Рулонні штори: види, переваги, особливості

Для того, щоб створити гарний декор пластиковим вікнам, потрібно для них підібрати штори. Вони мають бути красивими та функціональними. Найкраще для цього підходять рулонні штори, які не пропускають світло. Вони естетичні та чудово вписуються до будь-якого інтер'єру. У цій статті ми докладно розберемо, як зробити правильний вибір, підбираючи рулонні штори для вікон із ПВХ. Після її прочитання ви розбиратиметеся в цьому важливому елементі декору. Ну і вам повезло, якщо ви шукаєте рулонні штори в Одесі, в такому разі вам просто треба перейти за посиланням в цьому реченні.

Рулонні штори: види, особливості, переваги

Що таке рулонні штори?

Свою назву ці вироби отримали завдяки своїй здатності скручуватись у рулон. Такі штори від сонця займають мало місця. Тому їх зручно використовувати у малогабаритних квартирах. Щоб визначити ширину необхідних вам штор, потрібно додати до ширини склопакета три сантиметри. Також не варто забувати про інші нюанси. Наприклад, обираючи рулонні штори, які не пропускають світло, потрібно переконатися, що їх розгортанню не заважатимуть ручки та інші частини пластикового вікна. Зважаючи на ці деталі, ви зможете підібрати оптимальний варіант для вас.

Якщо ви думаєте про те, як вибрати штори за кольором, то не забувайте про те, що рулонні вироби відрізняються великою різноманітністю відтінків. Існує великий вибір цих виробів. Можна придбати різні види штори. Існують однотонні моделі, але можна вибрати і вироби, які поєднують кілька кольорів. Все залежить від ваших уподобань. Однак якщо ви думаєте про те, як вибрати колір штор, які висітимуть у спальні, ми рекомендуємо вам зупинитися на пастельних відтінках.

Кольори рулонних штор

Існують також екзотичні варіанти виробів. Наприклад, у продажу можна знайти рулонні штори, які не пропускають світло, з фотодруком. Такі вироби можуть мати абсолютно різні малюнки. Це можуть бути види дикої природи, репродукції відомих картин і т. д. Зі штор виходить відмінний елемент декору. Тому завершивши скління котеджу та заміського будинку, подумайте про те, які варіанти цих виробів будуть виглядати найкраще на ваших вікнах.

Рулонні штори, як правило, просочуються спеціальним складом. Вони відрізняються антистатичними та антибактеріальними якостями. Тому їх можна використовувати у будь-якій кімнаті. Вони відмінно підійдуть для дитячої та спальні. Їх також можна використовувати у медичних закладах. Наприклад, у лікарнях та поліклініках. Оскільки вони є абсолютно безпечними для здоров'я людей.

Догляд за рулонними шторами

Догляд за рулонними шторами

Які існують правила догляду за цими виробами? Насправді, все дуже просто. Необхідно слідувати наступним порадам:

  • Насамперед штори потрібно регулярно провітрювати. Для цього можна відкрити вікно в досить вітряну погоду і трохи почекати. Через півгодини штори та приміщення провітряться. Таким чином, ви продовжите термін експлуатації виробів. Проводити цю процедуру бажано щомісяця.
  • Використовуйте пилосос для того, щоб усунути з поверхні штор пил. Але для цього потрібно зробити спеціальний чохол із тонкого текстилю. Це потрібно для того, щоб не пошкодити поверхню штор. Зробити це досить легко. На це не доведеться витрачати багато часу та коштів.
  • Тканинні рулонні штори можна прати теплою водою, використовуючи невелику кількість мила. Якщо на поверхні виробів з'явилися плями, їх можна вивести за допомогою звичайного засобу для виведення плям. Не використовуйте розчинники. Вони можуть завдати серйозної шкоди шторам. Закінчивши з пранням, ретельно промийте їх у чистій воді. Якщо частина миючого засобу залишиться на поверхні, то після знаходження на сонці тканина може змінити свій колір.
  • Крім цього, запам'ятайте, що прасувати штори поверх швів категорично заборонено. Ви можете зіпсувати тканину. Потрібно кінчиком праски акуратно пропрасувати їх, не торкаючись швів. Для підстраховки постелити під праску невеликий шматок вологої тканини. Так, ви убезпечите штори від надмірного впливу високої температури, коли їх гладитимете. Як ви бачите, догляд за цими виробами досить простий.

Переваги рулонних штор

Рулонні штори та їх переваги

Такі штори мають безліч переваг. Зазначимо, що вони:

  1. Мають чудовий зовнішній вигляд. Ідеально підходять до будь-якого інтер'єру. Відрізняються великою кількістю кольорів.
  2. Мають безліч функцій. За їх допомогою можна захистити кімнату від сонця. При цьому приміщення не буде абсолютно чорним. Ви можете підібрати вироби з різною товщиною тканини, щоби рівень освітлення максимально підходив для вас.
  3. Прекрасно підходять для провітрювання кімнат у зимовий час. Наявність пластин з металу роблять такі штори нерухомими навіть за відносно сильного вітру.
  4. Монтаж виробів дуже простий. З ним можна впоратися самостійно.

Більшість фахівців вважають, що найкраще для оснащення вікон підходять рулонні штори або жалюзі. Що саме обрати, вирішувати вам. Зі свого боку зазначимо, що перший варіант дешевший, а також набагато зручніший в експлуатації