Всі особливості і важливі моменти добровільного медичного страхування в Україні

ДМС в Україні

Медичне страхування - особлива програма, яка передбачає, що при виникненні чітко описаного страхового випадку здійснюється виплата компенсації (оплачується лікування), компенсуються витрати на придбання медикаментів та ін. Перелік ризиків визначається з урахуванням чітко визначеної програми або ж формується індивідуально за бажанням клієнта. В Україні найдешевша страховка (ДМС) обійдеться в 500 грн. Вона передбачає мінімальний набір послуг. Повноцінний поліс з серйозним переліком різних випадків обійдеться в 3-6 тис. Гривень. Якщо скористатися програмою корпоративного страхування, то сума страховки буде знижена вдвічі. Сьогодні в країні надається перевага саме корпоративному типу страхування (на добровільне страхування припадає до 2%).

Як здійснити страхування?

Вивчення страхових компаній. В Україні їх не так і багато. Потрібно оцінювати рейтинги актуальності, стабільності, термін роботи, дані за виплатами;

Зробити процес оцінки готових програм, опрацювати індивідуальну програму з урахуванням необхідних вам ризиків;

Підписати договір. Це основа страхування, уважно слід вивчати всі описані страхові випадки, особливості формування виплат тощо.

Обов'язково потрібно отримати повноцінну консультацію фахівців, в рамках якої можна буде дізнатися, як діяти при настанні страхового випадку, які документи збирати та ін.

Від чого залежить ціна ДМС в Україні?

Вартість змінюється в залежності від таких факторів:

  • Кількість зазначених ризиків;
  • Особливості обраної програми;
  • Кількість застрахованих;
  • Загальний стан здоров'я страхувальника.

Перед оформленням страховки обов'язково проводиться медичний огляд. Якщо результати показують, що у людини є хронічні захворювання, вартість страховки для неї буде вищою.

Що входить до ДМС?

  • Послуги стаціонару;
  • Послуги амбулаторного лікування;
  • Оплата медикаментів, перебування в лікарні;
  • Допомога невідкладного типу;
  • Стоматологічні послуги.

Перелік компенсаційних виплат має бути чітко визначений договором. Наявність ризиків з послуг стоматологічного характеру роблять поліс досить дорогим. Виплата може бути отримана виключно при настанні страхового випадку. Наприклад, якщо в страховці зазначено, що отримати виплати можна під час травм, які пов'язані з виробничою діяльністю, а якщо фіксується травма через погодні умов поза роботою, то це не вважається страховим випадком. Потрібно вкрай уважно підійти саме до вибору ризиків, щоб в разі необхідності отримати повноцінну і необхідну, оплачувану медичну допомогу.