Білкова дієта


Білкова дієта одна з найефективніших і потужніших дієти для жінок з метою схуднення, особливо, якщо білкова дієтабілкова дієта для схуднення поєднується з силовими вправами.
Що таке білкова дієта? Це коли у ваш харчовий раціон входить високопротеїнова їжа, тобто така, що містить багато білку, але при цьому низьковуглеводна і знежирена:

М'ясне філе (телятина, курка)

Риба - біла морська або тунець, горбуша, лосось

Яєчні білки

Знежирене молоко

Знежирений йогурт, але врахуйте, що вуглеводів в такому йогурті значно більше ніж білка

Сир з низьким вмістом жиру, наприклад фета

Знежирений сир або тофу

Існує не такий вже великий вибір продуктів з високим вмістом білку, але при цьому з низьким вмістом вуглеводів і жирів, оскільки в основному в природних продуктах є присутнім завжди 3 компоненти: білки, жири і вуглеводи. Одна з найвідоміших білкових дієт це дієта Дюкана.

Продукти для білкової дієти

білкова дієтаОсновний принцип білкової дієти - це обмеження їжі, яка легко перетворюється на жир. У їжу вживають ті продукти, які містять чистий білок, що йде на живлення м’язів.

Поєднання білкової їжі з силовими вправами - запорука того, що жир спалюватиметься, але м'язи не ослабіють, а виглядатимуть рельєфно. Не бійтеся виглядати громіздко при білковій дієті, оскільки ви не використовуєте спеціальні гормони і штучні метаболиты для зростання м'язів. Тому вони ніколи не виростуть більше їх генетичної межі.

Силові вправи

Дуже часто обговорюють питання, що не слід спалювати і жирову тканину і м'язову. Для вас важливо позбавитися тільки від жиру. Адже при постійному дефіциті енергії під час дієти, організм починає переробляти власні тканини, а це м'язи.

Якщо ж поєднувати білкову дієту і вправи, тіло думатиме, що м'язи мають головне значення на сьогоднішній момент і спалюватиме тільки жири, наповнюючи м'язи силою і енергією.

Білки можуть перетворитися на жирову тканину за умови, що білку поступає дуже багато, а фізичних зусиль організм не відчуває.

Білкова дієта для жінок

Вважається, що жінки потребують 2,5 грама чистого білка на кілограм ваги тіла. Наприклад, 70 кілограмова жінка може з'їсти 70 * 2,5 = 175 г білку в добу.

Вважається, що для людини добова доза білку не більше 250 грам.

Що ще можна їсти сидячи на білковій дієті

Головним чином це салати зі свіжих овочів. Помідори, огірки, листя салату, капусти - їжте їх так багато, як вам подобається, особливо помідори, які містять ликопин, він збільшує ефективність білкової дієти. У будь-якому випадку, для білкової дієти сирі овочі корисні навіть в малих кількостях.

Заборонені продукти при білковій дієті

Солодощі абсолютно заборонені. Навіть фрукти не рекомендуються. Але якщо ви ласун, то вже краще з'їжте фрукт ніж цукерку. Скажіть ні пирогам, пиріжкам, тортикам, цукеркам, всьому, що має солодкий смак. Не можна усе печене: піцу, булочки, макарони.

Як готувати продукти при білковій дієті?

М’ясо та рибу запікайте в духовці, або на мангалі, можна відварювати або використати пароварку.

У салати - не додавайте багато солі або соусу. Тільки маслинова олія, а оцет і майонез не допускається. Не наливайте маслинову олію в салат, а вимірюйте його ложкою. У добу можна 3-4 ложки маслинової олії.

Салат білкова дієта

Яєчні білки - запечені або варені, додайте тільки сіль і приправи. Час від часу можна використати деякі види білого сиру (фета, адигейський, козиний).

Тофу є відмінним джерелом білків і дуже смачний для приготування супів.

Розріжте тофу на кубики, додайте бульйон і варіть впродовж 10-15 хвилин. Після цього додати 1-2 яєчних білків і залити їх в киплячий суп. Суп стане смачніший, якщо використати меншу кількість води, щоб він став щільним, загуснув. Тофу хороший і в салатах. Сир можна їсти просто так або додавати в салати, в омлет з яєчних білків.

План білкової дієти

Ідеально, коли ви їсте 7-8 разів на день невеликими порціями. Але часто для ділових людей такий спосіб життя не підходить і не вписується в робочий графік. Ідея білкової дієти полягає в тому, що ви ніколи не повинні відчувати голод. Якщо ви дозволяєте собі відчувати голод, означає м'язи почнуть перероблятися на енергію, і уся ідея дієти летить шкереберть. Ось чому потрібні такі маленькі перерви між їдою всього 2-3 години.

Приклад білкової дієти

7-8 ранку - знежирений йогурт, не більше 450 грам.

10 годин - салат з 150 грам сиру і помідор.

12 годин - 150 грам запечені м'ясо і зелений салат з помідорами.

14 годин дня - знежирений йогурт, не більше 250 грам.

16 вечора - яєчні білки з 4 яийц і салат.

18 вечора - 150 грам запечене м'ясо (чи риби) і салат.

20 годин - тофу суп.

Дотримуватись такої дієти треба обов’язково з силовими навантаженнями, саме тоді можна отримати добрий результат.