Вплив меблів на здоров’я людини

Вплив меблів на здоров’я людини

Всім нам хочеться, щоб навколо нас була сприятлива екологічна обстановка, яка не тільки збереже наше здоров'я та здоров'я близьких людей, а й посприяє його зміцненню, а в разі хвороби - одужанню. В сучасних економічних умовах речі, виготовлені з екологічно чистих матеріалів - дороге задоволення.

Людям набагато простіше придбати дешевий синтетичний аналог, ніж викладати великі гроші за одну лиш натуральність матеріалу. Особливо ця тенденція простежується на ринку меблів, де є всього дві категорії виробничих матеріалів: натуральні та синтетичні. Але чи однаково вони впливають на здоров'я людини?

Встановлено, що в повітрі приміщення (офісу або квартири) міститься велика кількість летючих хімічних сполук, більшість з яких є токсичними для людини навіть в невеликих дозах. Всі ці небезпечні речовини потрапляють не з забрудненого вуличного повітря, як ви могли подумати, а виділяються переважно неякісними будівельними матеріалами, з яких виготовлені меблі: ДСП, ДВП, фанера, пластик та ін. Усі вони виготовлені з деревних відходів з додаванням різних формальдегідних смол, полімерів, клеїв, та здатні чинити несприятливий вплив на самопочуття і здоров'я людини.

Найбільш екологічно чистий та безпечний матеріал для виготовлення меблів - дерево.

Але чи можна придбати меблі, виготовлені з дерева за приємними цінами? Звичайно! Завітавши, наприклад в магазин меблів Львів, ви зможете пересвідчитися в тому самостійно.
Але які ж переваги саме у цього матеріала?

Давайте розглянемо унікальні властивості деревини:

  • Не виділяє небезпечних летючих хімічних сполук, а ефірні масла, які містяться в деревині, знезаражують кімнатне повітря;
  • Дерев'яні вироби відмінно утримують тепло всередині приміщення, регулюючи при цьому вологість повітря, тим самим встановлюється більш сприятливий мікроклімат. Люди, які постійно перебувають в такій кімнаті, менш схильні до простудних та інших вірусних та інфекційних захворювань;
  • Деревина збагачує кімнатне повітря киснем, адсорбуючи при цьому на себе всі неприємні запахи;
  • Дерево сприятливо впливає на психологічний та емоційний стан здоров'я людини. Ми можемо годинами розглядати його чудернацькі візерунки. Не просто так виробники, виготовляючи меблі з синтетичних матеріалів, роблять зовнішній вигляд таких виробів під дерево.

Звичайно, дерев'яні меблі потребують спеціального догляду. Вони схильні до гниття, матеріал може з часом розсохтися та піддатися грибковому зараженню. Однак, всі ці недоліки усуваються за допомогою спеціальної обробки матеріалу, а сприятливий вплив на здоров'я людини дерев'яних виробів ще збережеться багато і багато років.