Що таке вагінопластика: процедура, показання та протипоказання

Що таке вагінопластика?

Вагінопластіка - це операція для вирішення проблем жіночої сечостатевої системи, пов'язаних, зазвичай, з наслідками пологів або віковими змінами в жіночому організмі. Вагінопластіка застосовується для усунення опущення стінок і матки, звуження входу до піхви і зміцнення вагінальних м'язів. Ця операція дозволяє жінкам вирішити проблеми в інтимному житті, а також сприяє швидкій соціальній адаптації жінки після операційних втручань в області статевих органів, пов'язаних з пологами та вагітністю. Вагінопластіка має також інші назви - кольпорафія, кольпопластіка, пластика вагіни, пластика піхви.

У чому полягає процедура вагінопластики

Вагінопластіка поділяється на кілька видів залежно від стану пацієнта та цілей операції.

Будь-який вид інтимної пластики піхви, крім безпосереднього призначення, вирішує ще й проблеми інтимної близькості, які виникають за надмірного розтягування стінок та м'язів. Передня вагінопластіка передбачає пластику передньої стінки піхви з метою повернути правильне положення сечового міхура і вирішити проблеми сечовипускання. Задня вагінопластіка проводиться на задній стінці піхви за відповідних показань. Ще один вид вагінопластики - після розтину стінок або накладення рубців при пошкодженнях під час пологів. Під час кольпорафії лікар може визнати за необхідне встановлення сітчастих імплантів для підтримки стінок та внутрішніх органів. У цьому випадку виникнуть певні обмеження на статеве життя і пологи, про які треба більш детально довідатися у лікаря.

Вагінопластика - операція тривалістю від однієї до півтори години. Після пластичної хірургії необхідна повноцінна реабілітація. Хірург, який оперує, має обов'язково бути гінекологом. З проблемної стінки піхви (задньої або передньої) вирізається клапоть тканини необхідного розміру згідно з індивідуальними показаннями. Потім стінка зашивається, одночасно, в разі потреби, лікар проводить зміцнення м'язів.

Показання до вагінопластики

Обмеження післяопераційного періоду дуже суворі. Від їх виконання залежить результат операції. У перший тиждень жінці не можна сидіти прямо і сідати навпочіпки. Носіння важких предметів виключено мінімум на місяць. Далі протягом року не можна піднімати вагу більше 5 кг. Необхідно дотримуватися дієти, яка виключає продукти, що сприяють газоутворенню і призводять до здуття живота та кишківника, оскільки будь-яке внутрішнє напруження в області живота і розпирання стінок внутрішніх органів можуть привести до пошкодження післяопераційних швів. Статевий спокій рекомендований протягом двох місяців після операції.

У сучасних клініках вагінопластика проводиться лазерним методом, за відсутності показань до хірургічного втручання.

Показання до вагінопластики

Операція має кілька медичних, естетичних і фізіологічних показників. До них відносяться: опущення матки або її випадання, розтягнення стінок піхви, наявність грубих деформуючих швів після пологів, опущення сечового міхура, мимовільне сечовипускання, проблеми з нетриманням газів, дискомфорт під час інтимної близькості, відсутність сексуального задоволення у одного або обох партнерів, постійні хворобливі відчуття ниючого характеру в області попереку.

Протипоказання до вагінопластики

Протипоказання до вагінопластики

Вагінопластіка є повноцінною операцією, яка проводиться під повним наркозом. Тому необхідно серйозно зважити діагнози і операції в анамнезі, а також актуальне проведене лікування і прийняті лікарські препарати, включаючи гормональні контрацептиви. Лікар, який оперує і анестезіолог має обладати всією інформацією про стан жінки. Процедура не проводиться при гострих запальних процесах, захворюваннях органів малого таза та інших важких захворюваннях внутрішніх органів, при онкологічних захворюваннях, хворобах аутоімунного характеру, психоневрологічних проблемах. Високий тиск та серцево-судинні хвороби, алергія на препарати анестезії, вагітність і менструації також є протипоказанням для проведення операції.

Ускладнення після вагінопластики

Ускладнень можна уникнути або звести їх до мінімуму, якщо звернутися до надійного хірурга-гінеколога з добрими відгуками. Однак, пластика піхви, як будь-яка серйозна операція, може викликати індивідуальну реакцію. Серед ускладнень зустрічаються хворобливі відчуття і набряки довше, ніж в нормі, гематоми, рубцювання. Асиметрія статевих губ найчастіше є наслідком порушення приписів лікаря. У випадках будь-яких ускладнень або нездужань, які не є нормальними і можуть сигналізувати про патологічні процеси в організмі, необхідно без зволікання звертатися за лікарською допомогою і забезпечити постійний медичний нагляд.