Як гепатопротектори використовуються для лікування печінки

Один з органів, до якого стиль життя сучасної людини висуває особливі вимоги – печінка. Несприятливі екологічні фактори, незбалансований раціон, стреси змушують цей орган працювати у посиленому режимі: щоб очищати кров, забезпечувати травлення, підтримувати гормональний баланс. Навіть якщо людина свідомо підходить до питання власного здоров’я, час від часу треба підтримувати печінку, відновлювати її життєвий ресурс. Таблетки Карсил – сучасний гепатопротектор на рослинній основі. Його використовують і для терапії захворювань, і для профілактики.

Що таке гепатопротектори

Від чого хворіє печінка

До захворювань органу – природного «фільтру» організму призводить низка причин. Їх можна поділити на дві групи:

  • Зовнішні – не пов’язані зі способом життя людини. Це несприятлива екологічна обстановка, часті стреси, робота на шкідливому виробництві. Причиною печінкових недугів стають вірусні захворювання, зокрема, гепатит.
  • Внутрішні – на які людина здатна впливати. Здоров’я печінки залежить від раціону. Зловживання гострою, жирною їжею, нерегулярне харчування, надмірне споживання алкоголю створюють сприятливі умови для руйнування клітин органу. Якщо людина неконтрольовано приймає антибіотики, ризик виникнення захворювань печінки зростає.

Порушення в роботі печінки призводять до критичних наслідків. Гостра печінкова недостатність потребує негайного втручання і тривалого лікування. Цироз невиліковний: розвиток хвороби можна сповільнити, але повернути органу здоров’я неможливо. Наслідками поганої роботи печінки є порушення травлення через не системну виробітку жовчі, неефективна нейтралізація токсинів, що потрапляють до організму, в тому числі при прийомі деяких ліків чи вживанні алкоголю. Головна небезпека пов’язана з тим, що на початкових етапах захворювання симптомів немає. А, коли хвороба набрала обертів, лікування більш складне та тривале.

Як захистити печінку

Що таке гепатопротектори, і як вони захищають печінку

Гепатопротектори, завжди доступні в аптеці, призначають для лікування печінки, профілактики та на етапі одужання, коли позитивний ефект терапії треба закріпити. Серед гастроентерологів є дві точки зору. Частина лікарів розглядає гепатопротектори як додаткову складову терапії. Інші вважають, що ці препарати самі по собі здатні на стійкий, тривалий лікувальний ефект. Незалежно від теоретичних розбіжностей, гастроентерологи активно використовують препарати для підтримки роботи печінки на практиці. Механізм дії гепатопротекторів наступний:

  • містять сполуки, з яких складаються клітини печінки – фосфоліпіди, амінокислоти, завдяки цьому ліки здатні відновлювати пошкоджені тканини органу;
  • здійснюють антиоксидантний ефект та зменшують ступінь всмоктування печінкою токсинів, тож зменшується навантаження на печінку.

«Карсил» працює в обох напрямках. Препарат створює умови для синтезу білків та фосфоліпідів, завдяки чому відновлюються пошкоджені клітини. Діюча речовина «Карсилу» рослинного походження, силімарин, вступає в реакцію з вільними радикалами та знешкоджує їх, перешкоджаючи руйнуванню здорових клітин.