Що треба знати про лазню: користь та різновиди парних

Що треба знати про лазню: користь та різновиди парних

Баня (лазня) – унікальний засіб для оздоровлення душі та тіла. Справжні поціновувачі гарячої пари та дубового чи березового віника не пропускають щотижневі відвідування. Після робочого тижня та напружених днів єдине бажання – це відпочити та розслабитись, а баня дозволяє зоробити це в повній мірі. Ще один відмінний привід для візиту – сходити до парної з друзями. Якщо баня стала традицією, то улюблене місце точно вже визначене. Для новачків в цій справі рекомендується оренда сауни на https://bani.ua/, де представлена детальна інформація щодо розташування найкращих місць відпочинку.

Чому лазня вважається корисною

З давніх часів лазня на Русі вважалась гарантією чистоти та здоров'я. Прийнято було відвідувати її разом із родиною на кожних вихідних. Зараз первинне розуміння дещо відрізняється, але зміст лишається незмінним. Під впливом гарячої пари посилюється кровообіг. Це допомогає чистити судини від холестеринових утворень. За рахунок цього у людини нормалізується тиск, покращується самопочуття, сприяючи виробітку інтерферону. Посилення діяльності серця, підвищення витривалості організму, максимальне розслаблення тіла, виведення токсинів – причини, чому рекомендується регулярно відвідувати баню.

Яку лазню краще обрати

В різних країнах є власні традиції та ритуали щодо проведення процедур в парних. Виходячи з цього, розрізняють такі різновиди бань та саун:

  • руська;
  • римська;
  • турецька;
  • фінська;
  • японська;
  • інфрачервона сауна.

Обирати можно будь-яку в залежності від особистих уподобань. Якщо ви любите масаж дубовим або березовим віником, аромат трав в парній та класичну атмосферу, тоді вам прямий шлях до руської бані. Більш м'який мікроклімат з оптимальним температурним режимом та абсолютною вологістю є в турецькому хамамі. При бажанні відвідати сауну з низькою вологістю та сухим гарячим повітрям рекомендується сходити до фінської лазні.

Чи треба привід для лазні

До сауни можна сходити просто так. Саме так і роблять, але є багато інших приводів для відвідування. Наприклад, організувати дружню зустріч чи вечірку, добре провести час з родиною, замовити традиційні банні розваги для гостей міста чи країни і ін. Спокійна атмосфера та відчуття релаксу допомагають забути про проблематику сьогодення та зосередитись на собі. Щоб не казали про різні види саун, але справжня лазня з віником завжди в приорітеті. Її пара та аромат трав лікують від втоми не тільки тіло, але і душу. Якщо у вас є вільний день, обов'язково влаштуйте собі похід до парної.