Як змусити себе схуднути

Як змусити себе схуднутиПозитивне ставлення - це основа.

З досвіду роботи з людьми, які хочуть схуднути, відомо, що зміна способу життя на 180 градусів, не виправдовує очікувань. Чому? Тому що, коли змін забагато, то і багато зривів. Так дуже легко втратити мотивацію. Зміни треба додавати поступово. Так ви зможете зберегти добре самопочуття, оптимізм та позитивне ставлення. Як це зробити?

Виявлення мотивації, як вимикач світла. Якщо ви її знайдете, ви не будете блукати навпомацки. Тому запитайте себе про причини змін, а потім надайте їм позитивного відтінку. Не думайте в термінах "не можу", "повинна", "я змушу себе ще деякий час", уникайте "не хочу", "я хочу". Назва нашої статті не правильна. Змушувати якраз не треба. Але саме так думає переважна більшість, тому і відповідь шукають саме на це питання. Треба змінити себе за допомогою невеликих, але важливих кроків, змінити своє життя, щоб жити щасливо. Не насилуйте себе, один раз на якийсь час, дайте собі трохи свободи. Іноді маленький відступ краще, ніж розчарування та повернення до старих звичок. Варто також пам'ятати, що їжа - не ворог.

Декілька простив кроків, які змусять вас схуднути 

Знайдіть час на сон

Багатьма дослідженнями було доведено, що порушення і недостатня кількість сну викликають збільшення ваги. Чому? Коли ми невиспані, знижується рівень лептину в крові. Лептин - це гормон, який відповідає за відчуття ситості. Коли його рівень низький, зростає апетит.

Вже одна недоспана ніч призводить до збільшення апетиту навіть на 500 ккал більше, ніж зазвичай. Якщо ви дбаєте про гарну фігуру, то найкраще спати близько 8 годин на день. Завдяки цьому не тільки легше буде скинути вагу, але і нормалізувати тиск крові та рівень цукру (лептин впливає на виділення інсуліну). Крім того, достатню кількість сну призведе до збільшення енергії, поліпшення настрою і викличе бажання зробити щось добре для себе.

Добрий день почніть зі сніданку

Пам'ятаєте приказку: "сніданок з'їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогу"? Варто до неї прислухатись. Не дайте Почніть день зі сніданкувтягнути себе в дієти, які кажуть, що пропуск ранкового прийому їжі зробить так, що ви будете їсти менше протягом всього дня. У довгостроковій перспективі ефект буде прямо протилежний.

Щоб уникнути судом вовчого голоду, нестримного бажання солодощів та закусок, ви маєте з'їсти сніданок. Він має містити складні вуглеводи, які є в цільнозернистому хлібі, вівсянці та кашах і білок, який вгамує голод і ви будете довше відчувати себе її ситою. Ідеальним поєднанням буде, наприклад, бутерброд з шматочка хліба з яйцем, омлет з овочами та кашею з проса, або кашу з яблуком, журавлиною та горіхами.

Готуйте вдома

Їжа має бути здоровою. Не завжди є на це час, але як тільки у вас є така можливість, уникайте їжі в місті. Набагато краще знайти моменти на приготування вдома. Це дозволяє контролювати розмір порції, кількість доданої олії та солі. Приготування їжі - це відмінний спосіб провести час з сім'єю та друзями. Якщо у вас є діти, готуйте здорову їжу разом з ними. По-перше, дитина охоче їсть здорову їжу, якщо буде брати участь у її приготуванні, по-друге, таким чином, вона навчиться хороших звичок у харчуванні.

Отримуй від природи

Рослинні продукти мають бути основою дієти. Вони сприяють тому, що страви будуть не лише здорові, але й красиві. Готуйте собі на сніданок згаданий омлет або кашу, на обід салат зі свіжих овочів, каші, яйця або козячий сир, а на вечерю запечені овочі зі шматком риби. Це, звичайно, тільки приклади, можна приготувати багато цікавих варіацій на їх тему. Добре прикрашені, барвисті страви задовольняють не тільки почуття смаку. Вони порадують очі та принесуть задоволення, яке має неоціненну роль у вихованні мотивації.

Нічого на силу

Не змушуйте себе худнути на силуНе змушуйте себе їсти страви, які вам не подобаються. Не важливо, наскільки вони корисні та дієтичні. Застосування гострого червоного перцю, який покращує метаболізм, якщо ви не любите гострий смак, не має сенсу. Страви мають приносити задоволення. З іншого боку, якщо є речі, які ви любите, дозволяйте їх собі один раз на деякий час. Ви любите майонез? Нехай він раз на тиждень з'являється в невеликій кількості на сендвічі. Ви не вмієте жити без бекону? Дозвольте собі це задоволення, але подбайте про те, щоб м'ясо було з надійного джерела.

Що забагато, то нездорово

Про помірність, варто пам'ятати завжди (навіть вживаючи здорові продукти!). Вони теж надлишковій кількості відкладуться у вигляді жирової тканини. Кожна їжа має давати енергію та вгамувати голод, але не заповнювати до країв, і надавати відчуття важкості. Якщо ви звикли їсти великими порціями та переїдати, з перших днів зміни можуть даватись важко. На щастя, шлунок скоротиться вже після, приблизно, двох тижнів і меншої порції буде достатньо, щоб відчути приємну, легку ситість. Простіше буде змінити цю звичку, якщо ви будете їсти повільно. Перш, ніж ви встанете з-за столу ви відчуєте, що голод зник, і більше їсти не потрібно.

Рух - це здоров'я

Якщо у вас немає бажання записуватися на групове заняття, купувати абонемент у тренажерний зал, бігати, незалежно від того, яка погода - просто цього не робіть. Знайдіть свій спосіб діяльності - те, що будете виконувати з радістю та регулярно, принаймні, двічі на тиждень. Це допомагає у схудненні, поліпшить стан кісток, нормалізує кров'яний тиск, але, в першу чергу, прекрасно вплине на психіку, самопочуття і сприйняття самої себе. Вивільнені таким чином, ендорфіни сприяють тому, що ви будете мати більше бажання і енергії для утримання результату.