7 порад, як правильно вибрати ламінат

Завдяки відмінному зовнішньому вигляду й експлуатаційним властивостям ламінат став одним з найбільш популярних підлогових покриттів. Він легко та швидко монтується, стійкий до механічних пошкоджень, має доступну вартість. Ламінат виготовляється у вигляді панелей, поверхня яких імітує натуральну деревину, бетон, мармур, камінь. Основою багатошарового матеріалу є ДВП середньої або високої щільності. Декоративний шар визначає дизайн панелей, а верхня плівка захищає від стирання й ударних навантажень.

Попри велику кількість позитивних якостей ламінату покупець не застрахований від придбання невідповідного умовам використання або просто неякісного матеріалу. Більшість споживачів підбирає ламінат за дизайном та ціною, незважаючи на технічні характеристики. Таке придбання може з великою ймовірністю принести суцільне розчарування. Тому ми підготували для вас 7 порад, які підкажуть, як правильно вибрати ламінат.

7 порад, як правильно вибрати ламінат

Геометричні параметри

Ширина та довжина планок впливає лише на вибір способу розкладки та підрахунок загальної кількості матеріалу. Товщина ламінату значною мірою визначає його міцність і ударостійкість. Для домашнього використання товщина має складати не менше 7-8 мм, краще 10 мм для кухні чи передпокою. Тонкий ламінат може пошкодитись при падінні важких предметів, а також більш гучний при ходьбі. Для комерційного використання товщина має складати не менше 10-12 мм.

Клас зносостійкості

Клас 31 підійде для спальні, комори й гардеробу, 32 – вітальні, дитячої кімнати, кухні. Ламінат класу зносостійкості 33 можна використовувати у передпокої та коридорі, 34 – торгових, громадських, офісних приміщеннях та спортивних залах.

Колір і текстура

Вибір зовнішнього вигляду залежить від уподобань власників приміщень і зовнішнього стиля оформлення інтер’єру. Імітація деревини буде гарним вибором для шанувальників класики, бетону – любителям стилів лофт і хай-тек. Спокійний однотонний колір з фактурою каменя підійде для різних архітектурних стилів.

Вологостійкість

Для ванної, передпокою та кухні потрібно вибирати ламінат з високим ступенем вологозахисту. Такий матеріал виготовляється на основі плит ХДФ щільністю 850 кг/м3 і вище. Наявність фаски буде також додатковою перевагою.

Вміст формальдегіду

Якщо ви вибираєте ламінат для дитячої кімнати, потрібно уважно віднестися до вмісту небезпечних речовин. Для дорослої людини вміст формальдегіду не є критичним. Але в кімнатах, де дитина проводить багато часу на підлозі, треба класти ламінат, який проходить випробування за стандартом EN 13329. Позначка «Е1» вказує на екологічність та безпечність матеріалу.

Виробники

Серед перевірених часом виробників можна порекомендувати такі бренди: Klassen, Kronopol, Quick Step, Pergo, Kronospan, Rezult, HomWest, Camsan, Balterio, Kaindl, Kronon.

Запах

Високоякісний ламінат не повинен виділяти стійких неприємних запахів. Дешеві низькопробні матеріали часто мають специфічні запахи, які означають високу концентрацію формальдегіду та інших небезпечних речовин.