Як правильно засмагати щоб зберегти здоров’я

5 найпростіших правил засмаги, від якої не старіють

Як правильно засмагати щоб зберегти здоров’я

Оберігайте шкіру від сонячних променів і уникайте токсичних сонцезахисних засобів - тоді шкіра буде в безпеці.

Нам постійно розповідається, що перед виходом на пляж слід нанести на шкіру захисний крем, щоб уберегти її від шкідливих сонячних променів. Однак шкоди від самої цієї поради може виявитися більше, ніж користі. Хімічні фільтри, які містяться у більшій частині таких засобів, можуть потрапивши на шкіру, викликати порушення гормонального балансу, алергічні реакції та інші проблеми зі здоров'ям.

 

Оксибензон - одна з найнебезпечніших складових захисних кремів, зв'язується навіть з ендометріозом та недостатньою вагою тіла у новонароджених.

Сонцезахисні засоби також не дозволяють в достатній кількості отримати вітамін D - сонячний вітамін. А адже його недолік - істотний фактор, який сприяє розвитку різних хронічних захворювань, наприклад, серцево-судинних, цукрового діабету і навіть раку шкіри. Тому перед придбанням улюбленого сонцезахисного крему, спрея або лосьйону ознайомтеся з деякими простими порадами. Вони допоможуть вам зробити перебування на сонці більш безпечним.

1. Обирайте надійні сонцезахисні засоби

Чи плануєте провести на пляжі тривалий час? Безпечна альтернатива хімічним сонцезахисним кремам - мінеральні фільтри, перш за все - оксид цинку та діоксид титану, які глибоко в шкіру не проникають. Оксид цинку також рекомендує і організація із захисту прав споживачів США Environmental Working Group, бо ця речовина залишається стабільною і на сонячному світлі, захищаючи шкіру від широкого спектра променів. Багато виробників натуральної косметики пропонують сонцезахисні засоби з оксидом цинку.

2. Запасайтеся біологічно активними добавками до їжі

як правильно засмагати

Беручи ці добавки перед пляжним сезоном, можна підсилити природні захисні здатності шкіри.

Антиоксиданти, наприклад, вітаміни C і E. Вони захищають шкіру від спопеляючої дії ультрафіолету. 

Каротеноіди, наприклад, бета-каротин (міститься в моркві) і лікопен (їм багаті томати та кавуни). Вони обладають сонцезахисним ефектом і допомагають швидше відновитися після сонячної травми.  Доза: 30-90 мг змішаних каротеноїдів на день; 16 мг лікопену на день (таку кількість можна отримати, з'їдаючи щодня 1-2 свіжих помідора).

Пікногенол, екстракт кори французької приморської сосни. Підвищує стійкість шкіри до сонячних УФ-променів. Доза: 90 мг на день.

3. Їжте шоколад

Ці ласощі містять багато флавоноїдів - корисних сполук, які діють як природний сонцезахисний засіб. Вчені виявили: всього 20 г шоколаду на день допомогають шкірі витримати вдвічі більшу дозу УФ-променів, перш ніж починає утворюватися опік.

Чим вищий вміст какао в шоколаді, тим більше в ньому флавоноїдів. Тому перевагу краще надавати плиткам, в яких міститься не менше 70% какао.

4. Пийте каву та займайтеся спортом

Дослідники стверджують: кофеїн, який міститься в каві та чаї, здатний захищати нас від раку шкіри, який часто виникає через підвищену інсоляцію. Кофеїн більш ефективний, якщо застосовується в комбінації з фізичною активністю. Коли мишам, схильним до раку шкіри, давали кофеїн та дозволяли бігати в колесі, у них було майже на дві третини менше шкірних пухлин.

Звичайно, дослідження за участю тварин не завжди можуть бути поширені на людей, проте, в цьому випадку вчені вважають, що і для нас ця комбінація могла б бути корисною.

Красива правильна засмага

5. Пам’ятайте про час

Щоб поповнити запаси вітаміну D в організмі, досить перебувати на сонці без захисного крему приблизно 15 хвилин на день (конкретну тривалість визначає тип шкіри - вона має трохи порозовішати, але не обгоріти). А ось від тривалого перебування на пляжі варто відмовитися, особливо з 11 до 15 годин, коли УФ-промені максимально «агресивні». Якщо ви змушені перебувати на сонці довго, користуйтеся безпечним та натуральним кремом або надягайте одяг для захисту відкритих ділянок тіла.