Де краще брати кредит?

Де краще брати кредит?

Фінансовий ринок України представлений кредитними та некредитними організаціями, які виконують свої функції. Залежно від наявних ліцензій та дозволів ці установи можуть займатися тією чи іншою діяльністю. Для роботи все фінансові організації мають пройти перевірку і отримати відповідні документи. Найбільш поширеним видом кредитних організацій є банк. Він має найширший спектр послуг, і до нього звернено найпильнішу увагу з боку контролюючих органів.

На ринку також присутні багато небанківських організацій, які займаються окремими видами діяльності, наприклад, МФО (Мікрофінансові організації), ломбарди, кооперативи та ін. Їх діяльність також регламентована, але деякі види операцій вони не мають права здійснювати, наприклад.

Кредитні організації здійснюють потік грошових коштів: займають у вигляді вкладів та видають у вигляді кредитів або позик. Різниця ставок - це і є потенційний дохід кредитора. До якої ж організації краще звернутися за кредитом? Де краще брати кредит?

В якій кредитній організації краще брати кредит?

Звичайній людині для того, щоб розібратися у величезній кількості існуючих кредитних організацій, треба провести дійсно титанічну роботу. Для того, щоб просто порівняти ставки за кредитами, не кажучи вже про умови надання, треба провести не одну годину в інтернеті, вишукуючи дані на сайтах різних банків, МФО та інших організацій. Але не все так страшно.

Для того, щоб полегшити пошук кредиторів, в Україні створено ресурс vse credity, на якому зібраний величезний масив даних про кредитні організації. Перелік цих організацій подається у вигляді таблиці, в якій ви можете порівняти розмір кредиту, строк на який можна взяти гроші, та відсоткові ставки (від та до, в залежності від умов). Такий впорядкований перелік дуже полегшує початковий пошук потрібної організації і питання "Де взяти кредит" набуває окреслених обрисів. 

Щоб побачити більш конкретну та розгорнуту інформацію, достатньо просто натиснути на назву обраної організації. 

Найбільш популярні види кредитних організацій

Банки

Кредит в банку

Це різновид кредитної організації, яка працює тільки на підставі ліцензії, виданої НБУ і надає повний спектр фінансових послуг своїм клієнтам. Банк залучає гроші на депозити, а потім розміщує їх від свого імені на умовах повернення, терміновості і платності. Також банк займається відкриттям і обслуговуванням поточних рахунків. Діяльність банку регламентовано нормативними актами і законом про банки.

Незалежно від форми власності, всі банки України є комерційними, і їх основною метою є отримання прибутку.

Мікрофінансові організації

Кредит в мікрофінансовій організації

Мікрофінансові організації не є банками. Це комерційна або некомерційна структура, яка займається видачею позик населенню. Її діяльність регламентована законом «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг». Контроль за роботою МФО здійснює Національна комісія з державного регулювання у сфері ринків та фінансових послуг. Якщо робота банку обмежена суворими правилами і нормативами, то МФО в цьому плані більш вільна. Це дозволяє підійти до оцінки позичальників індивідуально і видавати позики менш формально.

Ломбарди

Кредит в ломбарді

Ці організації є вузькоспеціалізованими. Їх основна діяльність полягає у наданні короткострокових позик. На відміну від МФО, роблять вони це під заставу речей.

Взяти позику в ломбарді може практично будь-яка людина, навіть із найнегативнішою кредитною історією. Досить мати паспорти і заставу. В якості застави приймаються різні речі: ювелірні вироби, автомобілі, побутова техніка, норкові шуби, антикваріат тощо. 90% ломбардів воліють видавати позики під заставу дорогоцінних металів, а точніше виробів з них: ланцюжки, каблучки, сережки та ін. Ці вироби мають високу ліквідність, майже не падають в ціні і мають невеликі розміри, зручні для зберігання в маленьких приміщеннях. Якщо норкову шубу потрібно зберігати правильно (щоб хутро не відлежалося та міль не з'їла), то вироби з золота або срібла досить скласти до скриньки і в сейф.

Ломбарди не висувають суворі вимоги до позичальників: позики видаються від 18 років. Максимальна сума позики в середньому становить 60-80% від ринкової вартості виробу. Якщо клієнта влаштовує все, то укладається договір і складається заставна розписка. У договорі вказується видана сума, найменування заставної речі, термін кредиту, та відсоткова ставка, за якою буде нарахований відсоток.

По закінченню зазначеного терміну клієнт має повернути суму за договором. Якщо він не в змозі погасити борг, то він може продовжити термін, сплативши відсотки за минулий період. Якщо ж клієнт відмовляється від виплати, то закладена річ по закінченню місяця переходить у власність ломбарду, який буде її реалізовувати.