Як зробити квартиру теплішою: 5 дієвих порад

Іноді трапляється так, що взимку стаціонарне опалення не в змозі підтримувати комфортну температуру в оселі. Щоб не мерзнути та не мати проблем зі здоров’ям, подбайте про додаткове утеплення житла та здійсніть пошук альтернативних джерел опалення. Ознайомтесь з п’ятьма дієвими порадами, які допоможуть створити комфортні умови в оселі взимку.

опалення у кімнаті

1. Встановлення герметичних металопластикових вікон

Старі дерев’яні рами вже вичерпали свій ресурс. На їхній поверхні з’являються тріщини, крізь які проникає ззовні холодне повітря. Щоб усунути таку проблему, встановіть металопластикові вікна. Найкращим варіантом є трикамерні склопакети. Такі герметичні конструкції мають підвищені тепло- та звукоізоляційні властивості. Можна також зупинити вибір на вдосконалених двокамерних моделях. Якщо не вистачає коштів на встановлення склопакетів, скористайтесь допоміжними матеріалами-утеплювачами для підвищення герметизації старих віконних рам. Це можуть бути поролонові смужки, герметики, монтажна піна, паперові стрічки. Натягніть також зовні (перед рамою) спеціальну поліетиленову ізоляційну плівку . Вона дозволить створити повітряну камеру, яка стане перешкодою для проникнення холодного повітря.

2. Прикрасьте вікна важкими шторами

Важливим елементом інтер’єру є штори. Добираючи їх, пам’ятайте, що вони можуть забезпечити додаткову теплоізоляцію. Для цього вибирайте важкі та щільні тканини. На ніч завішуйте ними вікна, але уникайте закриття радіаторів опалення. Зранку відкривайте штори, щоб дати можливість сонячному промінню теж прогрівати приміщення.

3. Встановіть сучасні радіатори

Від старих конструкцій систем опалення краще позбутися. На внутрішніх поверхнях радіаторів осідає бруд, який перешкоджає потоку гарячої води. Демонтаж та промивка обійдуться дорожче, ніж придбання сучасних біметалічних радіаторів. Вони відрізняються підвищеною міцністю, що дозволяє протистояти гідроударам, та характеризуються хорошою тепловіддачею. Між стіною та радіаторами доречно встановити тепловідбивні екрани, які направлятимуть тепло у приміщення. Без них його частина йде на обігрів зовнішніх стін.

4. Здійсніть монтаж теплої підлоги

Підлога у квартирі, особливо якщо вона розташована на першому поверсі, є одним із джерел витоку тепла. Для усунення таких проблем організуйте ремонтні роботи, під час яких обробіть поверхню підлоги монтажною піною або штукатуркою, щоб позбутися тріщин. Для додаткового утеплення укладіть теплоізоляційний матеріал, а вже поверх нього – основне підлогове покриття. Для створення додаткового теплоізоляційного шару можна використовувати мінеральну вату, полістирол або пінопласт.

Ще одним ефективним варіантом є монтаж «теплої підлоги». Витрати бути більшими, але й результат високим.

5. Використовуйте мобільні джерела опалення

Найпростішим способом, який дозволить швидко досягти комфортної температури, є використання опалювальних приладів.

Мобільні джерела інфрачервоного випромінювання у вигляді настінних і підлогових обігрівачів можуть естетично доповнити інтер’єр оселі. Доступнішими за вартістю є масляні обігрівачі, конвектори та тепловентилятори. Такі прилади підвищують температуру, але й витрачають багато електроенергії, тому розмір комунальних платежів може значно зрости.