Як вибрати сантехніку для душа

Сама по собі процедура прийняття душу є дуже потрібною. Якщо хочеться, щоб вона була не просто корисним, а й приємним ритуалом, тоді слід звернути увагу на душову систему. Зазвичай вона складається зі стійки, двох лійок (великої верхньої, нерухомо закріпленою, і нижньої, меншою за розміром, зафіксованою на гнучкому шлангу) і змішувача. Правильно підібрана сантехніка дозволить отримати максимум позитивних емоцій. Отже, як підібрати систему під себе?

Як вибрати сантехніку для душа

Моделі з виливом

Чи потрібен окремий кран в душовій системі? Відповідь на це питання дає місце установки.

У душовій кабіні вилив буде зайвим, а ось якщо система монтується над ванною, то для наповнення останньої кран буде необхідний. Але це тільки в тому випадку, якщо над ванною немає змішувача. Якщо ж він є, то досить буде з'єднати кран за допомогою шланга з душем.

Типи змішувачів в душовій системі

Сучасні виробники використовують змішувачі наступних типів:

  • класичні. Більшість сучасних змішувачів має один важіль для регулювання натиску і температури води. Доступна ціна та звичне управління роблять такі вироби популярними і досі;
  • термостатичні. Популярність цих моделей постійно зростає. Принцип роботи наступний: перед прийняттям душу потрібно виставити бажану температуру води та її натиск. Далі змішувач в автоматичному режимі буде підтримувати задані параметри. Недолік один - висока ціна.

Який з цих варіантів вибрати, залежить від особистих переваг та фінансових можливостей.

Типи змішувачів в душовій системі

Чи потрібен тропічний душ

Верхню стельову лійку іноді називають тропічною. Це вірно, але лише частково. Само по собі верхнє кріплення і великий розмір лійки не дадуть ефекту «зливи в джунглях». Його дає спеціальний режим, за якого йде дуже сильний потік води з великими краплями. Системи з «тропічною зливою» стоять на ступінь дорожче. Вони призначені для просторих ванних. При установці слід врахувати такі моменти:

  • злив душової має справлятися з потоком до 30 літрів на хвилину. Інакше в ній буде води по коліно;
  • якщо у вас рідина береться з бойлера невеликого розміру, її може не вистачити на купання всієї родини. Режим «тропічної зливи» зливає 50 літрів води за 7 хвилин;
  • у водопроводі має бути гарний тиск, інакше напору для «зливи» може не вистачити.

Якщо ці поради будуть враховані, тропічний варіант точно порадує своїх володарів.

Настінний душ і додаткові опції

Якщо ванна не особливо великих розмірів, варто обрати настінний душ. Головне тут - точно підібрати довжину виносу кронштейна. Бажаною також є наявність ручної лійки на гнучкому шлангу довжиною до 2 м.

Можна використовувати ще один варіант душової системи - штангу зі спеціальним кронштейном для кріплення лійки. Така конструкція дозволяє регулювати висоту і кут нахилу насадки. Деякі моделі мають кронштейн, який дозволяє далеко виносити лійку, що практично ідентично верхньому душу.

На штангу допустимо прикріпити полички для засобів гігієни, мильниці. Зустрічається й інша опція - підсвічування на світлодіодах. Часто встановлюється на верхній душ і створює романтичну обстановку і гарний настрій.

Матеріал душової системи

Для виготовлення елементів душової системи використовують різні матеріали. Лійки роблять з таких:

  • пластик. Це недорогий варіант. Він має легку вагу. Доступна велика різноманітність моделей;
  • сталь зі спеціальним покриттям проти корозії. Відрізняється надійністю і довговічністю. Ціна на такі вироби вища;
  • нержавіюча сталь, латунь. Відрізняються високою ціною і тривалим терміном служби - понад 10 років. Мають велику вагу.

Шланги виготовляють із пластику, металу або литої гуми. Щоб вони не перегиналися, їх роблять багатошаровими. Наприклад, компанія Grohe гумові шланги армує капроновими нитками.

Матеріал душової системи

Як вибрати модель

Якщо в планах підібрати душову систему на тривалий термін, бажано вибирати з моделей, представлених провідними виробниками сантехнічної продукції. Асортимент на ринку величезний. Однак кількості брендів, що випускають продукцію дійсно високої якості, не дуже багато. Серед них можна відзначити Grohe, KLudi, Hansgrohe, Imprese, Deante. Сантехніка, яка випускається цими компаніями, дуже надійна, довговічна, зручна в користуванні, має елегантний вигляд.

Краще купувати сантехніку для душа на https://kranok.ua/showerprogram. Цей магазин - офіційний представник зазначених фірм. Там ви точно придбаєте оригінальну продукцію, а не підробку. Можна отримати консультацію з усіх питань і підібрати потрібну модель.