Зумба

ЗумбаФурор у фітнес - клубах робить Зумба (Zumba), або Зумба фітнес. Натовпи зараховуються на заняття, які являють собою поєднання танцю та аеробіки. Секрет Зумби у тому, що вона дозволяє звільнити енергію, зняти стрес і напругу, а також поліпшити свою фізичну форму, схуднути ...

У всьому світі ця тенденція вже кілька років, як набрала обертів. Зоряні шанувальники цього стилю – Дженіфер Лопес, Дженніфер Лав Хьюітт, Наталі Портман, Емма Уотсон, Вікторія Бекхем, Холлі Беррі та інші. Тепер, хоч і з деяким запізненням, вона добралася і до України. Сьогодні Зумба в тренді – що це таке і чому вам це варто спробувати?

Що таке Зумба?

Zumba (Зумба) – це суміш фітнесу з танцями (спрощена версія сальси, меренги, кумбії та регетона з домішкою мамби, румби, фламенко та "каліпсо"). Автором цього спортивного нововведення є Альберто Перес, фітнес-інструктор з Колумбії.

У Зумбі, як і в степі, є градація залежно від рівня складності і від підготовки: "Zumba Basic", Zumba Basic 2", "Zumba Gold", "Zumba Toning", "Aqua Zumba", "Zumbatomic", "Zumba Sentao".

Зараз Зумбою займається приблизно 14 мільйонів людей у 140 000 залів більш ніж в 150 країнах.

З історії Зумби

Зумба народилася в Колумбії, в 90-ті роки XX століття. Її автором був хореограф Альберто "Бето" Перес, який з юних років був закоханий у музику країн Латинської Америки. Коли він почав працювати як фітнес-інструктор, він не очікував, що йому вдасться здійснити світову революцію в цій області. Початок його великого успіху стався завдяки випадку. Якось, поспішаючи на заняття з фітнес групою, він виявив, що забув диски з музикою, тому змушений був імпровізувати. У нього якраз у машині були улюблені пісні Латинської Америки, і саме їх тренер використав для проведення занять. Позитивна, спонтанна реакція групи пояснила йому, що ось, народився новий стиль. За короткий час він набув великої популярності у Латинській Америці, а потім і на інших континентах.

Тренування з Зумби

Заняття тривають, як і стандартна аеробіка – близько години. Тренування включає в себе рухи під музику швидким темпом, повільним і з обтяженнями. Застосовуються наступні стилі танцю: кумбія (колумбійський вуличний танець), сальса, меренга, мамбо, фламенко, чачача, регетон, соку, самба, танець живота, танго, хіп-хоп і бхангра (індійськи танець).

Але, насамперед, Zumba - це весело. Учасники тренінгу часто навіть не розуміють наскільки інтенсивно вони працюють. Нескладні танцювальні кроки, різноманітні комбінації рухів і енергійна музика створюють атмосферу відмінної веселої вечірки. Дуже динамічна і захоплююча суміш іспанських ритмів, таких як меренге, сальса, кумбія, реггетон, фламенко, самба, танець живота, ча-ча-ча, румба, твіст і багато інших. Але насправді, для конкретних систем можна використовувати все, навіть танець живота або хіп - хоп. Важливо, щоб це були ритми, за яких "ноги самі рвуться танцювати", а душа жадає гарячого задоволення. Однак, таке визначення нічим не відрізняє Зумбу від популярних занять Латиною, які можна побачити у розкладі багатьох українських фітнес-клубів.

Революційна формула Зумби полягає в тому, що тут не використовується складна хореографія, яку важко запам'ятати і намагання оволодіти якою часто закінчується розчаруванням, а не ефективними вправами. Zumba порушує цю форму і практично кожна пісня має невеличку систему, яка складається максимум з 2 - 4 кроків. Крім того, рухи не перераховуються, це музика диктує, який рух буде наступним. Кожен раз, коли музика повертається, ми повторюємо той самий крок, а майстри вже інтуїтивно знають, що буде далі. Зумба супроводжується також трохи іншими ритмами. Музика для Zumba це одним словом екзотичний коктейль гарячих мелодій

Види Зумби

1. Zumba basic - це базова техніка Зумби, регулярна форма, з якої черпаються основи для створення все нових і нових видів. Зумба фітнесВикладачі намагаються, щоб вправи, засновані на іспанських ритмах, були до смаку превеликому колу любителів фітнесу.

