Як відучитися гризти нігті?

Як відучитися гризти нігтіКороткі нігті, нігті, які виглядають неестетично і вигляд людини з пальцями в роті - це перші асоціації, які приходять на думку про гризіння нігтів. Оніхофагія призводить не тільки до косметичних дефектів рук, але і неодноразово до серйозних системних захворювань.

Звичка гризти нігті, відноситься до так званих психодерматозів - дерматологічних проблем, які виникають на фоні психологічних. Ця проблема стосується як маленьких дітей (у віці близько 3-4 років), підлітків (близько 45 відсотків) і дорослих. Разом зі статевим дозріванням багато людей не намагається відучити себе гризти нігті, вважаючи це нормальним. 15% дорослих не вдається приборкати цю звичку. Здається, що ця проблема зачіпає частіше хлопчиків і чоловіків, ніж протилежну стать.

Досі невідомі всі причини звички гризти нігті. Насамперед, оніхофагія вказує на проблеми з душевною сферою людини, а особливо почуття негативних емоцій - страху, самотності. Сильним чинником, що викликає цей рефлекс є стрес. У дорослих причиною можуть бути особисті проблеми, конфлікти або страх. Серед інших причин вказується порушення рівня мінералів і вітамінів в крові, бездіяльність та нудьга.

Чому не можна гризти нігті

Оніхофагія асоціюється з поганою, але безпечною і тою, що не впливає значною мірою на спосіб життя звичкою.

Варто відзначити, що обгризання нігтів може призвести до інших, нерідко дуже серйозних розладів здоров'я.

Звичка гризти нігті може призвести до:

дефектів прикусу, деформації щелеп, стирання, тріщин та зміни положення зубів і запальних захворювань пародонту;

розвитку інфекцій, через легкість переміщення під пластиною нігтя і на кінчиках пальців: бактерій, вірусів, грибків та паразитів, наприклад, яйця гостриків;

необоротних змін в області нігтів і кінчиків пальців - в результаті багаторічної звички обгризання нігтів може призвести до скорочення і зникнення нігтьової пластини; деформації і навіть запалення кісткового мозку фаланг (кістки пальців), а також подальшої втрати фаланг.

Як перестати гризти нігті

Що робити? Насамперед, не слід спрощувати проблему. Гризти нігті - це звичка, яку слід забути.Як перестати гризти нігті

Варто розуміти, відчувати цю потребу, і в обмін на неї "зайняти" рот чим-небудь іншим, наприклад, жувати сухофрукти, горіхи або жувальну гумку. Одночасно варто зайняти руки м'ячем або олівцем.

Іншим способом є застосування аптечних препаратів (так званих "гірких пальців"). Це лосьйони або гелі, якими змащуються пластини нігтів. Вони залишають на їх поверхні гіркий шар. В результаті ми відчуваємо, коли наші пальці потрапляють в рот і відучуємося їх гризти.

Добрий спосіб для дівчат і жінок - манікюр. Накладення тіпсів, за словами людей, які мали проблеми з обгризанням нігтів, ефективно допомагає в позбавленні від звички, і в той же час знімає почуття сорому і незручності, пов'язаного з неестетичним зовнішнім виглядом рук. Хлопчикам рекомендується укорочення нігтів і нанесення бинтів.

Через те, що оніхофагія відноситься до психодерматозів, для її лікування рекомендується терапія, поведінкова терапія. Вона складається з: тренування, зміни звичок і вивчення техніки контролю стимулів. Поряд з поведінкової терапією доцільне використання фармакотерапії (антидепресанти). Гіпноз також ефективний у справі позбуття від звички гризти нігті.

Звички обгризати нігті можна позбутися, використовуючи вищевказані способи, або, як деякі пацієнти, відмовившись від цієї звички спонтанно. Завдяки тому, що ми таким чином будемо покращувати не тільки зовнішній вигляд рук, але і самопочуття.