Зуб мудрості: симптоми його появи

Зуб мудрості - звичайний зуб людини, який нічим не відрізняється від багатокореневих. Однак багато хто вважає, що він може принести чимало проблем. Саме тому його намагаються якомога раніше видалити, ще до його прорізування назовні. Але чи потрібно це робити? Чи може видалення зуба мудрості призвести до більш серйозних проблем, які негативно позначаться на людському здоров'ї?

Симптоми появи зуба мудрості

Як зрозуміти, що ріжуться зуби?

Іноді зрозуміти, що зуб мудрості прорізається, неможливо, бо симптоми можуть бути відсутні. Але найчастіше поява може бути досить болючою, особливо якщо щелепа маленька. Щойно ви починаєте відчувати, що щось не так і зуб прорізається, тоді терміново зверніться до стоматолога.

У разі якщо зуб мудрості буде розташовуватися над яснами і його буде видно, при цьому йому буде досить місця - тоді видаляти «вісімку» немає необхідності. Адже, вона не зрушить «рідні» зуби і не буде викликати дискомфорту під час прийому їжі.

Існує, як рання, так і пізня симптоматика. До первинних причин того, що зуб ось-ось прорізатиметься можна віднести:

 • легкий локальний біль;
 • наявність тиску;
 • тупий пульсуючий біль в яснах близько зіву;
 • біль в горлі або щелепі.

Больові відчуття будуть посилюватися лише в тому випадку, якщо для зуба не вистачає місця або він росте під нахилом. В інших випадках, щойно «вісімка» прорізатиметься, симптоми пропадуть.

Як зрозуміти, що лізе зуб мудрості

Пам'ятайте, що для будь-якого зуба наявність мінімального болю - норма. Тільки в разі, якщо вона посилюється необхідно звертатися до лікаря.

Також основним симптомом може стати жорсткість ясна. Її можна відчути, провівши по порожнини рота язиком. У разі, наявності маленького і тугого горбка, рекомендується посвітити до рота ліхтариком. У місці росту зуба буде мінімальне почервоніння, яке вважається нормою. До того ж, людина може відчувати дискомфорт під час прийому їжі.

Якщо говорити про більш пізні симптоми, до них можна віднести:

 • значний набряк ясен;
 • наявність сильного зубного болю;
 • підвищення температури;
 • наявність неприємного запаху з рота, за рахунок бактерій, які накопичуються в порожнині рота;
 • збільшення шийних і лімфатичних вузлів;
 • наявність неприємного прикусу у роті, під час прийому їжі або вживання рідини;
 • гній навколо запальних тканин.

Також зрозуміти, що у вас виросли зуби мудрості, може наявність викривлення. Не завжди ріст «вісімок» супроводжується больовими відчуттями. Зрозуміти, чи викривилися у вас зуби можна за допомогою старих знімків. Для цього візьміть фотографію, де ви посміхаєтеся і порівняйте її з нинішнім станом порожнини рота.

У разі, якщо ви не можете розгледіти спотворення, зверніться до стоматолога, який відразу ж скаже, зіпсувався у вас прикус чи ні. Якщо проблема все ж виявиться, лікар порекомендує вам видалити «вісімки». А через кілька тижнів або місяців ваші рідні зуби стануть на місце, і ви знову будете володарем розкішної усмішки.

Проте видалення зуба мудрості може спричинити за собою деякі проблеми. Саме тому рекомендується звертатися до кваліфікованого стоматолога-хірурга, який спеціалізується на проведенні таких «операцій». Адже, «вісімка» може просто довго гоїтися, в зв'язку з чим можуть виникнути серйозні проблеми.

Скільки росте зуб мудрості?

Скільки росте зуб мудрості?

Те, як довго росте зуб мудрості, може залежати від декількох факторів. Як правило, це розмір щелепи і наявність вільного простору, який дозволяє зубу розташуватися на своєму законному місці. У разі, якщо простору не так вже й багато, тоді «вісімки» можуть прорізатися протягом декількох років, поступово зрушуючи рідні зуби, в деяких випадках це може призвести до спотворення прикусу.

Найчастіше після того, як зуб мудрості прорізався, дехто ставить пластинки, які дозволяють повернути порожнини рота колишню форму.

Скільки зубів мудрості може бути у дорослої людини?

Дати універсальну і однозначну відповідь на це питання неможливо, бо це залежить від фізіології. Якщо говорити про природний чинник, тоді у людини передбачено 4 зуба мудрості. Але разом з цим, у одних людей прорізуються всього 2 одиниці, а у інших вони й зовсім відсутні.

Багато вчених вважають, що це пов'язано зі спадковою пам'яттю. Якщо у людини в роду були власники «вісімок», тоді скоріш за все у нього вони прорізуються. А ось, якщо у пращурів було проведено видалення зуба мудрості, тоді він може і не з'явиться. Однак ця теорія ще залишається не доведеною.

Найчастіше зачатки «вісімок» не розвиваються, через це вони не прорізаються. А в деяких випадках вони можуть з'явитися пізніше запланованого терміну.

В якому віці ростуть зуби мудрості?

В якому віці ростуть зуби мудрості?

Зміна молочних зубів на багатокореневі відбувається у людини в період з 6 до 12 років. А ось прорізатися зуби мудрості мають не раніше 21 року. У разі, якщо до 27 років «вісімки» не з'явились, тоді можна бути впевненим на 90%, що вони і не вилізуть. Звичайно ж, в медичній практиці є і випадки, коли зуб мудрості з'явився у людини, якій 40 років, але такі ситуації трапляються нечасто.

Як визначити, що температура підвищилася від зубів мудрості?

Температура під час появи «вісімок», зазвичай, супроводжується наявністю інших симптомів, таких як: запалення ясен, мінімальні хворобливі відчуття, труднощі під час ковтання, неприємний присмак і т.д. Найчастіше, це незначні підвищення, які дорівнюють всього 37,5 ° С. Разом з цим нагноєння капюшона не відбувається в обов'язковому порядку.

В цілому наявність температури залежить і від фізіології людини. За наявності гнійних процесів, вона може значно підвищуватися. Наявність невеликої температури може виникнути через зниження імунітету або ж застуди, якою людина могла захворіти.

 

У разі, якщо ви переживаєте, що у вас лихоманка, тоді зверніться до лікаря. Він відразу ж скаже, ви чимось хворі або ж у вас просто ріжуться «вісімки». Головне - не панікуйте: у 80% людей в цьому світі присутня температура під час появи зубів.