ОСЦПВ в Україні: що потрібно знати

Зміст

  1. Що таке ОСЦПВ
  2. Як оформити ОСЦПВ онлайн

Що таке ОСЦПВ

Коли людина купує автомобіль, то вона дізнається про те, що є деякі обов'язкові речі. Та що серед них не лише регулярні огляди та ремонт авто, а й обов'язкова документація. І до неї також відноситься й поліс ОСЦПВ, або, як цю страховку ще називають, автоцивілка. І мати цю страховку треба постійно, оформлювати регулярно, тому маємо повідомити вам те, що знають не всі водії. А саме, що можна оформити ОСЦПВ онлайн, та зробити це за декілька хвилин на ukasko.ua/uk/insurance/osago, безкоштовному онлайн-агрегаторі Ukasko. 

Але спочатку кілька слів про те, навіщо ж взагалі потрібен поліс автоцивілки. ОСЦПВ - це абревіатура від офіційної назви цього виду страхування. Це обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності, яке потрібно всім власникам наземного транспорту, а саме автомобілів, мопедів, мотоциклів тощо. Винятки складають лише велосипеди та сільськогосподарська техніка, яка стоїть на обліку. 

Поліс ОСЦПВ не просто так є обов'язковим. Він забезпечує виплати у разі ДТП. Але не власникові страховки, а тому, хто постраждав з його вини. Як це працює? Один водій спровокував аварію, та з його вини хтось постраждав. Теперь винний водій має відшкодувати збитки тим, хто постраждав у аварії. І збитки відшкодовує не він сам, а його страхова компанія. Виплати отримують постраждалі з його вини.

Автострахування

Ліміти відшкодування не безмежні. Вони встановлюються державою, а сума відшкодування розраховується страховою компанією в залежності від завданої шкоди. Інколи буває так, що страхового відшкодування недостатньо для того, щоб повністю покрити збитки, і тоді водієві доводиться самостійно виплачувати залишок суми завданих збитків. Це може бути або через дуже серйозні пошкодження або поранення потерпілих, або через те, що страхова компанія підійшла до вопросів відшкодування не серйозно та занизила його сумму. Таке теж буває. Тому потрібно уважно вибирати страхову компанію, щоб отримати надійний поліс страхування ОСЦПВ.

Як оформити ОСЦПВ онлайн

Тому дуже добре, що є можливість оформити ОСЦПВ онлайн, бо можна не лише заощадити гроші на страхуванні, а й вибрати дійсно дієву страховку. Особливо, якщо ви оберете для того, щоб оформити страховку безкоштовний агрегатор Юкаско. Бо тут ви не лише можете заощадити до 25% від вартості страхування, у порівнянні з аналогічним паперовим полісом, а й дізнатися всю інформацію про страхову компанію та чи варто купувати страховку саме у неї. Як то зробити?

Юкаско - це страховий агрегатор. На сайт тягнуться пропозиції від різних страхових, а ціни не містять комісій чи якихось додаткових платежів. Якщо вам потрібно купити автоцивілку, то ви заходите на сайт Ukasko, там вводите параметри свого транспорта або його номерний знак, та місто реєстрації. А після цього ви побачите пропозиції від різних страхових компаній, і зможете їх порівняти.

У різних страхових компаній ціни на автоцивілки теж різні. Та ця різниця може сягати кількох сотень гривень. Тому порівняти пропозиції від різних СК дуже корисно, якщо ви не бажаєте платити за страховку зайві гроші. До того ж всі електронні поліси ОСЦПВ дешевше від паперових щонайменше на 10%. А Юкаско проводить знижки своїм коштом, тому економія при купівлі поліса на сайті становить до 25%.

Також поряд з кожною страховою компанією ви побачите актуальний рейтинг від МТСБУ, регулятора сфери обов'язкового страхування ОСЦПВ, та зможете оцінити показники СК. А у блозі агрегатора ви також знайдете інші рейтинги, які зображують стан справ українських страхових компаній.