Як харчуватися при цукровому діабеті

Цукровий діабет - хронічне ендокринологічне захворювання, під час якого через порушення роботи підшлункової залози виробляється недостатньо інсуліну. Через брак інсуліну зростає рівень глюкози. Підшлункова працює на межах своїх можливостей, в результаті чого просто виснажується. Так і формується цукровий діабет другого типу. Деяким пацієнтам необхідна тільки таблетована корекція рівня глюкози, іншим - інсулінотерапія, але абсолютно всім потрібна корекція способу життя і спеціальна дієта при цукровому діабеті.

Як харчуватися при цукровому діабеті

Через те, що у хворих на цукровий діабет спостерігається високий рівень глюкози, вони мають уникати калорійних продуктів з високим глікемічним індексом. Основу харчування повинні складати свіжі і приготовані дієтичним способом овочі, нежирні сорти м'яса і риби, молочні продукти, цільнозернові злакові. Фрукти їсти можна, але в обмеженій кількості. Якщо в їжу вживаються вуглеводи, то вони мають бути повільними. Виключити повністю потрібно тістечка, торти, цукерки, печиво, здобну випічку, будь-які покупні солодощі, соуси, копченості, фастфуд.

Так, раціон при цукровому діабеті сповнений обмежень, але можна скласти смачне і різноманітне меню при цукровому діабеті на кожен день. Харчування має бути спрямоване на зниження маси тіла і нормалізацію рівня цукру крові.

Потрібно уникати голоду, щоб не допускати різких коливань глюкози. Треба їсти невеликими порціями 4-6 разів на день. Порція має бути приблизно з кулак, щоб не розтягувати шлунок. Також слід уникати перекусів, зняття проб під час приготування страв, доїдання за дітьми - такі прийоми їжі не сприймаються як повноцінні, але разом з тим приносять значну добову норму калорійності.

Можна взяти за основу харчування систему хлібних одиниць. Це умовне позначення, одна хлібна одиниця відповідає 12 грамам вуглеводів і 50 ккал. Рекомендується вживати не більше 7 хлібних одиниць за один прийом їжі. Можна завантажити в інтернеті таблиці, в яких зазначено, скільки продукту еквівалентно одній хлібній одиниці. Наприклад, одна хлібна одиниця - половинка банана або 2 великих абрикоса.

Саме дієта від цукрового діабету відіграє вирішальне значення в питанні збереження здоров'я. Хвороба вносить свої корективи, але тільки від людини залежить, наскільки різноманітно вона буде харчуватися.

На сайті diabet.org ви дізнаєтеся ще більше корисного з цієї теми, адже це провідний спеціаліст з надання інформації про діабет.