Ім'я Олексій

Опис імені

Значення імені Олексій

"Захисник"

Походження імені Олексій

Олексій - чоловіче українське особисте ім'я грецького походження. Походить з грецької Αλέξιος, утвореного від слова ἀλέξω - «захищати», «відбивати», «запобігати».

Характеристика імені Олексій

Олексій ГорбуновЗначення імені Олексій дуже сприятливо позначається на характері і долі його власника. В юні роки хлопець відрізняється спокійним характером та допитливістю. У своїх дитячих фантазіях він часто бачить себе захисником слабких та знедолених. У реальному житті він намагається максимально відповідати створеному образу.

Олексій - добра, поступлива дитина. Він з повагою ставиться до старших, завжди готовий допомогти та в той же час йому властиві хлоп'ячі пустощі і цікавість. Він дуже любить тварин та з задоволенням доглядає за домашніми улюбленцями. Значення імені Олексій для дитини - відкритість. Хлопчик відкритий до знань, з захопленням пізнає навколишній світ і прагне нових знань.

У шкільні роки він нічим не відрізняється від більшості своїх однолітків. Навчання йому не настільки цікаве, щоб він сидів над підручниками. Проте може іноді здивувати вчителів несподівано яскравими відповідями та рішеннями складних завдань. Значення імені Олексій для хлопчика в ці роки набуває нових характеристик: самостійність, серйозність, наполегливість. До старших класів наш герой вже знає куди піде вчитися далі, проявляє старанність у навчанні.

Дорослий Олексій має чіткі цілі, постійно прагне до самоосвіти та багато чого домагається в житті. Доля чоловіка складається успішно, завдяки наполегливості та вірі в себе. Тлумачення імені буде неповним без розкриття значення в коханні, сім'ї та кар'єрі.

Кохання для Олексія відкривається не раніше ніж в студентські роки. Перше кохання завжди яскраве, залишає незабутні враження в душі молодої людини. Одружується він ближче до тридцяти років, коли має матеріальну базу для забезпечення сім'ї. Любов означає для нього багато. Вона є обов'язковою складовою шлюбу чоловіка. До одруження у Олексія зазвичай невеликий досвід любовних стосунків.

Невдачі у відносинах з жінками у нашого героя бувають через невпевненість у собі. Для нього має велике значення довіра до обраниці, сам чоловік чесний і відкритий у взаєминах. У разі відсутності щирості з боку жінки він стає замкнутим, підозрілим та ревнивим. Олексій здатний на справжні, глибокі почуття і може зробити свою обраницю щасливою.

У шлюбі він вірний своїй дружині. Якщо ж Олексій зраджує, то робить це швидше від нерозв'язних проблем у шлюбі. У цьому випадку він не має наміру жити у постійній брехні і все життя зраджувати дружині, чоловік чесно зізнається в зрадах і буде вимагати розлучення. Чесність і взаємодовіра мають важливе значення для нашого героя.

Сімейне життя Олексія в цілому складається сприятливо. Одружується він ближче до тридцяти або навіть за тридцять років. Створення сім'ї - крок обдуманий, осмислений. Олексію потрібен час для того, щоб краще пізнати майбутню дружину, тому шлюбу передують кілька років відносин з обраницею.

Матеріальному стану близьких надає великої ваги, що позначається на його постійному прагненні дати рідним людям все найкраще. Батько сімейства відповідально ставиться до своїх обов'язків. Всю чоловічу роботу в домі воліє робити самостійно. У його помешканні немає нічого зайвого. Наш герой цінує якість і довговічність, тому надає перевагу дорогим меблям та техніці.

До вихованню дітей має безпосереднє відношення. З дітьми проводить весь свій вільний час, готовий годинами читати їм книги або грати в ігри. Власник цього імені - прекрасний, турботливий батько, який просто обожнює своїх малюків. Для чоловіка важливе значення має планування відпустки з родиною. Відпочинок для нього - це час, проведений на природі, біля моря, в горах. Будь-яку поїздку він організовує заздалегідь і ретельно до неї готується.

Для Олексія важливе значення має правильний вибір сфери своєї майбутньої діяльності. У разі вірно обраної професії на нього чекає величезний успіх і визнання. Робота має захоплювати нашого героя, бути творчою і обіцяти перспективи подальшого розвитку. Іноді пропрацювавши в якій-небудь сфері, Олексій йде переучуватися на іншу професію.

Зазвичай сфера діяльності чоловіка пов'язана з іноземними мовами, менеджментом, дизайном, маркетингом. У колективі він не особливо товариський, однак з усіма знаходить спільну мову і характеризується людиною приємною та безконфліктною. Роботу свою виконує завжди безпомилково і старанно, а значить, часто домагається бажаного.

Не кар'єрист, але опинившись у кріслі керівника, вміє створити всі умови для успішної та результативної роботи колективу. Ідеальним для нього заняттям є створення малого бізнесу де він міг би розбиратися у всіх процесах та керувати ними. Власник цього імені намагається дійти до суті у всьому, прагне до постійної самоосвіти і відчуває незадоволеність від рутини та монотонності.

Відомі особистості на ім’я Олексій:

Олексій Варавва — український письменник, член об'єднання «Слово».

Олексій Шовкуненко — український маляр-аквареліст, портретист, з 1944 р. Народний художник СРСР.

Олексій Бекетов — українськийархітектор і педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР.

Олексій Вертинський  український актор театру і кіно. 

Олексій Алчевський — український промисловець, банкір, громадський діяч, меценат.

Олексй Горбунов — радянський і український актор театру та кіно.

Олексій Михайличенко — радянський та український футболіст і тренер.

Олексій Довгий — український письменник, перекладач, літературний критик, пісняр, автор понад сорока поетичних збірок.

АБВГДЄЖЗІКЛМНОПРСТУФХЦЧЮЯ