Що таке крауд-посилання і де вони застосовуються

Крауд-маркетинг - один з різновидів інтернет-маркетингу, за якого працюють з масою посилань у форумних повідомленнях і коментарях. Цей метод просування може вважатися досить суперечливим, але разом з тим добре себе зарекомендував і вважається дуже ефективним.

Метою крауд-посилань є підвищення інтересу до якогось продукту серед користувачів інтернету. Коментарі, які залишаються в мережі, мають виглядати природно та ненав'язливо, щоб у користувачів не виникло підозри, що продукт дійсно рекламується.

 крауд маркетинг

Як відбувається крауд-маркетингова кампанія

На біржі посилань замовляються коментарі, які повинні містити посилання - активне або неактивне - той чи інший продукт. Часто рекомендується, щоб воно було безанкорним - тобто мало в тексті вигляд саме посилання, а не слів, при натисканні на які на це посилання потрапляєш.

Цілі крауд-маркетингу:

  • підвищення впізнаваності бренду;
  • збільшення кількості переходів на сайт;
  • покращення репутації компанії;
  • підвищення позиції сторінки у пошуковій видачі;
  • збільшення кількості продажів.

Розміщення посилань відбувається так: фахівці з крауд-маркетингу знаходять в інтернеті обговорення, яке підходить за тематикою, і розміщують там коментар, який містить посилання на товар чи послугу замовника. Це хороший метод просування, оскільки там вже є потрібна цільова аудиторія. Текст коментаря має бути природним та унікальним, щоб у читачів не виникло сумніву, що це відгук реального користувача.

Які мають бути терміни кампанії

Щоб зрозуміти, чи приніс такий маркетинг результати, варто почекати 2 – 3 місяці. Швидкість появи перших результатів залежить у тому числі від кількості розміщених посилань та їх тематики. Якщо товар популярний, краще розміщувати більше посилань, а якщо це щось нішеве – можна обійтися меншою кількістю.

Чому важливо підвищити впізнаваність бренду

Невідомий продукт не захоче купувати більшість цільової аудиторії. Щоб зробити вибір на його користь, потрібно хоча б щось знати про продукт або хоча б бачити його рекламу.

Крауд-посилання – бюджетний та ефективний спосіб підвищити довіру покупців до бренду. Вони залишають враження, що людина, яка написала коментар, вже купила і випробувала цей товар, а значить, і їм потрібно це зробити. Крауд-посилання працюють не гірше за пряму рекламу.

Як крауд ​​посилання збільшують відвідуваність сайту

Переходи за посиланнями, залишеними в обговоренні на форумі або в соціальній мережі – звичайна та природна дія, якщо текст коментаря викликає у користувача інтерес. Щоб його викликати, недостатньо написати повідомлення на кшталт "погляньте, що я купив" і вставити в нього посилання - це буде вважатися спамом, а в соцмережі може бути навіть видалено.

Не матиме ефекту і написання коментарів із посиланнями у нетематичному обговоренні. Наприклад, обговорюється музичний альбом і тут з'являється рекомендація мобільного телефону. Це також розцінюється як спам і замість того, щоб підвищити довіру до продукту, може знизити його до нуля. А це не той ефект, який вам потрібний.

Кому буде корисний такий спосіб просування

Замовити крауд-посилання має сенс, якщо ваша компанія не має в інтернеті жодної репутації чи має, але погану. Рекомендації від випадкових користувачів допоможуть її виправити або набути.

Добре цей спосіб маркетингу впливає на просування стартапів та нових інтернет-магазинів. Але, якщо ви працюєте в офлайні, швидше за все, вам доведеться шукати інший спосіб просування.

За матеріалами компанії https://embo.com.ua/crowd-marketing/ послуги крауд-маркетингу.