Дієта по групі крові (продовження)

Дієта по групах кровіПочаток статті тут - Дієта по групі крові

Дієта по 3 групі крові

До третьої групи крові належить близько 20% жителів Землі. Тип, який виник у період активної міграції мас, відрізняється відмінною здатністю до адаптації і певною всеїдністю: мандруючи туди-сюди по континентах, кочівники звикли їсти те, що є, з максимальною користю для себе, і передали цей навик своїм нащадкам. Якщо в колі вашого спілкування є знайомий з лудженим шлунком, якому байдужа будь-яка нова їжа, швидше за все, його група крові — ІІІ.

Дієта по третій групі крові вважається найрізноманітнішою і збалансованою. У неї неодмінно входять наступні продукти:

джерела тваринного білка — м'ясо і риба (краще морська як джерело легкозасвоюваних і важливих для обміну речовин, жирних кислот)

яйця

продукти з молока (як цілісного, так і кислого)

крупи (окрім гречаної і пшеничної)

овочі (окрім кукурудзи і помідорів, небажані також баштанні культури)

різні фрукти.

Власникам третьої групи крові в цілях збереження здоров'я і підтримки нормальної ваги має сенс утримуватися від:

свинини і курячого м'яса

морепродуктів

оливок

кукурудзи і сочевиці

горіхів, особливо арахісу

алкоголю.

Для кочівників, незважаючи на всю їх гнучкість і пристосування, характерна відсутність захисту проти рідкісних вірусів і схильність до аутоімунних захворювань. Крім того, є думка, що проблема сучасного суспільства, «синдром хронічної втоми», також відноситься до спадщини кочівників. Належать до цього типу крові відносно нечасто страждають від зайвої ваги, тому дієта по групі крові для них стає насамперед засобом регуляції обміну речовин і збереження міцного здоров'я.

Дієта по 4 групі крові

Остання, четверта група крові, наймолодша з історичної точки зору. Сам доктор Д' Адамо називає її представників «загадками»; прижилася назва «городяни». Кров такої біохімії — результат новітніх стадій природного відбору і впливу на людину, що змінилися в останні століття зовнішніх умов. Сьогодні ставленням до цього таємничого змішаного типу можуть похвалитися менше 10% всього населення планети. Якщо вони мають намір скинути вагу і поліпшити обмін речовин за допомогою дієти по четвертій групі крові — доведеться бути готовим до того, що в меню зустрічаються несподівані рекомендації і не менш несподівані заборони.

Людям-«загадкам» слід їсти:

сою в різних видах, і особливо тофу

рибу та ікру

молочні продукти

зелені овочі та фрукти

рис

ягоди

червоне сухе вино.

Якщо у вас четверта група крові, спробуйте прибрати з меню:

червоне м'ясо, субпродукти та м'ясопродукти

квасолю

гречку

кукурудзу і пшеницю.

апельсини, банани, гуаву, кокоси, манго, гранати, хурму

гриби

горіхи.

Для загадкових городян характерна нестабільність нервової системи, схильність до онкологічних захворювань, інсультів і інфарктів, а також слабкий шлунково-кишковий тракт. Зате імунну систему володарів рідкісної, четвертої групи відрізняє чутливість і пристосовність до мінливих умов. Тому «городянам» особливо важливо стежити за надходженням вітамінів і мікроелементів.

Ефективність дієти по групі крові

Дієта по групі крові відноситься до числа системних планів харчування, потребує суттєвого перегляду раціону і не дє передбачуваних результатів протягом конкретного часу. На думку розробника, якщо раціон збігається з тим, що «хоче» кров, позбавлення від зайвої ваги обов'язково прийде після того, як обмінні процеси будуть налагоджені і клітини почнуть отримувати будівельний матеріал саме з тих джерел, які їм необхідні.

Автор рекомендує дієту по групі крові для тих людей, хто має бажання очистити організм, поступово знизити вагу. А також для профілактики захворювань, список яких, на думку доктора Пітера Д' Адамо, відрізняється для кожної групи крові власною специфікою.

Дієта по групі крові: критика і спростування

Методика Пітера Д' Адамо з моменту своєї першої публікації провокує наукові суперечки. На початку 2014 року Дієта з групами кровідослідники з Канади опублікували дані масштабного дослідження ефекту дієти по групі крові, в якому взяло участь близько півтори тисяч випробовуваних. Вчені оголосили, що їх висновок однозначний: вираженого ефекту похудіння цей план харчування не має.

У деяких випадках, наголошується в дайджесті результатів, вегетаріанський раціон або зниження кількості вуглеводів допомагають знизити вагу, проте це пов'язано не зі спільною дією їжі і групи крові, а із загальним оздоровленням меню. Дієта по II групі крові допомагала випробуваним скинути кілька кіло і знизити кров'яний тиск, дієта по IV групі крові, нормалізує рівень холестерину та інсуліну, але ніяк не позначається на вазі, дієта для I групи крові зменшує кількість жиру в плазмі, а дієта для III групи крові взагалі ні на що помітно не впливала, - до таких висновків прийшли співробітники дослідницького центру в Торонто.

Проте малоймовірно, що ці дані серйозно вплинуть на популярність дієти доктора Д' Адамо. Дієта по групі крові встигла знайти сотні тисяч прихильників по всьому світу: можливо, вона не допомагає схуднути так разюче як будь-яка сувора дієта, але дозволяє краще пізнати себе і навчитися усвідомлювати потреби свого організму.