Топ-3 «вітамінів для мозку»: покращуємо самопочуття

Ноотропна дія препарату виражена в комплексному впливі на ЦНС, що відображується в поліпшенні запам'ятовування, повнішому аналізі сприйняття інформації, прискоренні мислення. Такі ліки застосовуються при астенічному синдромі, деменції, енцефалопатії, інсультах, після черепно-мозкових травм. Також вони показані при підвищеному розумовому навантаженні.

Ноотропні препарати

До огляду потрапили популярні ноотропні препарати, найкращі «вітамінами для мозку», які допомагають дорослим і дітям.

Ноотропіл (Пірацетам)

Один з перших відкритих ноотропів, і перший введений в широку клінічну практику засіб для поліпшення механізмів пам'яті. Випускається в таблетованій формі та розчині для внутрішньовенного введення. Найбільший ефект спостерігається за умови тривалого застосування.

Ноотропіл поліпшує пам'ять і впливає на процеси навчання. Покращує харчування як нервових клітин, так і гліальних елементів. Важливо, що поліпшення мікроциркуляції не спричиняє судинорозширювальної дії.

Фенібут

Фенібут здатний знімати напруженість, страх, в комплексній терапії покращує сон, підсилює дію седативних та снодійних препаратів. Надає легкого седативного ефекту.

Препарат здатний полегшувати передачу нервових імпульсів у центральній нервовій системі, перешкоджає «злипанню» еритроцитів. Покращує деякі психологічні показники (швидкість реакції, час запам'ятовування).

Застосовується в комплексній терапії енцефалопатії, ранньому відновлювальному періоді ішемічного інсульту, може з успіхом прийматися пацієнтами літнього віку, бо не викликає гнітючої дії. Добре бореться зі страхами різної етімології. Ефективний при профілактиці морської хвороби у авіапасажирів, а також при переміщенні іншими видами транспорту. Відмітною дією препарату є відсутність впливу на холінорецептори та гістамінові рецептори. Тому він не викликає сухості у роті та інших симптомів, властивих, наприклад, антигістамінним препаратам першого покоління.

Кавінтон форте

Насправді Кавінтон призначений для покращення мозкового кровообігу, але завдяки ноотропному ефекту його відносять до групи «покращуючих розум» препаратів. Діюча речовина засобу отримана з квіткової рослини — лікарського барвінку.

Кавінтон дуже добре переноситься незалежно від віку. Форма ліків може варіюватися: таблетки 5 і 10 мг або розчини для повільного введення через крапельницю.

Ноотропи дозволяють людині в умовах міського життя з його «шаленим» ритмом гідно протистояти різним навантаженням, покращують метаболічні процеси в ЦНС, показані до прийому навіть у здорової людини, наприклад, в період весняного авітамінозу.