Як таксисти обманюють вас. Кілька популярних хитрощів.

Як таксисти обдурюють

Нещодавно майже непомітною промайнула історія, коли водії Uber змовилися одночасно виходити з програми, щоб задирати ціни на перевезення.

Трюк працював ефектно: програма вважала, що мало доступних машин, а значить - вищі ціни. Точно такий же маневр можуть провернути працівники будь-якого таксі-сервісу. Особливо, якщо справа відбувається у п'ятницю ввечері - високий попит можна зробити ще вищим.

Але цей випадок - не єдиний, коли таксисти накручують зайві десятки (а то і сотні) гривень. Згадаємо ще кілька улюблених таксистами маневрів, які можуть залишити вас без грошей. Будьте обережні і обирайте хороше таксі.

1. Маршрут прокладається дуже довгий

Ви їдете три кілометри, місце призначення досягнуто, але програма пропонує розплатитися за ... п'ять кілометрів? Або шість. Або сім.

Зазвичай, зараз такі штуки рідко відбуваються з вини водіїв - дає збої система. Але раніше, коли не було фіксованої ціни за поїздку, водій спеціально міг намотати зайві пару кіл, щоб збільшити цінник.

Напевно, різницю в ціні водій пояснював так. Програма, мовляв, показує дуже приблизну суму поїздки (брехня) або взагалі підраховує відстань «по прямій», а таксист-то мчить дорогами (теж брехня).

Довгий маршрут таксі

2. Нібито немає «дешевих» машин

Ви замовляєте машину економ-класу, а її просто немає. І справа не в тому, що ви в центрі Дубаї, і навколо ганяють «Майбахи» з «Вейронами». Просто водії не хочуть вести вас «задешево», тому не поспішають запихати себе в «ніщебродську» категорію.

Сам додаток такі речі ніяк не регулює - мабуть, теж спокусившись на більш вагомий чек.

Немає дешевих машин таксі

3. Занадто рано «під'їхав»

Оскільки тариф у багатьох випадках фіксований, водіям більше немає сенсу чекати вас біля під'їзду. Шляхом простого маневру законні 5-10 хвилин очікування скорочуються до двох-трьох. Таксист показує, що прибув, ледь заїхавши на подвір'я.

Не виключено, що йому їздити ще з 15 хвилин, але на карті він вже давно чекає недбайливого клієнта.

Щоб не потратипи на такий гачок, порівнюйте час приїзду водія і ваші збори. І не забувайте про таксиста - некрасиво точити ляси з друзями в коридорі, коли водій нудиться вже другий десяток хвилин.

4. Додаються зайві послуги

Бувало таке - ви замовляли таксі, доїжджали до місця, платили трохи більше передбачуваної суми ("затори, брат!"), А потім з подивом дізнавалися, що з вас списали набагато більше?

Нічого незвичайного. Просто водій зателефонував диспетчеру після вашого виходу з салону і "додав" вам додаткові послуги, яких насправді не надавав. Дитячі сидіння, повний багажник, перенесення речей - чого тільки не придумають.

Дізнатися про додані послуги вийде лише після звернення до служби підтримки. Але багато клієнтів не хочуть морочитися, чим і користуються таксисти.

Зайві послуги таксистів

5. Замовлення скасовується або не закривається вчасно

Сенс скасування замовлення полягає у наступному. Водій під'їжджає, ви сідаєте, і раптом замовлення скасовується. Заповзятливий таксист пояснює це багом в системі («вже третій за сьогодні») або натискає не туди, але діватися нікуди, треба їхати.

І ми мчимо за тарифом, який залежить мало не виключно від жадібності таксиста. Навіть якщо в сервісі передбачена комісія за скасування поїздки, водій залишається «в плюсі».

У цього методу є новомодна модифікація на тарифах з фіксіровнаною вартістю. Водій приймає замовлення, ви сідаєте в машину - і тут він сам пропонує скасувати поїздку, але поїхати за вказаною ціною.

Причин повно, все брехня: насправді він просто не хоче ділитися грішми зі службою таксі.

Не радимо на таке погоджуватися. Скасовуючи поїздки після посадки в машину, ви знижуєте свою «репутацію» у внутрішніх системах сервісів таксі, і одного разу вас можуть просто забанити.

Закриття замовлення невчасно зараз карається суворо, але помітити це може тільки сам пасажир. Ви доїжджаєте до кінцевої точки, виходите з авто, йдете у справах, минає десять-п'ятнадцять хвилин ... нарешті, прилітає SMS: вітаємо, з вас знято дещо більше передбачуваного.

Все тому, що водій просто не відміняв замовлення ще хвилин десять, накручуючи цінник поїздки.

6. Fake GPS і Fake Driver

Fake GPS - поширений варіант шахрайства, який рідко впливає на ваш гаманець, зате відбивається на тайм-ауту.

Схема така. Ви замовили машину, водій приймає замовлення і ось-ось має з'явитися - виходячи з розташуванню на карті. Однак таксиста все немає, а приїжджає він дещо пізніше, ніж передбачалося.

Штука в тому, що хитрий водій запустив однойменну програму. Вона переналаштовує GPS-координати. В результаті автомобіль, який на карті позначений зовсім поруч, може відобразитися де завгодно. Таким прийомом користуються водії у місцях великого попиту - тих же аеропортах.

Щоб не платити пекельні гроші за парковку, таксист спокійно чергує біля шлагбаума або взагалі сидить удома. Хоча на карті він позначений зовсім поруч, і замовлення отримає першим.

Таксі-сервіси цією проблемою займаються: ставлять «заглушки», поповнюють чорний список шахраїв. Боротьба йде з перемінним успіхом: в Google Play більше сотні програм, які дозволяють збити GPS. А що коїться на таксистських форумах ...

Що стосується іншого фейку - з водієм - то тут питання не очікування, а безпеки. Викликаєте машину, додаток цвірінчить: приїде Віталій на білому «Соляріс».

Через десять хвилин приїжджає явно не Віталій, явно не на «Соляріс» і явно не на білому. На всі питання водій відповість просто - збій в програмі!

Насправді той Віталій просто передав замовлення іншому водієві, якого немає в системі. Є багато причин другому таксисту працювати «в чорну»: не можна зареєструватися, закрили доступ, не вистачає досвіду або не підходить авто.

В результаті страждаєте ви, поїхавши незрозуміло з ким - адже про нелегального візника нічого не відомо.

Добрий таксист

Зрозуміло, ми не хочемо сказати, що всіх таксисти використовують подібні прийоми. Більшість трудівників приватного візництва - пристойні люди, які просто вийшли заробити. Але шахраї серед них зустрічаються.

А який бік приймете ви? Чи були ви жертвою нечистого на руку таксиста? Або, навпаки, страждали від нахабних пасажирів, коли крутили баранку? Розповідайте!