УЗД черевної порожнини

УЗД черевної порожнини

Лікарі всього світу постійно зазначають, що для швидкого одужання потрібно своєчасно звертатися за допомогою до спеціалістів. Інколи для діагностування певного захворювання достатньо оглянути пацієнта та вислухати його скарги, проте схожа симптоматика може з’являтися при різних типах захворювань, а зовнішній вигляд чи аналізи не завжди в змозі дати відповідь на всі питання. В таких випадках виникає необхідність у застосуванні сучасних методів, таких як ультразвукове дослідження. УЗД – це найефективніший та безпечний діагностичний метод, який допомагає виявляти хвороби та будь-які зміни в роботі органів та систем людського організму на ранніх стадіях. УЗД є актуальним в діагностиці багатьох хвороб, в тому числі і органів черевної порожнини.

Як працює ультразвук

Різні органі та тканини по-різному відображають ультразвукові хвилі, ці властивості враховуються у використанні ультразвуку в діагностиці. За допомогою звукових коливань високої частоти спеціаліст отримує зображення внутрішніх органів в реальному часі. Фахівець за допомогою сучасного приладу в змозі визначити розмір, розташування, структуру їхніх тканин та найменші новоутворення.

УЗД черевної порожнини: які органи обстежуємо

Черевна порожнина розташована нижче діафрагми. Очеревина умовно ділить порожнину на заочеревинний простір та порожнину очеревини. До органів черевної порожнини відносяться ті, які розташовані в заочеревинному просторі і порожнині очеревини.

Органи порожнини очеревини: шлунок, жовчний міхур, печінка, селезінка, тонка та сліпа кишки, апендикс, сигмовидна кишка.

До органів заочеревинного простору належать наднирники, нирки, сечоводи, підшлункова залоза, дванадцятипала кишка.

Коли призначається УЗД черевної порожнини

Якщо пацієнт скаржиться на біль та важкість в правому боці, при підозрі на апендицит, при захворюваннях системи травлення, є підозра про наявність новоутворень – це привід для УЗ-обстеження. Окрім того, за допомогою УЗД черевної порожнини виявляються хронічні запалення та гострі стадії хвороб ще до того, як починають виявляться перші симптоми. Також діагностика ультразвуком застосовується для виявлення травм внутрішніх органів, коли інші методи застосовувати не можна.

Чи потрібна підготовка до процедури

Як правило, УЗД проводиться вранці на порожній шлунок, або через 5-6 годин після приймання їжі. За декілька днів до обстеження слід дотримуватися дієти, виключивши з раціону бобові, газовані напої, фрукти та сирі овочі, жирну та солодку їжу, алкоголь.