Як схуднути під час клімаксу: 5 простих рекомендацій

Менопауза – серйозне випробування для жінки. Фізіологічні та гормональні зміни насторожують, лякають, заважають радіти життю. Мало хто проходить цей період легко та спокійно. Більшість представниць прекрасної статі відчуває невпевненість. Особливо сприяє цьому неконтрольований набір ваги. Чому це відбувається і чи можна з цим боротися і чи можна досягти схуднення при клімаксі?

Менопауза – серйозне випробування кожної жінки

Як схуднути під час клімаксу

Чому під час менопаузи збільшується вага

Навіть дотримання суворої дієти та гарний стан здоров'я не гарантують того, що вага після 50, а саме у цьому віці в середньому починається клімакс, залишиться на одній позначці. Причин тому дві:

  • зниження вироблення жіночих статевих гормонів після 40-45 років;
  • уповільнення обміну речовин з віком.

Пік цих процесів настає у 50-55 років – вага збільшується особливо стрімко. Зупинити цей процес миттєво неможливо: немає «чарівних» пігулок чи універсальних народних методів. Тільки за допомогою комплексного підходу можна зберегти форму та добрий стан здоров'я.

Як не набрати вагу: 5 простих рекомендацій

1. Підготуйтеся заздалегідь.

Попереджений значить озброєний! Якщо ви добре розумієте, що на вас чекає, зможете краще зреагувати на фізіологічні та гормональні зміни. Не чекайте на менопаузу: почніть вже зараз формувати правильні харчові звички і привчати себе до фізичного навантаження.

М'язова маса бере участь у спалюванні енергії. Тому чим її більше, то швидше організм перебудується під час клімаксу. Зміцнювати м'язи можна в будь-якому віці.

2. Тримайте під контролем харчування.

Якщо вага пішла вгору, не поспішайте «заїдати» стрес. Наполегливо дотримуйтесь продуманої програми харчування, навіть якщо зараз вона не дає результатів. Рано чи пізно ваші зусилля виправдаються!

3. Дотримуйтесь спеціальної дієти.

Оскільки головна проблема під час клімаксу – уповільнення метаболізму, недостатньо просто відмовитись від шкідливих продуктів чи порожніх калорій. Важливо підібрати такі продукти харчування, щоб у них було нормальне співвідношення жирів, білків та вуглеводів.

Особливо корисними є свіжі фрукти та овочі, риба, біле м'ясо, зелень. Відмовитися варто від фастфуду, чіпсів та алкогольних напоїв. Марні солодощі бажано замінити на сухофрукти або дозволяти собі час від часу трохи шоколаду. З алкоголю дозволено лише вино – джерело фітоестрогенів.

4. Додайте в режим дня аеробні навантаження.

Змінити стиль харчування недостатньо, якщо ви продовжуєте вести пасивний спосіб життя. Необхідно підібрати оптимальну активність, щоб прискорити обмін речовин. Це може бути біг чи ходьба, велопрогуляння чи плавання. Головне – вони мають бути регулярними.

Скандинавська ходьба – корисне та приємне фізичне навантаження в період менопаузи

5. Не відмовляйтеся від гормональної терапії.

Менопаузальна гормональна терапія викликає у більшості жінок страх. Є думка, що саме від таких пігулок починається набір ваги. Насправді все навпаки. Сучасні препарати сприяють нормалізації обміну речовин, тому при їх прийомі жінці простіше вийти на рівень до клімаксу та скоригувати вагу за допомогою дієти та фізичної активності.

Пережити менопаузу буде набагато простіше, якщо ви будете готові психологічно до неї. Пам'ятайте: фізіологічні зміни є неминучими, але з ними цілком можна жити. І зайві кілограми не залишаться з вами назавжди, якщо ви докладете невеликих зусиль!