Як підібрати одяг потрібного розміру: інструкція від експертів

Як підібрати одяг потрібного розміру

Було б чудово прийти до магазину, взяти вподобану річ і не піклуватися про розмір. Але таке вийде тільки з оверсайзом. В інших випадках треба розуміти ці S, XS, XL, цифрові позначення, а ще треба щоб одяг відповідав зросту. Опануйте ці тонкощі зараз. Інструкція від стилістів бренду Gepur – в цій статті. Практикувати отримані знання можна тут: https://ua.gepur.com/

Що означають ці цифри та букви?

Іноді на бірці одягу, з виворітного боку, є парні числа: 44, 46, 48 і до 60. Це об'єм грудей, поділений на 2. Так умовно обчислюється розмір одягу в Україні. Припустимо, об'єм ваших грудей 90 см, ділимо на 2 – отримуємо 45. У такому випадку рекомендується обирати розмір більше, тобто не 44-й розмір, а 46-ий.

Букви - це західний "стиль":

  • XS – extra small – дуже маленький – 42;

  • S – small – маленький – 44;

  • M – medium – середній – 46;

  • L – large – великий – 48;

  • XL – extra large – дуже великий – 50;

  • XXL / 2XL – 52;

  • 3XL – 54;

  • 4XL / BXL – 56;

  • 5XL / BXXL – 58;

  • 6XL / BXXXL – 60.

Від 44 до 62 розміру – батальні розміри, після 62 – мегабатальні. Ці терміни зустрічаються рідше, але їх теж варто знати.

Що означають цифри та букви розмірів одягу

Як обчислити власний розмір одягу

Проводити виміри потрібно ввечері. Це стосується і одягу, і взуття. Встаньте прямо, з рівною спиною і дихайте спокійно. Нехай виміри зробить інша людина.

Об'єм грудей вимірюється без бюстгальтера або з моделлю з м’якими чашками.

Об'єм талії – під час спокійного видиху, живіт не втягнутий, мірну стрічку слід тримати вільно, не натягуючи.

Стегна вимірюйте по найширшій лінії, в одязі, який не утягує ваш справжній об’єм.

Зріст вимірюйте біля стіни з прямою спиною, п'яти, литковий м'яз, сідниці, лопатки і потилиця мають стикатися зі стіною, а поперек і шия повинні бути максимально до неї наближені.

Під час вибору одягу зріст має значення, від нього залежить, на якому рівні буде поділ. Та сукня, яка для жінки зі зростом 170 см була міні, для володарки зросту 150 см – справжнє міді, навіть незважаючи на однаковий об'єм грудей.

Як обчислити власний розмір одягу

Розмір одягу для нестандартної фігури

Якщо ваш тип фігури "груша" або "перевернутий трикутник" – орієнтуйтеся по ситуації. Якщо різниця між верхом і низом дуже помітна, вибирайте брюки або спідницю на розмір більше або менше відповідно, при виборі суконь віддавайте перевагу моделям з вільним низом.

Якщо ваш розмір від XL і більше, ваш вибір одягу нітрохи не менше. У якісному магазині одягу, не має значення онлайн або оффлайн, є відділ plus size. У зйомках беруть участь моделі з пишними формами, так вам легше уявити потенційну обновку на собі. Одяг з цього розмірного ряду не поступається за стилем, вишуканості та відповідності трендам.

Вибір одягу для майбутньої мами

У цей період тіло тимчасово змінюється. В одному випадку майбутня мама продовжує носити свій розмір, в іншому – доводиться вибирати одяг на один або два розміри більше. Але зміни в області талії очевидні. Її обсяг вимірюється під животом.

Одяг для вагітних найчастіше шиється зі стрейчевого трикотажу або має вільний фасон. Найкраще ситуацію прояснить примірка. Сукні для вагітних найчастіше мають розкльошений фасон, талія піднята під груди або зовсім відсутня. На ранніх термінах підійдуть прямі сукні або фасон "трапеція". Якщо ви шукаєте діловий варіант, підійде плаття зі складками в області талії, які створюють простір для живота.

Знаючи свій розмір ви зможете насолоджуватися покупкою без повернень і будете впевнені в тому, що вона сидить ідеально. Бажаємо вдалих покупок. З любов'ю, Gepur!