Ламелі: види, переваги і призначення

Пружинні ліжка вже багато років не в моді, тепер популярні варіанти, які мають ортопедичну основа. Конструктивно вони прості - каркас з металу і ламелі. Останні забезпечують ліжкам хороші ортопедичні властивості.

Ламелі - це рейки з дерева, які мають вигнуту форму і здатні витримувати значну вагу людини разом з матрацом. Ви можете купити ламелі для ліжка в Києві з бука в магазині Matrason - це міцна і надійна деревина, яка здатна витримати серйозний тиск. На такому ліжку буде можливим комфортний сон.

Ламелі та їх переваги

Якими перевагами обладають ламелі

У ламелей велика кількість переваг:

  • Через те, що між ламелями присутня відстань, забезпечується хороша вентиляція.
  • Ортопедичні характеристики на висоті.
  • Вони пружинять, так що ліжко не буде скрипіти або видавати інші неприємні звуки.

Ламелі пропонуються як у вигляді зібраної ортопедичної підстави, так і окремо. Звичайно, як і будь-яка інша частина ліжка, вони витримують чималі навантаження, тож можуть пошкодитися. Спати в ліжку, в якому не вистачає ламелей, не варто. Зростає навантаження на інші елементи, а ще - погіршуються ортопедичні характеристики підстави.

Через те, що ламелі пропонуються поштучно, то навіть якщо одна з дощечок отримала пошкодження, її буде нескладно замінити, головне підібрати такий варіант, який підійде за шириною.

Бувають широкі дощечки - зазвичай їх встановлюють в односпальні ліжка. Їх краще застосовувати з безпружинними матрацами. Вузькі варіанти частіше зустрічаються в двоспальних ліжках.

Як вибрати відповідне ліжко

Під час придбання ліжка, яке має підставу з ламелей, слід придивитися до кількості використовуваних рейок. Надійність безпосередньо залежить від цього - більше ламелей, значить надійніше. Чим ширше ліжко, тим більше дощечок має бути в основі.

Також треба враховувати матеріал, з якого зроблені ламелі. Найдоступніший варіант - береза. Ламелі з неї стоять в ліжках, які відносяться до бюджетного сегменту. Підстави міцніших ліжок збираються з букових елементів - міцних дощок.

Під час вибору основи необхідно враховувати те, яка дистанція між ламелями, це досить важливий аспект. Вона має бути не більше ширини рейки. Якщо відстань виявиться більшою, то матрац почне провалюватися в отвори, та й самі рейки будуть частіше ламатися, бо зросте навантаження на них.