Бойові ордени часів СРСР: цінність для дідів і нащадків

Орден «Победа» СРСР

Двадцяте століття було складним для наших пращурів. На їх долю випали революція і кілька воєн. Уряд завжди прагнув гідно оцінювати бойові заслуги. Сьогодні у колекціонерів можна зустріти різні зразки відзнак, які вручали за військові подвиги.

 

Нагородна система армії була продумана до дрібниць. Бойові ордени СРСР вважалися вищою відзнакою, вони вручалися за Указом Президії Верховної Ради Радянського Союзу. Їх удостоювалися не тільки військові, але й міста, організації (ВНЗ, заводи та ін.).

Колекціонерам завжди цікаві подібні зразки, вони готові за них платити. Якщо ви обладаєте нагородою і хочете її продати, то рекомендується звертатися тільки до перевірених фірм, наприклад, до компанії «Оцінка». Там можна в онлайновому режимі оцінити річ і домовитися про угоду.

Орден «Победа»

Це найвища відзнака Радянського Союзу. Він відноситься до полководницьких нагород, які видавалися командному складу за ефективне і результативне ведення бойових операцій. Це єдиний радянський орден, який створювали на ювелірно-годинниковій фабриці у Москві. На кожен зразок йшли:

  • 47 г платини;
  • 2 г золота;
  • 19 г срібла;
  • рубіни в 25 карат;
  • діаманти в 16 карат.

Імена тих, хто отримав подібний знак відмінності вносилися на меморіальну дошку, яка знаходиться в одному із залів Кремля. Перші нагородження пройшли у 1944 р. Покласти початок переліку удостоївся маршал Жуков, а загальне число відзначених - 17 осіб. Це видатні полководці.

Це п'ятикутна зірка, центральну частину якої займає зображення Мавзолею і Спаської вежі Кремля. Внизу вигравірувано слово «Победа», вгорі напис «СССР».

Орден «Отечественной войны»

За наказом Йосипа Сталіна була розроблена нагорода для воїнів, які відзначилися в боях з фашистами. Проект довірили Дмитрієву та Кузнєцову. Це п'ятикутна зірка, яка вкрита червоною і білою емаллю. Вона декорована розбіжними променями. За зіркою хрест навхрест розташовані багнет і шашка. По центру - серп і молот. Спочатку орден "Отечественной войны" прикріплювався до одягу за допомогою кільця та колодки, обтягнутої шовковою стрічкою червоного кольору. Після 1943 р нагороду кріпили на гвинт. Була передбачена орденська стрічка для відзнак, яка виготовлялася з шовкової тканини бордового кольору.

Орден «Отечественной войны»

Орден буває двох типів - першого та другого ступеня. Їх виготовляли з різних матеріалів. Відзнака першого ступеня виконувалася з золота та срібла, а другого - тільки зі срібла. Серп і молот в обох випадках робилися з золота.

Орден «Красного Знамени»

Це перша нагорода Радянського Союзу, яка була затверджена у 1924 р., виготовлена ​​з золота з окремими емальованими частинами. На ордені присутнє зображення серпа і молота. Ці елементи обрамлені золотим лавровим вінком. Вгорі майорить прапор червоного кольору.

В період Громадянської війни це був головний і єдиний орден радянської держави, тому деякі командири і солдати мали по кілька таких відзнак. Найбільше нагород було у Будьонного - 6 штук.