Як розмістити сантехніку на кухні

Чи замислювалися ви про те, що основна частина рухів на кухні здійснюється так званим робочим трикутником, який об'єднує мийку, холодильник і плиту? Щоб проводити час на кухні з максимальною ефективністю і комфортом, важливо правильно організувати цей трикутник.

Під час створення ергономічного кухонного простору дизайнери інтер'єрів рекомендують враховувати:

  • логіку кухонних процесів, які стосуються приготування їжі;
  • оптимальні відстані між основними елементами трикутника.

І звичайно, важливий грамотний вибір цих самих елементів. Наприклад, якісну сантехніку, виконану з урахуванням останніх технічних інновацій, можна замовити тут: https://franke-partner.com.ua/ua/.

Робочий трикутник розміщення сантехніки на кухні

Вивчаємо і оцінюємо кухню

Визначальні фактори під час організації простору - площа і конфігурація кухні. Під час розміщення сантехніки доводиться враховувати і розташування наявних внутрішніх комунікацій, зокрема водопровідних труб та водовідведення (каналізації). Щоб створити зручний трикутник, іноді доводиться вносити істотні зміни до стандартного планування. Однак, витративши один раз час і гроші, в майбутньому ви зможете економити і свої сили, і час.

Враховуємо головні правила

  • Щоб ви не втомлювалися на кухні, робочий трикутник має бути досить невеликим. Оптимальна відстань - 1 ÷ 1,5 метра між холодильником, мийкою і плитою. Подумки намалюйте між ними рівнобедрений трикутник - це оптимальна траєкторія. Власники великої кухні можуть збільшити відстань до 2,7 метра - це рекомендований максимум. На кухнях складної конфігурації, сторони робочого трикутника можуть бути різної довжини.
  • Яке б розміщення ви не вибрали, в цілях безпеки відмовтеся від ідеї установки мийки безпосередньо біля плити або холодильника (не допускайте, щоб бризки води летіли на розпечений посуд). Між зазначеними елементами рекомендується залишати відстань не менше 40, а краще 60-80 см.

Популярні способи розміщення мийки

Практично. Нерідко кухонну мийку встановлюють у кутку. Це практичне і універсальне рішення, яке застосовується для приміщень будь-якої площі і конфігурації. Одна з переваг такого планування - економія простору.

Естетично. Розміщення біля вікна. Мити фрукти або посуд, дивлячись на прекрасні пейзажі, - привабливий варіант. Таке рішення дозволяє збільшити площу робочого простору, однак доведеться вносити зміни до комунікаційних мереж (водопостачання, водовідведення, радіатори опалення) і частіше мити вікно.

Стильно. Раковина - на острові: це варіант для великих просторів. Острівне розміщення також вимагає індивідуального планування комунікацій.