Які бувають види світильників та що враховувати під час вибору виробів

Світильники у житлових приміщеннях є частиною інтер'єру і виконують кілька важливих функцій. Основне їхнє призначення - забезпечувати якісне освітлення кімнати. Друга задача — декоративна, тобто прилади створюють атмосферу відповідних стилів у приміщенні. Вироби бувають різних видів виконання, тому обрати потрібний варіант часом виявляється дуже складно. Однак, завдання можна спростити, якщо знати, які важливі критерії слід враховувати під час вибору.

Які бувають види світильників

Різновиди світильників за місцем їх експлуатації

Освітлювальні прилади потрібні завжди і скрізь. Їх використовують у побуті, промисловості, в адміністративних будівлях та соціальних установах. Саме тому продукція, яку можна придбати в інтернет-магазині EGLO, пропонується у широкому асортименті. Одним із основних варіантів класифікації світильників є місце експлуатації. За такою ознакою вони поділяються на дві групи:

  • Внутрішні. Призначені виключно для встановлення усередині приміщень. Це визначається конструктивними особливостями. Вироби не мають герметичного (волого- та пилозахищеного) корпусу, який оберігає струмопровідні частини від негативного впливу зовнішніх факторів. Основний акцент під час виробництва внутрішніх освітлювальних приладів робиться безпосередньо на їхній дизайн, а також якісний розподіл світлового потоку в кімнаті. Для виготовлення використовуються такі матеріали, як пластик, скло, метал, дерево.
  • Зовнішні. Призначені для експлуатації поза будинками або в приміщеннях з високою вологістю (наприклад, підвали, льохи, гаражі). Відмінною особливістю є високий ступінь волого- та пилозахищеності. Це є основною умовою експлуатації виробів на відкритому просторі. Під час їхнього виробництва також враховується дизайн, проте цей фактор знаходиться на другому місці.

Світильники для приміщень не тільки надаються у величезній різноманітності дизайнів, але й класифікуються за видами в залежності від місця їх встановлення, способу монтажу та інших ознак. Вибираючи освітлювальні прилади, важливо відразу ж визначитися з тим, де планується їх встановлювати (у приміщенні або зовні), а також врахувати особливості розміщення: на стіну, стелю, підлогу, настільні тощо.

Що потрібно знати під час покупки освітлювальних приладів

Що треба знати під час купівлі світильника

Світильники вибираються виходячи з безлічі різних чинників. Найчастіше покупці просто не бажають їх враховувати, тому купують вироби, які відрізняються зовнішньою привабливістю та підходять за ціною. Однак за їх експлуатації виникає низка негативних факторів: недостатньо висвітлюють, не вписуються до інтер'єру або викликають незручності під час експлуатації. Щоб унеможливити виникнення таких негативних моментів, слід особливу увагу під час вибору світильників у будинок приділити наступним факторам:

  • Дизайн. Виріб не просто має бути красивим і привертати увагу, а й вписуватись у кімнату, де планується його встановлення. Для цього враховується стиль оформлення приміщення, який має відповідати обладнанню.
  • Розміри. Великий світильник не завжди добре освітлює кімнату. Крім того, займає багато місця на стелі, а для невеликих кімнат це критично. Потрібно вибирати світильник з урахуванням розмірів приміщення.
  • Конструкція. Гарний світильник складається з безлічі дрібних елементів, які накопичують пил. Якщо в кімнаті високі стелі, експлуатація таких приладів викликає суцільні незручності. Протирати їх від пилу потрібно мінімум один раз на тиждень, а якщо для цього знадобляться додаткові пристрої (драбини, сходи), то це буде займати багато часу.

До уваги беруться також технічні параметри, і найголовніший з них - споживана потужність (залежить від лампочок, які використовуються). Що вищим є цей параметр, то більше доведеться платити за електроенергію. Тільки відповідальний підхід дозволяє вибрати справді «правильні» світильники до будинку чи квартири.