Як вибрати бамбукові шпалери

Як вибрати бамбукові шпалери

Серед широкого асортименту шпалер особливе значення відводиться бамбуковим різновидам. Людям, які вважають за краще застосовувати для ремонту свого будинку натуральні матеріали, подобаються бамбукові шпалери, особливо їх розташування в передпокої. Полотно характеризується високою міцністю, стійкістю до перепадів температур, довговічністю.

Що таке шпалери з бамбука

Надзвичайне покриття, яке виготовляється з задерев'янілих стебел екзотичного бамбука. Шпалери вносять до оформлення кімнат природні мотиви, затишок та тепло. Полотно є чудовим доповненням до етнічного - японського, африканського та сільського дизайну. Якщо в будинку лаконічний, ультрамодний інтер'єр, то бамбукові покриття стануть приємним акцентом в загальній картині приміщення.

За екологічностю та безпекою бамбук можна порівняти з дерев'яною вагонкою. Але він виглядає набагато красивіше і довговічніше ніж дерево. 
Оскільки натуральні шпалери з бамбука недешеві, а враховуючи ще й їх кріплення, яке вимагає участі професіонала, таке придбання може відчутно відбитися на вашому гаманці. Саме тому останнім часом зростає популярність шпалер з зображенням бамбука. Вибір та різноманітність таких шпалер є набагато більшою, у чому ви легко переконаєтесь, завітавши до інтернет-магазину https://yusi.com.ua/articles/oboi-s-bambukom/, а от враження від перегляду бамбукових пейзажів, стане справжнім задоволенням. 

Технологія виробництва бамбукових шпалер

Для виготовлення бамбукових виробів використовують виключно верхній шар зрізу. Всі рейки мають бути однакові за товщиною та довжиною. На першому етапі матеріал довго просушують. Потім стовбури відносять до спеціального приміщення з оптимальною температурою, яка тримається весь період зберігання.

Другий етап - планки обробляють спеціальним розчином, який запобігає утворенню тріщин. Потім рейки фіксують на основу. Нею може стати технічна марля або рисовий папір. Виріб виготовляють з плоских пластин певного рельєфу. Якщо їх закріпити у вертикальному положенні, то поверхня набуде вигляду бамбукового лісу.

Фактура і колірна гамма полотна залежить від часу збору бамбука, технології, сорту сировини. Чорні, темні шпалери отримують завдяки термообробці рейок. Світлі тони досягаються при обробці природним способом.

Характеристики шпалер з бамбуку

Характеристики шпалер з бамбуку

Оздоблювальний матеріал легко переносить перепади температури, будь-яку вологість. Сьогодні шпалери активно використовуються в оформленні майже всіх приміщень. Світлі відтінки кріплять до стелі.

Полотно з зовнішнього зрізу характеризується помітним природним візерунком. Бамбукові вироби - натуральний та екологічно чистий матеріал. Різноманітна колірна гамма може мати незвичайні відтінки - фісташкові, ванільні. 

Існує 2 різновиди бамбукових шпалер.

З зовнішньої частини стовбура

Їх виробляють з верхньої частини стебла. На матеріалі помітні природні візерунки, стики та текстура. Зустрічаються такі відтінки: шоколадний, черепаховий, фісташка, зелений.

З внутрішньої частини стовбура

Матеріал з'являється після обробки внутрішньої поверхні стовбура бамбука. Рейки ретельно обробляють і полірують, щоб домогтися ідеально гладкої поверхні. Потім їх приклеюють до марлевої основи.

Переваги та недоліки

Переваги та недоліки бамбукових шпалер

За рахунок природного походження бамбукові шпалери мають красиву текстуру. Вони можуть мати горизонтальні або вертикальні смуги. Також існують полотна з різноманітними переплетеннями. Натуральний відтінок - солом'яний, але в залежності від обробки сировини він змінюється від блідо-зеленого до червоно-коричневого. У виробі є кільця-потовщення, які властиві для бамбука. Їх колір темніший у порівнянні з основною частиною полотна.

Крім високих естетичних властивостей, основною перевагою шпалер вважається їх практичність. Оздоблювальний матеріал прослужить не менше 5-7 років, зберігаючи свій товарний вигляд.

Засушені бамбукові стебла характеризуються високою стійкістю до механічних пошкоджень, до вологи та міцністю. Якщо їх облюбують домашні вихованці, то слідів не залишиться. Також не з'являться сколи та тріщини. Будь-які плями і бруд прибираються за допомогою губки і меблевої поліролі. Якщо в приміщенні висока вологість, рекомендується обирати шпалери, просочені засобом від цвілі та оброблені лаком.

Універсальні характеристики бамбукового полотна дозволяють його застосовувати для покриття будь-яких поверхонь - стін, підлог, стелі, дверей, підвіконь, стільниць.

У шпалер з бамбуку досить висока вартість, не кожен може дозволити собі таке покриття. Також їх складно кріпити, тому знадобиться допомога фахівців. Це означає додаткові витрати. Але таке полотно за багатьма характеристиками перевершує інші види виробів.

Чистка та догляд

Покриття не потребує особливого догляду. Основні рекомендації:

  • Якщо шпалери забруднилися або на них накопичився пил, досить пройтися вологою губкою або м'якою щіткою. Також можна використовувати пилосос;
  • Не можна застосовувати жорсткі щітки, сильні концентровані засоби, абразивні губки;
  • Існують спеціально призначені для таких шпалер миючі засоби.

З чим можна комбінувати бамбукові шпалери

З чим можна комбінувати бамбукові шпалери

Поверхню умовно поділяють на 2 частини. Поклейку починають з нижньої, на яку наносять вінілові шпалери пастельного відтінку з великими візерунками. Зверху кріплять бамбукове полотно. Місце стику шпалер маскують за допомогою спеціальної планки.

Також цікавий інший спосіб комбінованої обробки. Бамбук наносять на більшу частину поверхні, двома видами шпалер приклеюються картинки-вставки. Практичні властивості бамбука дозволяють оформити модні, сучасні, оригінальні інтер'єри.

Бамбукові шпалери для інтер'єру передпокою прекрасно поєднуються з рідким покриттям, для якого властивою є наявність високоміцної мікропористої структури. Рідкі шпалери безпечні для здоров'я людини, обладають пиловідштовхуючими характеристиками. При поклейці полотна з бамбука стик майже завжди буде помітний, тому необхідно зробити поверхню ідеально рівною і скористатися спеціальною клейовою основою. Корковий матеріал і бамбук відмінно поєднуються між собою. Вони безпечні і не викликають алергії.

Бамбукове полотно відрізняється екологічним складом з природного матеріалу. Масу переваг не перекреслюють декілька недоліків. Бамбукові шпалери в передпокої виглядають вишукано, вони прикрасять будь-який будинок і квартиру.