Як кинути курити

і що буде відбуватися, коли ви відмовитеся від цигарок

Як кинути курити

Кидати потрібно різко і рішуче – просто звільніть своє життя від цигарок, та всього, що з ними пов’язано. В жодному разі не носіть з собою пачку цигарок «про всяк випадок». Якщо ви кинули курити, то ніяких «випадків» не може бути. Це буває важко психологічно, бо викликає страх залишитися без нової дози, але дуже важливо. 

Не використовуйте жодних замінників – насіння, жуйка і т.д. 

Ну, і, найголовніше – не робіть з цього чогось особливого, не збирайте всю силу волі, не вважайте це героїчним вчинком, чи чимось подібним. Просто забудьте про цю шкідливу звичку і радійте життю. Радійте тому, що ви дихаєте чистим повітрям, заощаджуєте гроші і маєте додатковий час на те, що вас цікавить – просто насолоджуйтесь життям. 

Таким чином, ви кинете курити буквально за 2 доби, до того ж, починаючи з другої доби, фізичного потягу до паління майже немає.  

Далі лише психологія – намагайтеся взагалі не думати про це. Не дивіться як курять інші, а ви – ні, не підраховуйте скільки ви вже не курите і т.д. Ви ж не підраховуєте скільки тижнів ви вже не їли крабових паличок, чи авокадо? Бо вам на них начхати!

Куріння не просто шкідливе, воно буквально вбиває ваш організм. Не будемо вас залякувати наслідками, швидше за все ви і так все добре знаєте і розумієте.

Чи варто кидати курити, якщо шкоду вже завдано?

Чи варто кидати курити, якщо шкоду вже завдано?

Деякі з курців знаходять для себе сумнівне  виправдання, що раз шкоду організму вже завдано, то кидати курити не має особливого сенсу. Але вони помиляються!

Відомий науково-популярний відеоблог AsapSCIENCE стверджує, що вже через 20 хвилин після цигарки, організм вмикає систему звільнення від отруйних речовин. А вже приблизно через вісім годин шкідливий газ повністю звільняється з легень, нормалізуючи не тільки тиск, але й рівень кисню в кровоносній системі.

Вражає? Давайте розглянемо що буде відбуватися в вашому організмі після того, як ви кинете курити.

Зміни в організмі людини після відмови від куріння

20 хвилин

Вже через третину години нормалізується ваш  пульс та артеріальний тиск, а кінцівки повернуться до нормальної температури.

8 годин

Якщо ви працюєте нормовані 8 годин і весь робочий час утримувалися від куріння, то за цей час ваш організм зумів позбавитись від половини отриманого нікотину та окису вуглецю у крові. Чому це важливо? Бо окис вуглецю перешкоджає кисню, який знаходиться в кровоносній системі, витісняючи його і таким чином заважає живленню організму, в тому числі і клітин мозку. Але відразу після позбавлення від окису вуглецю, кров знову починає насичуватися киснем.

У цей час зазвичай виникає сильне бажання курити, людина починає нервувати. Так і має бути – організм вимагає нову дозу наркотику. Потяг виникає приблизно кожні 5-10 хвилин. Намагайтеся у цей час чимось себе відволікти, випийте води з лимонним соком.

12 годин

Через пів доби без цигарок рівень окису вуглецю в кровоносній системі повністю нормалізується. Навантаження на серце зменшується, бо йому вже не потрібно докладати надмірних зусиль, щоб насичити киснем організм.

24 години

Курці, які викурють щодня по пачці цигарок, мають вдвічі більший ризик серцевого нападу, порівняно з тими, хто не курить, але вже через добу цей ризик досить суттєво зменшується.

48 годин

Через 2 доби після того, як ви кинули курити, скуштуйте щось смачне, адже у цей час відновлюються функції смакових рецепторів. Запахи теж стають більш сильними та яскравими. У цей час ваш організм продовжує операцію з очищення від наслідків шкідливої звички – виводиться слиз з легень, а разом з ним і інші отруйні речовини. Отже ваш організм вже звільнився від нікотину. 

Увага, у цей час симптоми відмови від куріння можуть стати більш помітні. Може з’явитися почуття тривоги, голод, втома, зміна настрою, апатія – треба розуміти, що це нормально і тимчасово. Знов таки, намагайтеся відволікти себе улюбленими справами або спортивними заняттями.

3 доби

До кінця триденного терміну, ви відчуєте полегшення дихання та збільшення енергії. У цей період очищення легень йде особливо інтенсивно і ви відчуєте покращення свого стану.

2 тижні

Вітаємо, найважче вже позаду. Відтепер ви можете набагато більше! Це стосується не тільки того, що ви кинули курити, а й роботи, домашніх справ, фізичних навантажень та особистого життя. Порівняно з двома тижнями тому у вас вдвічі зменшується ризик захворіти на рак ротової порожнини, горла, стравоходу та сечового міхура.

10 років

Вдвічі зменшується ризик раку легенів, а ризик захворіти на рак гортані чи підшлункової залози зменшується вдесятеро.

15 років

Ваше серце повернулося до того стану, яким би воно було, якби ви взагалі ніколи не курили. Вітаємо, ваше тіло цілковито відновилося.

Коротеньке відео про те, як стати щасливішим кинувши курити