Скільки треба пити води

Скільки треба пити води

Всі пам'ятають, що пити (воду, а не те, що ви подумали) важливо, потрібно і корисно. Про це бубонить телевізор і на уроках біології щось говорилося про тіло і 78%. Та й інформація про смерть після трьох днів без води не дає спокою. Але чому реально так важливо пити достатньо води? І скільки це досить?

 Насамперед, зрозуміло, що воду треба пити чисту, але це тема окремої статті. Скажемо лише, що в місті Київ, ви можете замовити собі доставку питної води «Райське джерело» за посиланням www.eden.com.ua.

Випитий стакан води проробляє довгий шлях по нашим організмом, підтримуючи його життєздатність. Пройшовши стравоходом, рідина потрапляє до шлунку, потім до кишківника, де і всмоктується в кров. За добу відбувається всмоктування близько 8-9 літрів рідини, з них тільки близько 2,5 літрів припадає на воду та їжу, весь інший об’єм відноситься до шлункового соку. Далі вода подорожує кровоносною системою у складі крові. Кров на 45-48% складається з кров'яних тілець (еритроцити, лейкоцити, тромбоцити і тд.), Все інше це плазма, яка і є водою з розчиненими в ній білками, амінокислотами та мінеральними сполуками. Після того, як плазма допомогла перенести необхідні речовини до органів, рідина проходить ще один великий шлях.

У нас з вами постійно відбуваються біохімічні реакції, в результаті яких утворюються відходи, які можуть викликати інтоксикацію, якщо не будуть вчасно виведені за межі тіла. За допомогою води більшість продуктів життєдіяльності виводяться назовні. Нирки виділяють близько літра рідини, ще близько 300-400 мл виходять з кишковим вмістом, приблизно 100 мл ми видихаємо в повітря, через шкіру випаровується 400 мл.

Якщо в організмі недостатньо рідини, певні рецептори, які контролюють склад крові, її тиск, починають сигналізувати про це в мозок, який в свою чергу намагається привернути увагу до проблеми - з'являється сухість у роті, в'язка слина, іноді відчуття голоду. Все це називається спрагою.

Скільки ж потрібно води, щоб відчувати себе добре? Це залежить від віку, ваги, фізичної активності, температурного режиму навколо та стану, в якому знаходиться організм. І так, мова йде саме про воду: чай та кава теж рідина, але за рахунок кофеїну вони підсилюють сечовипускання і тому ми витрачаємо більше рідини, ніж необхідно. Всю газовану можна враховувати до загальної кількості рідини, але вона збільшує калораж, та й взагалі не дуже корисна.

Скільки води треба пити: розрахунки

Дорослій середньостатистичній людині необхідно випивати близько 2-2,5 літрів води. У дні заняття активним спортом ці цифри зростають до 3-3,5 літрів. Але ми всі різні і середні цифри не завжди відображають дійсність, тому є формула розрахунку:

Чоловіки: Вага тіла х 35

Жінки: Вага тіла х 31

Тобто, жінка вагою 64 кілограми має випивати 1,9 літра на день. У той час, як великий чоловік 98 кілограм буде змушений вживати 3,4 літра на добу.

Для дітей потреба в воді збільшується в 2-3 рази в порівнянні з дорослими і становить 80-100 мл на кг маси тіла, що залежить від інтенсивного обміну речовин у дитини і недостатньо розвиненою функції нирок.

Немовлята отримують достатню кількість води разом з маминим молоком. Згідно рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо підтримки грудного вигодовування не варто давати дитині, віком до 4-х місяців ніякої іншої рідини окрім грудного молока, якщо немає медичних показань. Причина: питво кип'яченої води зменшує смоктальну активність.

У старшому віці та за наявності хронічних серцево-судинних захворювань вживання рідини необхідно обмежити до 1-1,5 л на добу, адже її надлишок може викликати набряки, які будуть погіршувати загальний стан.

Під час гострих простудних захворювань, отруєнь та інших захворювань, які викликають інтоксикацію, пити потрібно набагато більше. Іноді в таких станах краще замінити звичайну воду на сольовий розчин або розчин глюкози, які дозволять відновити втрачені корисні елементи та швидше одужати.

Читайте також: