Як видалити зубний камінь?

Як видалити зубний каміньКінчиком язика ви відчуваєте на зубах наліт, який не вдається зубною щіткою з пастою? Швидше за все, це зубний камінь і лікуванням його бажано зайнятися як можна швидше.

З цієї статті ви дізнаєтеся, з яких причин зубний камінь формується на зубах, як позбутися від зубного каменю, можна зняти зубний камінь в домашніх умовах, кому потрібна професійна чистка зубів та знайдете відповіді на інші питання.

Зубний камінь: причини та етапи виникнення

Перш ніж розбиратися, як позбутися від зубного каменю, давайте дізнаємося, чому і як він з'являється. Спрощена схема формування:

1. На зубах осідає м'який бактеріальний наліт.

2. Якщо догляд за порожниною рота недостатньо ретельний, протягом доби наліт починає тверднути.

3. Наліт насичується кальцієм і фосфором - мінералізується і стає твердим.

За відсутності лікування зубний камінь росте над і під яснами.

На другій і третій стадії наліт вже не видаляється щіткою із зубною пастою - потрібна професійна чистка зубів. У віці 40 років підясновий камінь зустрічається майже у всіх - професійна чистка зубів важлива для здоров'я ротової порожнини кожної людини.

Навіщо потрібно видаляти зубний камінь?

Чищення зубного каменю багато хто з нас звик відкладати «на потім»: зуби не болять, значить, нічого страшного. Ми не замислюємося про те, як зняти зубний камінь, тому що він нас не турбує.

Майте на увазі: професійна чистка зубів має проводитися не рідше, ніж 1 раз у півроку. Видалення зубного каменю необхідно навіть у випадку, якщо він не привертає уваги і не турбує вас.

Видалення зубного каменю важливо відразу з кількох причин:

— При відсутності лікування зубний камінь викликає пародонтозВидалення зубного каменю

Бактерії у складі каменю виділяють у процесі життєдіяльності сильні кислоти, які не може нейтралізувати слина. Вони пошкоджують ясна, викликаючи пародонтоз. Чистка зубного каменю допомагає запобігти пародонтоз. Як відомо, це захворювання призводить до розхитування і втрати здорових зубів.

— Зубний камінь — причина руйнування емалі

Кислоти, про які ми писали в попередньому абзаці, не тільки викликають запалення ясен, але і постійно роз'їдають емаль. Зуби стають слабкими і чутливими.

— Зубний камінь - причина карієсу

За відсутності необхідного догляду за порожниною рота на камені формується ідеальне середовище для карієсу, який починає швидко рости на зубах. І тепер вже не потрібно лікування зубного каменю, а швидкий порятунок зуба від руйнування карієсом.

Майте на увазі: на перший погляд безневинний зубний камінь призводить до пародонтозу та карієсу, а також до втрати зубів.

Правильний догляд за порожниною рота: запобігаємо швидкому формуванню зубного каменю

Щоб не задаватися питанням, як видалити зубний камінь, всього через місяць після того, як проведена професійна чистка зубів, забезпечте собі правильний догляд за порожниною рота.

  • Чистимо зуби 2 рази на день або - за можливостю - після кожного прийому їжі.
  • Догляд за порожниною рота має бути не тільки регулярним, але і правильним: щіткою роблять вимітаючі рухи від ясен у напрямку кінчика зуба.
  • Міняємо щітку кожні 3 місяці або частіше, якщо ворсинки стирчать в різні боки або вона почала лисіти.
  • Використовуємо зубну нитку, щоб вичистити залишки їжі між зубами і не доводилося турбуватися передчасно, як зняти зубний камінь у важкодоступних місцях.
  • П'ємо соки і солодкі газовані напої через трубочку (щоб бактерії на зубах отримували якомога менше вуглеводів, якими вони харчуються, і виділяли як можна менше кислоти).
  • Їмо солодощі тоді, коли зможемо відразу почистити зуби. Наприклад, після сніданку.
  • Під час перекусів за можливостю замінюємо фрукти і солодощі на молоко, сир, горіхи, капусту і листя салату — ці продукти не підсилюють утворення нальоту і вам не доведеться передчасно замислюватися про те, як позбутися від зубного каменю. Не кажучи вже про те, як солодке впливає на фігуру і серцево-судинну систему.

І навіть при правильному догляді за порожниною рота професійна чистка зубів потрібна 1 раз на кожні півроку, бо зубна щітка не може очистити простір між зубами і в інших важкодоступних місцях. При неправильному догляді професійна чистка зубів може знадобитися частіше.

Як видалити зубний камінь?

Відповідей на питання, як прибрати зубний камінь, кілька: хімічним методом, механічним або ультразвуковим.

Зубний камінь в домашніх умовах знімають за допомогою хімічних і механічних методів: розм'якшуючи кислотою і намагаючись відчистити щіткою. Професійна чистка зубів дозволяє використовувати найефективніший метод - видалення зубного каменю ультразвуком. Видалення зубного каменю хімічним і механічним методом передбачає пошкодження емалі.

Як позбутися від зубного каменю механічним методом?

У пошуку способів, як позбутися від зубного каменю, стоматологи першим почали використовувати найочевидніший - механічний. Камінь піддягають металевим інструментом і знімають з зуба. Недолік методу: пошкоджується зубна емаль.

Як позбутися від зубного каменю хімічним методом?

Зі шкільного курсу хімії відомо, що солі кальцію можна розчинити тільки сильною кислотою. У пошуку відповіді на питання, як позбутися від зубного каменю, лікарі намагалися розм'якшувати його кислотами. Однак стоматологи відмовилися від використання кислоти для лікування зубного каменю понад 30 років тому, так як:

— зубний камінь недостатньо розм'якшується, спосіб малоефективний;

— кислота витягає з зубів кальцій, емаль стає пористою, зуби стають чутливими;

— після такого чищення зубного каменю емаль легко стирається.

Кислота, яка могла б розчинити зубний камінь в домашніх умовах, розчинила б і зуби - адже вони теж мінералізовані кальцієм і фосфором.

Як позбутися від зубного каменю за допомогою ультразвуку?

Як видалити зубний камінь в домашніх умовахОсь як проводять лікування зубного каменю ультразвуком: мотор-генератор всередині приладу передає до наконечника коливання ультразвукової частоти. Стикаючись з каменем, наконечник передає ці коливання йому, камінь розхитується і відпадає від зуба. Перед тим, як видалити зубний камінь, стоматолог подає на насадку рідину, яка тут-таки змиває шматки зубних відкладень і захищає зуб від перегріву. Зубний камінь в домашніх умовах неможливо видалити навіть наполовину так якісно.

Коли видалення зубного каменю завершено, в деяких клініках зуби полірують спеціальними пастами і проводять фторування.

До лікування зубного каменю всі підходять по-різному. Деякі намагаються заощадити, знайшовши в Інтернеті або дізнавшись у знайомих, як зняти зубний камінь без відвідування стоматолога і зняти зубний камінь в домашніх умовах, інші вирушають до стоматологів. Розглянемо обидва варіанти.

Видалення зубного каменю в домашніх умовах: еліксир з тертої редьки і горіховий відвар. Прощавайте, здорові зуби!

У пошуку способів, як позбутися від зубного каменю, ви можете прочитати рекомендації полоскати рот розчиненим у воді медом, відваром хвоща, квітів липи та інших трав. Однак у всіх цих методів є серйозні недоліки. Ми розглянемо їх на прикладі двох популярних рецептів.

Зубний камінь в домашніх умовах видаляють 2 основними способами: горіховим відваром або еліксиром з тертої редьки з лимоном.

Рецепт видалення зубного каменю горіховим відваром

35 грам кори волоського горіха відварюють протягом 20 хвилин в одній склянці води. Чистіть зуби 3 рази на день, вмочаючи зубнуРецепт видалення зубного каменю щітку у відвар.

Коментар: зубний камінь складається з м'якого зубного нальоту, просякнутої фосфором і кальцієм. Це щільне утворення, для видалення якого хімічним методом потрібна сильна кислота. Горіховий відвар буде так само ефективний при чищенні зубного каменю, як і звичайна вода - зубний камінь в домашніх умовах за його допомогою видалити фізично неможливо.

