Як правильно доглядати за зубами?

Як правильно доглядати за зубами

Перше враження формується за одягом до тих пір, поки ви не відкрили рот. «Зовнішній вигляд» зубів може геть зіпсувати настрій. Щоб цього не сталося, досить приділяти гігієні рота 15-20 хвилин на добу. Правила догляду за зубами прості і дозволяють попередити карієс, хвороби ясен та слизової. Здоров'я порожнини рота впливає на весь організм (і особливо на травну систему), а те, що ми їмо, впливає на емаль. Важливо знати, як підтримувати цю спіраль, щоб вона «скручувалась» правильно.

Що люблять «їсти» зуби

Звички дорослих копіюють діти, і починати будь-які зміни варто з себе. Здорова дієта полягає в збалансованої за білками, жирами та вуглеводами, вітамінами та мінералами їжі, у відмові від частих перекусів, надмірного споживання солодощів та здоби. Підібрати дієту для зубів допоможе стоматолог, якого необхідно відвідувати 2 рази в рік. Перевага огляду в ранньому виявленні патологічних процесів. Знайти в місті Київ стоматолога, який найбільш ефективно вам допоможе, можна за посиланням - стоматологія http://101stomatolog.com.ua.

Вагітна жінка має приділяти харчуванню більше уваги: кістки плода формуються в 6-8 тижнів, і те, що їсть майбутня мама, має прямий вплив на зуби малюка.

Вибір щітки для догляду за зубами

Найкращим способом догляду за порожниною рота завжди була і залишається чистка пастою 2 рази в день і полоскання після кожного прийому їжі. Крім мануальних та автоматичних, щітки розрізняються за жорсткістю:

  • ультрам'які;
  • м'які;
  • середньої жорсткості;
  • жорсткі;
  • ультражорсткі.

М'які використовуються при проблемах з зубами та яснами (підвищена чутливість і кровоточивість); середніми користується більшість людей, які мають здорову емаль та слизову оболонку; жорсткі щітки стоматологи рекомендують застосовувати при схильності до посиленого утворення зубного каменю і здорових яснах.

Щітки розрізняються за типом (натуральні і синтетичні), кількості рядів і формі щетинок, розміром робочої поверхні. За призначенням бувають стандартні, ортодонтичні і спеціальні. Лікарі стоматологічної клініки оптимальним варіантом для гігієни вважають щітку середньої або змішаної жорсткості з синтетичними щетинками, яка має змінюватися кожні 3 місяці.

Підбір пасти

Залежно від призначення засобів гігієни порожнини рота розрізняють:

гігієнічні (для очищення емалі та свіжості дихання);

профілактичні (попереджають карієс і хвороби пародонту, для чутливих зубів). У складі містять мінерали (кальцій, фосфор, фтор) або рослинні екстракти (шавлія, дуб, евкаліпт, ромашка та ін.), Антимікробні субстанції, біодобавки. Паста підбирається в залежності від мети застосування;

лікувальні (призначаються стоматологом, служать для лікування наявної хвороби слизової);

відбілюючі (містять соду або хімічні відбілювачі, використовуються 2-3 рази в тиждень).

Вміст фтору в дитячій пасті має становити 500-800 ррм, для дорослих - 1000-1500 ррм.

Як правильно чистити зубиЯк правильно чистити зуби

На щітку накладається паста розміром з горошину. Чергуючи кругові рухи з горизонтальними (по жувальній поверхні) і підмітаючими вертикальними (від краю ясен до ріжучого краю), пересуваємося від передніх до корінних і назад, захоплюючи щіткою по 2-3 зуба, приділяючи процедурі в сумі близько 3 хвилин. Не можна забувати про внутрішні поверхні - чистити їх важко, але потрібно намагатися очистити всі межі. Дія закінчується чищенням язика, щік та масажем ясен. Додатково в догляді використовують флоси (нитки), ополіскувачі та еліксири.

Дітям перші зубки чистять намотаною на палець мокрою марлею, з 2-х років застосовують спеціальні силіконові насадки (на палець), з 3-х використовують дитячу щітку та пасту, з 4-х привчають до самостійного догляду за порожниною рота, спочатку - під наглядом дорослого.

Професійна гігієна

Стоматологічну чистку рекомендується проводити 1 раз на рік. Лікар проводить процедуру близько 30-40 хвилин, прибираючи м'який та твердий наліт ультразвуком і полірувальними пастами. Ця медична технологія дозволяє попередити карієс, пародонтит і освітлити емаль за допомогою зняття пігментного нальоту. Відбілювання зубів - інша маніпуляція, яка проводиться лікарем в кабінеті, можна її провести і самостійно вдома за допомогою виготовленої стоматологом капи.