Як вибрати кутовий диван правильно?

Як вибрати кутовий диван правильно?

Останнім часом серед предметів домашньої обстановки великою популярністю користуються досить цікаві меблі - кутові дивани. Вони зручні, функціональні, компактні, мають привабливий зовнішній вигляд і надають безліч можливостей для оформлення інтер'єру. Використовуючи в обстановці кутовий диван, можна отримати додаткове спальне місце, заощадити простір в малогабаритній квартирі або просто прикрасити приміщення, доповнити його обстановку оригінальним чином. 

Завдяки своїй популярності на ринку з'явилося багато цікавих пропозицій диванів, але ми б радили Вам звернути увагу на дивани від виробника на сайті https://www.meblium.com.ua

Кутовий диван дає можливість раціонально використовувати кожен метр площі, поділити простір на різні зони, а його особлива конструкція дозволяє замінювати відразу кілька інших предметів інтер'єру. Модульний кутовий диван може бути одночасно і місцем для сидіння, і ліжком, і тумбою для білизни, і, якщо хочете, журнальним столиком або мініатюрною барною стійкою. Загалом, переоцінити переваги такого предмета обстановки складно.

Однак, навіть наймодніший, стильний та дорогий кутовий диван, якщо він зроблений неякісно або підібраний невірно, перекреслить всі радощі від його використання, може зіпсувати і «релакс», і настрій. Оскільки він є тим видом м'яких меблів, які призначені для відпочинку господарів будинку та їх гостей, то і підходити до вибору слід відповідально.

Як купити кутовий диван: який вибрати, з чого почати?

Зачасту покупці помилково думають, що вибір слід починати з походів магазинами та ознайомленням з цінами на кутові дивани, за наявним асортиментом. Насправді ж ці походи нічого не дадуть, якщо попередньо не визначитися з призначенням, місцем розташування та розмірами бажаного предмета інтер'єру.

Спочатку вибирати кутовий диван слід саме за призначенням. Іншими словами, потрібно визначитися з тим, в якій кімнаті і з якою метою він буде встановлений: для прийому гостей, для використання в якості додаткового спального місця (кутовий диван-ліжко) або ж для сімейних обідів на кухні?

Умовно всі ці предмети обстановки поділяються на:

 • дитячі кутові дивани;
 • кухонні кутові дивани;
 • для віталень;
 • офісного типу (для офісів набагато частіше, ніж для житлових приміщень, використовуються шкіряні кутові дивани).

Існують і спеціальні різновиди (наприклад, кутовий диван з ортопедичним матрацом), про які буде сказано нижче.

Дитячі кутові дивани

Дитячі кутові дивани

Дитячі кутові дивани розраховані на використання як меблі для дитячої кімнати, відрізняються невеликою довжиною (до 2,0 м) і яскравим малюнком оббивної тканини. Якщо передбачуване місце розташування кутового дивана - дитяча кімната, то ставити диван офісного типу, звичайно, не можна. Тут, скоріше, підійде м'який кутовий диван, але якщо у дитини є якісь проблеми з хребтом - краще отримати консультацію лікаря: чи варто використовувати м'який або ортопедичний матрац?

До речі, виходячи з міркувань економії простору дитячої кімнати, можна звернути увагу на малогабаритні кутові дивани. Поки Ваш малюк не виріс - такого спального місця йому буде цілком достатньо, а ігрового простору в кімнаті залишиться значно більше.

Кутові кухонні дивани

Кутові кухонні дивани відрізняються більш жорстким матеріалом оббивки і невеликими розмірами. Зазвичай, вони обтягаються міцною тканиною з водовідштовхувальною основою (наприклад, тефлоновим флоком). Їх розміри: від 1,5 до 2,0 м в довжину, від 1,0 до 1,5 м в ширину і до 0,6 м в глибину. Вони не трансформуються в спальне місце, але часто містять під сидіннями простір для зберігання посуду або невеликої кухонної побутової техніки.

Дивани для віталень

Дивани для віталень

Кутові дивани для віталень - це найпоширеніший вид кутових диванів. Вони оббиваються тканими матеріалами (жакард, гобелен, шенил, флок або велюр), і мають досить великі розміри. Довжина їх становить в середньому від 2,3 до 2,8 м, ширина (розмір кута) - від 1,4 до 1,7 м. Правильніше назвати таку продукцію: кутовий спальний диван, оскільки практично всі такі вироби для віталень трансформуються у спальне місце, до того ж вони чималі за площею (оскільки для віталень найчастіше використовуються великі кутові дивани).

Кутові дивани офісного типу

Кутові дивани офісного типу

Кутові дивани офісного типу відрізняються за стилем виконання (лаконічні, суворі, прямі лінії) та за матеріалом оббивки. За розмірами вони наближені до диванів для віталень. Оббиваються переважно шкірою або замінником, бо розраховані на щоденні навантаження, на постійне вологе прибирання. Такі дивани відмінно підходять для установки до кабінетів та кімнат для нарад. Втім, якщо Ви любите приймати гостей, влаштовувати «посиденьки» - цілком можна подумати про те, щоб «прилаштувати» подібний диван у хол або вітальню.

Обирамо місце для кутового дивана

Визначившись з призначенням кутового дивана, необхідно вибрати місце, де він буде встановлений. До того ж, незважаючи на назву цього виду меблів, це не обов'язково має бути кут.