До того ж, він гірше очищає зуби від нальоту: нальоту стає більше, каменю стає ще більше. Видаляючи зубний камінь в домашніх умовах цим способом, ви тільки погіршите стан зубів. Це ж стосується рецептів з відварами липи та інших трав і квітів.

Рецепт зняття зубного каменю за допомогою редьки і лимона

Потрібно зробити еліксир з соку чорної редьки з лимоном. Пийте його по вечорах, а також змочуйте зубну щітку і чистіть їм зуби.

Коментар: зробивши такий еліксир, ви отримаєте концентровану кислоту. Схоже, це має бути ефективніше від горіхового відвару, чи не так? Але про недоліки хімічних методів видалення ми написали вище: з їх допомогою простіше залишитися без зубів, ніж без каменю.

Навіть після того, як ви з'їли фрукт, не можна чистити зуби протягом півгодини - через фруктові кислоти емаль розм'якшується і її легко зчистити» зубною щіткою. Уявіть, що станеться з зубами, якщо ви почистите їх зубною щіткою, яку занурили в кислоту!

Крім цього, видаляючи зубний камінь в домашніх умовах таким чином, легко здобути гастрит.

Підсумок: видалення зубного каменю в домашніх умовах неможливо. У кращому випадку чистка зубного каменю не принесе жодних результатів, в гіршому – зубам буде потрібно лікування, а зубний камінь все одно залишиться на місці.

В кабінеті стоматолога: зняття зубного каменю ультразвуком та механічна чистка. Прощай, зубний камінь!

Видалення зубного каменю ультразвукомЗняти зубний камінь в кабінеті стоматолога можна двома способами: або за допомогою звичної механічної чистки, або пройти видалення зубного каменю ультразвуком. Причому зняття зубного каменю ультразвуковим пристроєм має ряд переваг:

Професійна чистка зубів ультразвуком більш ефективна, ніж механічна.

Більш бережна процедура по відношенню до зубної емалі - зняття зубного каменю при механічній чистці неминуче супроводжується пошкодженням емалі.

Професійна чистка зубів ультразвуком дозволяє дістатися до зубного каменю, який знаходиться під яснами. Крім як позбутися від зубного каменю під яснами з допомогою ультразвуку, інших доступних методів немає.

Чистка зубного каменю цим методом дає додатковий лікувальний ефект: з пародонтальних кишень вимивається гній, токсини, шматки зубного каменю. Зуби в цілому стають здоровішими.

Найкраще підходить для чутливих зубів, менше неприємних відчуттів - звичайно, якщо чистка зубного каменю проводиться професійно.

При зняття зубного каменю ультразвуком не використовуються агресивні хімічні речовини, які можуть пошкодити зуби або десна.

Видалення зубного каменю ультразвуком займає менше часу, ніж зняття зубного каменю механічними пристосуваннями - процедура займає всього 15-20 хвилин.

Зверніть увагу: можна знайти як позитивні, так і негативні відгуки про чищення зубного каменю ультразвуком. Ефект від процедури дуже залежить від 2 факторів: професіоналізму лікаря і вихідного стану зубів. Якщо після зняття зубного каменю у вас запалилися ясна, пошкодилися зуби, різко підвищилася чутливість - або зуби були в дуже поганому стані, або вам трапився недостатньо кваліфікований стоматолог.

Підсумок: видалення зубного каменю ультразвуком - найбільш досконалий, безпечний для зубів і ясен, неагресивний метод чищення зубного каменю і гігієни ротової порожнини в цілому. Зубний камінь в домашніх умовах неможливо видалити. Професійна чистка зубів має проводитись 2 рази на рік навіть у випадку якщо вас не турбує питання, як позбутися від зубного каменю. Формування мінералізованих відкладень, якщо не проводиться професійна чистка зубів, призводить до карієсу, пародонтозу і загрожує втратою здорових зубів.

Видалення зубного каменю — ціна вашого здоров'я. Бережіть його!