Дієта по групі крові

Дієта по групі кровіДієта по групі крові — оригінальний план харчування, плід дослідної роботи двох поколінь американських дієтологів Д' Адамо. Згідно їх ідеї, в ході еволюції спосіб життя людей змінює біохімію організму, а отже, кожна група крові має індивідуальний характер і вимагає особливого гастрономічного обігу. Нехай традиційна наука відноситься до цієї методики зі скепсисом, на потоці шанувальників дієти по групі крові це аж ніяк не позначається!

Як відомо існує 4 групи крові людини - відповідно, згідно з методикою Д'адамо, існує 4 основних способу харчування. Тобто будь-який продукт може абсолютно гармонійно засвоюватись однією людиною, бути марним для іншої, «шкодити» третій і бути абсолютно «нейтральним» для четвертої. Чотири групи крові - чотири різних варіанти меню, з одними й тими ж продуктами, які мають і позитивний і негативний вплив.

Дієта по групі крові: їжте те, що у вашій природі!

Спираючись на свою багаторічну лікарську практику, роки консультування з питань харчування, а також дослідження свого батька, Джеймса Д' Адамо, американський лікар-натуропат Пітер Д'адамо припустив, що не зріст, вага або колір шкіри, а група крові — головний фактор подібності та відмінності людей.

Різні групи крові по-різному взаємодіють з лецитинами, найважливішими будівельними клітинними речовинами. Лецитини містяться у всіх тканинах людського організму і щедро надходять ззовні з їжею. Однак хімічно лецитини, що містяться, наприклад, в м'ясі, відрізняються від лецитинов рослинної їжі. Дієта по групі крові допомагає вибирати саме ті лецитини, які потрібні вашому організму, щоб жити довго і щасливо.

Теоретичною основою методики доктора стала його праця Eat Right 4 Your Type, в назві якого гра слів — воно означає і «Їжте правильно для свого типу» і «Їжте правильно у відповідності з одним з чотирьох типів». Перше видання книги побачило світ у 1997 році, і з тих пір опис методики тримається в американських списках бестселерів, переживши кілька перевидань і редакцій.

Сьогодні доктор Д'адамо очолює клініку власного імені в Портсмуті, США, де допомагає своїм пацієнтам налагодити харчову поведінку. Він використовує не тільки фірмовий метод дієти за типом крові, але і різні допоміжні процедури, в числі яких SPA, прийом вітамінів, психологічна робота. Незважаючи на наукову критику дієти Д' Адамо, клініка процвітає. У числі його клієнтів — багато заокеанських знаменитостей, наприклад, модний дизайнер Томмі Хілфайгер, фотомодель Міранда Керр, актриса Демі Мур. Всі вони довіряють доктору Д' Адамо і стверджують, що відчули на собі дивовижний і зміцнюючий здоров'я ефект дієти по групах крові.

На думку автора дієти по групі крові американського фахівця з харчування Пітера Д' Адамо, знаючи свою групу крові, ми можемо зрозуміти, чим займалися наші предки. І формувати своє меню, не суперечачи історії: мисливцям традиційно належить їсти м'ясо, а кочівникам краще уникати молока.

У своїй теорії Пітер д'адамо спирався на еволюційну теорію розділення крові на групи, розроблену американським імунохіміком Вільямом Клоузером Бойдом. Слідом за Бойдом Д'адамо стверджує, що у всіх, об'єднаних однією групою крові, спільне минуле, і певні якості і властивості крові дозволяють здійснити захоплюючу і небезкорисну з дієтичної точки зору подорож у часі.

Дієта по групі крові: меню обирають пращури...

1 Группа крові I (за інтернаціональною класифікацією — О): описується доктором Д'адамо як «мисливська». Він стверджує, що саме вона — кров перших людей на Землі, що оформилася в окремий тип близько 30 тис років тому. Правильна дієта по групі крові для «мисливців» - передбачувана, з високим вмістом м'ясного протеїну.

2 Группа крові II (міжнародне позначення — A), на думку лікаря, означає, що ви походите від перших хліборобів, що виділилися в окремий «тип» близько 20 тис років тому. Хліборобам потрібно, знову ж таки передбачувано, їсти багато різних овочів і мінімізувати вживання червоного м'яса.