Вибираючи місце, пам'ятайте:

 • Якщо диван буде встановлюватися в кут, то визначатися, в якій - лівий або правий - треба до покупки, адже багато моделів не перемонтуються;
 • Розміри кутового місця - це не розміри дивана; сам диван для зручності установки має бути трохи меншим (на 3-5 см);
 • Якщо диван буде встановлюватися по центру кімнати або в її окремій частині, то місце розташування має добре освітлюватися (під світильником, навпроти вікна або ліворуч від вікна), а розміри дивана мають дозволяти вільно проходити між диваном та стіною (вільно - це не значить: в колону по одному, наступаючи на п'яти і сопучи в потилицю);
 • Заміряти потрібно не тільки місце розташування, а й дверні прорізи, через які кутовий диван буде внесений до кімнати. Це необхідно для того, щоб при доставці не пошкодити ані конструкцію дивана, ані самі дверні прорізи.

Вибір місця і заздалегідь проведені виміри дозволять звузити коло запитів при пошуку і значно заощадять час.

Ціни на кутові дивани

Вирушаємо до магазину: увага на конструкцію і наповнювач!

Всі кутові дивани розрізняються між собою за типом конструкції та матеріалом, який їх наповнює. Тому, при візиті до магазину і виборі моделі дивана, необхідно мати хоча б елементарне уявлення про ці відмінності, їх переваги та недоліки - все це прямим чином позначається на вартості продукції.

Конструкція кутового дивана складається, зазвичай, з:

 • каркаса;
 • опорних елементів;
 • м'яких елементів;
 • кріпильних елементів та
 • механізмів трансформації.

Каркас має складатися з цільного дерева або ДСП і добре склеєних НЕ дерев'яних брусів. При цьому бруси в добротному дивані ніколи не будуть з'єднані цвяхами, а ДСП використовується або ламіноване, або забарвлене. Розташовується каркас на спеціальних опорах (краще, якщо це буде металева сітка), ніжках або коліщатках.

У зв'язку з цим кутові дивани бувають:

 • статичними - не пересуваються; їх розташовують в кухнях та вітальних кімнатах;
 • мобільними - легко перевозяться з місця на місце; такі добре використовувати для влаштування додаткового спального місця.

За типом конструкції кутові дивани можуть бути:

 • монолітними (кут і основна частина кріпляться один до одного) - добре підходять для кухонь та дитячих кімнат;
 • модульними (складаються з декількох приставних елементів) - їх можна встановлювати до віталень та кабінетів, в просторих кімнатах, зрушуючи і розсовуючи модулі, змінюючи конфігурацію;
 • трансформерами (кутовий диван-трансформер перетворюється в ліжко за допомогою спеціальних механізмів) - найпоширеніший і зручний тип виробів.

Якщо ви віддали перевагу моделі кутового дивана, яка трансформується, то уважно вивчіть механізм «перетворення» виробу та його особливості. Він може бути різним, і тому кутові дивани-трансформери поділяються на такі типи:

 • Єврокнижка - спальне місце розкладається, як книжка відкиданням назад спинки. Кутовий диван єврокнижка вважається одним з найнадійніших механізмів і рідко виходить з ладу;
 • Виїзний - спальне місце викочується вперед за допомогою коліщаток; в зібраному стані частина (1/3) спального місця забирається в спинку. Вважається найпростішим механізмом в експлуатації;
 • Дельфін - спальне місце висувається з місця для сидіння і підводиться до його рівня. Найбільш поширений механізм трансформації, легкий і простий, підходить для щоденного використання. Складно працює тільки на підлозі з килимовим покриттям;
 • Седафлекс - спальне місце розкладається у два розворота від спинки і встановлюється на опорні ніжки. Такі дивани найбільш придатні для тимчасового використання спального місця та розміщення на них гостей;
 • Акордеон - спальне місце висувається і, мов акордеон, засувається назад. Використовується такий механізм рідко і вважається не найзручнішим, особливо на підлозі з килимовим покриттям або килимовою плиткою.

Перебуваючи в магазині, перш ніж купити кутовий диван, обов'язково спробуйте, як працює той чи інший механізм трансформації. Якщо він викликає у Вас труднощі або потребує докладання чималих фізичних зусиль (а буває - й інтелектуальних), то від придбання такого дивана слід відмовитися.

М'які елементи кутового дивана в основі своїй мають пружинний блок або пінополіуретан (ППУ). Рідше для спального місця в дивані передбачений ортопедичний матрац. Якщо у Вас проблеми з хребтом - використовуйте кутовий диван з ортопедичним матрацом. В цілому, експлуатаційні властивості і блоків, і ППУ однакові. Справа лише у вартості. Диван з пружинним блоком коштує дорожче.

Що стосується наповнювача, то він становить основну м'яку частину дивана і визначає його ергономічні та ортопедичні властивості. Їм вкривається пружинний блок для зручності і комфортного відпочинку. В якості наповнювача можуть використовуватися поролон, настил ватину, синтепон або поліуретан. Для наповнення подушок використовують подрібнений ППУ, синтепух або синтепон. Найбільш зносостійкими та довговічними вважаються ППУ та синтепон. Тож краще вибирати м'який кутовий диван з такими наповнювачами.

У висновку хотілося б ще звернути увагу на додаткові елементи, які можуть входити до конструкції кутового дивана. Це можуть бути ящики для білизни, відкидні столики, влаштовані з боків підставки або полки. Їх виготовляють зазвичай з ДСП. Звертаючи увагу на ці елементи, пам'ятайте, що ДСП має бути обов'язково ламінованим або забарвленим нетоксичною фарбою.

Сподіваємося, наші поради допоможуть Вам вибрати надійний, стильний і якісний кутовий диван, який стане чудовим доповненням або безсумнівною «родзинкою» Вашого інтер'єру. Вдалих покупок!