальної площини, при перекаті назад - відповідно, зміщувався назад.

Під час перекатів, дотримуйтесь рівної дуги в тілі від куприка до верхівки. Таким чином, кожен раз зменшуйте кількість перекатів, стежачи за тим, щоб центр ваги рухався назад-вперед від вертикальної площини на однакову відстань. Коли коливання центру ваги зупиняться в нейтральній точці, подивіться на себе в дзеркало або зробіть друге фото.