2. Zumba Toning – тренування повільніше, спрямоване на моделювання фігури і формування м'язів всього тіла. Вправи виконуються за допомогою спеціальних тягарців, заповнених піском, які при струшуванні звучать як інструменти. Крім того, в цьому варіанті можна також використовувати гантелі, які відмінно допомагають вправи на витривалість.

3. Zumba Gold – заняття призначені для літніх людей з обмеженими фізичними можливостями. Кроки легші, вправи менш інтенсивні, проте велике значення надається атмосфері, щоб жодна людина не відчувала себе гіршою через свої фізіологічні обмеження.

4. Zumbatomic – це фітнес-клуб для дітей. Спеціально для них були створені дві вікові групи. У першій, що складається з 4-8 – річних дітей переважають, в основному, ігри, забави і вивчення ритмів. Дітей старшого віку, 8-12 років навчаються традиційної Зумби, яка, однак, не містить сексуальних рухів, характерних для танцю живота або пристрасної самби.

5. Zumba Аква – заняття у воді, спрямовані не тільки на людей, які люблять басейн, але також і для тих, які проходять реабілітацію або мають проблеми зі здоров'ям, наприклад, з хребтом. Zumba Aqua зберігає всі правила проведення занять у воді, і, крім того, вводить елементи танцю.

Зумба для схуднення?

Зумба для схудненняЦе одночасно і відмінне гартування характеру, аеробне тренування, на витривалість і кардіо тренування. Чергування повільніших та швидших ритмів сприяють спалюванню жирової тканини, а елементи, взяті з аеробіки дозволяють відмінно формувати фігуру. Унікальна атмосфера веселощів - це джерело ендорфінів, яке дає неймовірну енергію. В середньому 600 ккал за годину заняття – це відмінний результат! Одним словом, Zumba - це фітнес, який формує фігуру, покращує загальний стан, та збуджує потужні дози позитивної енергії. Під час танцю Зумба працює все тіло, а особливо стегна, сідниці і живіт. Завдяки постійним змінам ритму і неправильним інтервалам - відразу швидше, відразу повільніше, фізичні вправи дуже інтенсивні. Підходить для всіх, не залежно від віку, статі, здібностей і рухових навичок або досвіду в танці чи фітнесі, оскільки її легко налаштувати для індивідуальних потреб та можливостей. Завдяки простоті учасники занять не мають концентруватися на запам'ятовуванні складних систем, а самі заняття є чистим розслабленням, де відпочиває і тіло і розум. Хто практикує Zumba насправді не думає, що взагалі працює просто відмінно проводить час.

Щоб займатися Zumba не потрібно мати вбрання, як для іспанських танців, чи для танцю живота. Одяг має бути зручним і, бажано, вільним. Особливо штани мають бути вільними, бо в Зумба фітнесі сильно підкреслюється робота стегон. Варто проявити сміливість і спробувати щось нове. Zumba - це також спорт для чоловіків! В Україні на танцполі, як і раніше, переважають дами, але на Флориді або в Майамі, це виглядає зовсім інакше.

Зумба фітнес офіційно

З 2005 року Академія Зумби почала видавати ліцензії для інструкторів, які навчалися на їх семінарах. Ліцензія для початкового рівняТанець Зумба видається на один рік і коштує 405$. Кожен рік потрібно отримувати нову ліцензію.

На офіційному сайті можна знайти сертифікованого інструктора, але зробити це досить складно, бо більшість воліють просто вести заняття і не називати їх Zumba, а, наприклад, Mix-Dance або Латина.

Тренування проходить у вільному стилі – тренер показує базові кроки, а вся інша група повторює. Тобто ви не зупиняєтеся і на розучуєте все це окремо, відточуючи техніку як у класичних латино-американських танцях. При цьому тренер може переходити від одного стилю до іншого, залежно від зміни музики, яку він сам і готує. Тобто ви можете танцювати сальсу, а тому відразу перемкнутися на самбу або танець живота. І так як тренування поділені за складністю, ті, хто приходить на другий рівень, вже вивчили основні кроки на першому і можуть спокійно повторювати все за тренером.

Офіційний сайт: zumba.com

Відео Зумба

І ще трішки..