Як вибрати змішувач

Змішувач – маленька, але така важлива деталь, без якої неможливо уявити ванну чи кухню. Сантехнічний прилад дозволяє регулювати силу струменя, спрямовувати потік до виливу, а також змішувати гарячу та холодну воду до потрібної температури. Сьогодні на ринку представлений величезний вибір моделей із різними характеристиками, буває непросто розібратися в асортименті. Які існують змішувачі для умивальника та як правильно підібрати необхідний варіант, розглянемо у статті.

Як вибрати змішувач для умивальника

Основні види кранів

Незважаючи на різноманітність, всі моделі мають спільні елементи: корпус, вилив, механізми змішування та управління, аератор. За конструкцією розрізняють наступні види змішувачів:

  1. Двовентильні. Поширений варіант, у якому один із кран-буксів (маховичків або ручок) регулює холодну, а інший – гарячу воду. До плюсів таких приладів відносять простоту пристрою, тривалий термін служби та легкість у ремонті.
  2. Одноважільні. Більш універсальний і менш габаритний у порівнянні з двовентильним змішувачем. Відрізняється простотою в управлінні: щоб відкрити або закрити кран, достатньо підняти або опустити важіль. До плюсів також відносять можливість економної витрати води, легкість заміни запірного елемента та відсутність прокладок, які стираються.
  3. З термостатом. Сучасний пристрій складної конструкції, здатний підтримувати задану температуру. Це дуже зручно, коли не хочеться вмикати бойлер. Термостат тримає певну температуру до проведення додаткового налаштування. До переваг також відносять безпеку, економію водного ресурсу та естетичний вигляд змішувача.
  4. Безконтактні. Це вироби з датчиками інфрачервоного типу, які не потрібно вмикати вручну. До плюсів сенсорних змішувачів відносять істотну економію води, зручність у користуванні, гігієнічність.
  5. Каскадні. Відрізняються від інших кранів формою виливу і конструкції нагадують водоспад. Крім того, до особливостей відносять велику пропускну здатність води. До переваг також входять довгий термін служби, стильний вигляд та багатство дизайнерських рішень.

Крім конструкційних відмінностей змішувачі відрізняються за місцем кріплення. Прилади бувають настінні, центральні, такі, що вбудовуються. У будь-якому випадку самостійно кріпити пристрої не рекомендується, краще довірити спеціалістам.

Основні особливості вибору

Особливості вибору змішувачів

При виборі виробу важливе значення має матеріал виготовлення. Цей момент впливає на вартість, експлуатаційні характеристики та естетичний вигляд приладу. Для виробництва змішувачів застосовуються такі матеріали:

латунь;

бронза;

силумін (сплав кремнію та алюмінію);

пластик;

кераміка.

Найбільш міцними та довговічними вважаються латунні та бронзові змішувачі. Захисне покриття кранів може бути емальованим або хромованим.

Ще одним важливим критерієм вибору вважається розмір пристрою. Він безпосередньо залежить від параметрів та форми раковини. Чим глибша чаша, тим вище має бути носик приладу. Якщо умивальник широкий, то краще віддати перевагу конструкціям з довгим виливом. Для моделей із середньою глибиною підходять будь-які варіанти.

Під час вибору змішувача для раковини зверніть увагу на дизайн. Сьогодні асортимент моделей величезний, легко підібрати варіант у будь-якому стилі від традиційної класики до сучасного хай-теку. Орієнтуйтеся на інтер'єр кухні або ванної кімнати, щоб не порушити загальну гармонію приміщення.

Купуйте тільки якісні змішувачі перевірених виробників, які надають сертифікати та дають гарантію на вироби.