Ліжка в стилі модерн: особливості та властивості

Ліжка в стилі модерн приваблюють незвичайним оформленням. Шанувальники дизайнерських концепцій не залишаться байдужими, оскільки такі конструкції гармонійно поєднують в собі функціональність і витонченість. Прості, без гострих кутів - вони гармонійно виглядають як в невеликих спальнях, так і в просторих приміщеннях. А головна перевага таких виробів - зручність - напевно підкорить тих, хто в основу вибору ставить комфорт. У компанії «Стерх» ліжко в стилі модерн можна замовити в різних габаритах. Підприємство спеціалізується на виробництві предметів інтер'єру в оригінальному дизайні. Тому, якщо на ринку не знаходиться підходящого рішення, краще відразу замовити індивідуальне виготовлення в потрібному оформленні.

Незвичні ліжка в стилі, який має назву модерн

Особливості стилю

Модерн, як напрям, виник наприкінці XIX століття. На той час припала бурхлива технічна революція, що позначилося на різних сферах життя, в тому числі і на виробництві меблів, дизайні інтер'єрів. Слово в перекладі означає «сучасний». По суті, напрямок moderne відображав прогресивні віяння того часу, замінивши собою класику і еклектику.

Характерною рисою цього стилю є відсутність усталеної форми і властивостей. Він буквально одночасно з'явився в багатьох країнах, отримав риси, які випливають з традицій місцевих жителів. Наприклад, в Штатах цей напрямок називається тіффані, у Франції - ар-нуво, а італійці називають його Ліберті. Згодом воно увібрало в себе елементи кантрі, класики, східних і природних мотивів.

В основі напрямку модерн лежать наступні риси:

 • простота;
 • плавність ліній і форм;
 • використання арочних елементів, рослинних малюнків і вітражів;
 • зручність.

Меблі, оформлені відповідно до цієї концепції, виготовляються функціональними та естетичними.

Характерні особливості предметів інтер'єру

Характерні особливості предметів інтер'єру

У сучасній промисловості ліжка в стилі модерн оформляються з дотриманням наступних принципів:

 • оригінальність форми. При цьому обов'язково дотримується динаміка обрисів і елементів;
 • плавність ліній і химерність. До того ж можливе поєднання з чіткими геометричними елементами, щоб акцентувати увагу на незвичність стилю;
 • рослинні візерунки, тваринні мотиви. Вони підкреслюють природність модерну. Наприклад, цей принцип може виражатися в незвичайній формі ніжок (у вигляді лап) або в оформленні головах;
 • натуральність. При виготовленні ліжок moderne використовуються природні матеріали, виключається синтетика і дешеву сировину. Вироби повинні бути якісними і виглядати дорого;
 • використання декору. Незважаючи на простоту напрямки, меблі обов'язково прикрашається витіюватими елементами художньої ковки або різьбленням;
 • функціональність. Незважаючи на деяку химерність і витонченість, ліжка в стилі модерн обов'язково зручні.

Ще однією характерною рисою напрямку є використання натуральних кольорів. Але при цьому немає ніяких обмежень з використання будь-яких відтінків. При виборі оформлення ліжка і спальні в цілому можливі різні варіанти кольородизайна: синій, лимонний, зелений, бордо, коричневий, пастельна гамма.
Меблі в стилі модерн зазвичай виготовляють з натуральної деревини. Однак можливе застосування і альтернативних, більш доступних матеріалів. Головне, щоб вони майстерно імітували природну фактуру.

Особливості вибору ліжка

Особливості вибору

Ліжка moderne найбільш часто вибирають в двоспальній комплектації для подружньої спальні. За конструктивним виконанням можливі різні варіанти:

 • з системами зберігання. Під спальним місцем обладнаний короб і передбачений механізм доступу до нього. Там зручно розміщувати різні речі, постіль і одяг, при цьому істотно економиться простір;
 • з вбудованими або приставними тумбами. Така конфігурація розширює функціональність цього предмета інтер'єру;
 • з боковинами. В цьому випадку в спинку монтують ящики і полиці, які можна використовувати за прямим призначенням;
 • кругле спальне місце. Такі вироби вимагають більшої площі для розміщення і підійдуть для просторих кімнат. Однак виглядають вони дійсно оригінально і креативно.

Користуються популярністю і моделі в класичному виконанні, без додаткових елементів. Але за рахунок особливостей стилю модерн (витіюватості елементів, великої кількості декору) вони все одно виглядають незвично, здатні стати ефектним акцентом спальні.