3 Группа крові III (чи B) належить нащадкам кочівників. Цей тип сформувався близько 10 тис. років тому, і для нього характерна сильна імунна система і невибагливе травлення, однак кочівникам слід стежити за вживанням молочних продуктів — їх організм історично схильний до непереносимості лактози.

4 група крові IV (AB) отримала назву «загадка». Перші представники цього відносно рідкісного типу з'явилися менше 1 тис років тому і ілюструють собою еволюційну мінливість в дії, поєднуючи особливості різних груп I і II.

Дієта по 1 групі крові:

33% населення земної кулі можуть зараховувати себе до нащадків давніх відважних видобувачів. Є наукова думка, що саме від першої групи крові в процесі природного відбору походять всі інші.

Дієта по першій групі крові вимагає, щоб у раціоні були присутні:

червоне м'ясо: яловичина, баранина

субпродукти, особливо печінка

брокколі, листові овочі, артишоки

жирні сорти морської риби (скандинавський лосось, сардини, оселедець, палтус) і морепродукти (креветки, устриці, мідії), а також прісноводні осетер, щука і окунь

з рослинних олій перевагу необхідно віддавати оливковій

волоські горіхи, пророщене зерно, морська капуста, інжир і чорнослив доставляють мікроелементи і допомагають травленню на тлі багатої тваринним білком дієти.

Продукти з наступного списку змушують мисливців набирати вагу і відчувати на собі наслідки уповільнення метаболізму. Дієта по групі крові припускає, що володарі групи 1 не будуть зловживати:

продуктами з високим вмістом глютену (пшеницею, вівсом, житом)

молочними продуктами, особливо жирними

кукурудзою, квасолею, сочевицею

будь-якою качанною капустою (у тому числі брюссельською), а також кольорової капустою.

Мисливцям необхідно уникати солоної їжі та продуктів, що викликають бродіння (яблука, капуста), в тому числі соків з них. З напоїв особливу користь принесуть м'ятний чай і відвар шипшини. Дієта 1-ї групи крові передбачає, що власники найдавнішої групи мають в цілому здоровий шлунково-кишковий тракт, але єдиною правильною харчової стратегією для них залишається консервативна, нові продукти мисливці зазвичай переносять погано. Зате саме володарі цієї групи крові самою природою призначені для всілякої фізичної активності і відчувають себе добре тільки в тому випадку, якщо поєднують правильне харчування з регулярними навантаженнями.

Дієта по 2 групі крові

Дієта по 2 групі крові виключає з раціону м'ясні і молочні продукти, забезпечуючи зелене світло вегетаріанства і Дієта по групі крові 2фруктоспоживанню. До другої групи крові належить близько 38% населення Землі — майже половина з нас сталася від перших аграріїв!

У дієті 2-ї групи крові мають бути присутніми наступні продукти:

овочі

рослинні олії

крупи і злаки (з обережністю ті, що містять глютен)

фрукти - ананаси, абрикоси, грейпфрути, інжир, лимони, сливи

вживання м'яса, особливо червоного, «орачам» не рекомендується зовсім, але користь принесуть риба і морепродукти (окунь, короп, тріска, форель, скумбрія).

Щоб не набирати вагу і уникнути проблем зі здоров'ям, власникам II групи крові на відповідній дієті рекомендується прибрати з меню таке:

молочні продукти: гальмують обмін речовин і погано засвоюються

страви з пшениці: білок глютен, яким багата пшениця, знижує дію інсуліну і уповільнює обмін речовин

квасоля: важко засвоюється через високий вміст білка

баклажани, картопля, гриби, помідори і маслини

з фруктів «заборонені» апельсини, банани, манго, кокоси, мандарини, папайя і диня

власникам другої групи крові краще утриматися від таких напоїв, як чорний чай, апельсиновий сік, а також будь-яких содових.

До сильних сторін «хліборобів» відноситься витривала травна система і взагалі міцне здоров'я — за умови, що організм годують правильно. Якщо ж людина з другою групою крові вживає занадто багато м'яса і молока на шкоду рослинному меню, ризик захворіти на серцеві та онкологічні захворювання, а також діабет, зростає багаторазово.

Продовження статті - дієта по 3-й та 4-й групах крові, та ефективність дієти.