Мислення багатої і бідної людини.

Як стати багатим та успішним?

Це свого роду філософія життя, яка неминуче призведе до розвитку особистості, успіху і достатку. Як стати багатим і успішним? Це питання цікавить кожного, в цій статті ми розглянемо мислення багатої і бідної людини. Поговоримо про фінансовий інтелект і грамотність як однієї зі складових мислення багатих людей.

Коли ми говоримо про мислення бідних чи багатих людей, це не стосується поточного стану гаманця. Якщо людина зможе зберегти правильний спосіб мислення, через певний час вона стане забезпеченою / багатою. Аналогічний процес відбувається з людиною, яка отримала спадок або якій просто стала доступна велика сума грошей, при збереженні поточного мислення бідняка, вона стане бідною людиною. Існує статистика, згідно з якою:

  • перше покоління - заробляє;
  • друге покоління - зберігає;
  • третє покоління - витрачає.

Мислення багатої і бідної людини

 

Хто такі бідні і багаті?

Ще у 18 столітті Оскар Уайльд сказав, ніхто не думає про гроші більше, ніж бідні люди. Не слід відштовхуватися від думки, що у багатих людей в очах виключно долари, інших думок і немає. Якщо подивитися на історію, так, були такі люди як Рокфеллер, головною метою якого були гроші. В реальності найбагатші люди сучасності ті, хто ставив перед собою завдання більш глобальні, ніж отримання грошей. Яскраві приклади тому - Стів Джобс, Білл Гейтс, Цукерберг, у них гроші - не самоціль, вони приходять через правильне мислення.

Дехто не погодиться, оскільки серед українців побутує думка, що заробити можна виключно працюючи в державних органах, треба належати до спеціальних товариств, відвідувати корпоративи з людьми з певного кола, але існує і багато інших прикладів. Серед сучасних багатих українців чимало людей, які "зробили себе самі". І таких стає дедалі більше.

Коли ми говоримо про багатство мова йде не тільки про цифри на банківському чи брокерському рахунку. Гроші - це результат нашого способу життя / думок та діяльності. Якщо дотримуватися такої філософії багатства, життя стає чистішим і простішим. Життя приносить задоволення, людина перебуває в постійному розвитку. Тепер розглянемо відмінності в стратегії мислення багатих і бідних людей.

Навчання

Багаті люди завжди навчаються, на відміну від бідних

Бідні люди впевнені, що достатньо відучитися у ВНЗ, і все. Далі вчитися не потрібно - сім'я, відсутність часу, робота. Після роботи такі люди починають споживати розважальний контент у великій кількості. Не обов'язково дивитися телевізор, в цьому випадку потрібно враховувати соціальні мережі. Досить порівняти статистику відеороликів на Ютубі навчального характеру і щось більш віддалене, розслаблююче. Перевага буде на користь розслаблюючого контенту, на кшталт кліпів, оглядів косметики, найстрашніші тварини і т.д. Відео без сенсу.

Багата людина завжди допитлива, оскільки у неї є бажання пізнавати щось нове. Людині цього типу хочеться розібратися в тому, як працює світ, окремі механізми, системи.

Робота

Найчастіше бідняки не люблять свою роботу, у них відсутнє бажання йти на роботу, колеги та керівництво - вороги. Разом з тим змінити її боятися, оскільки настане щось нове і невідоме. Багатий любить те, чим він займається, незалежно від того чи працює він на себе чи на дядька.

Неправильною думкою є те, що багата людина має бути підприємцем, це твердження шкодить сучасним молодим людям. Уже в студентські роки багато з них впевнені, що для багатства потрібно стати приватним підприємцем, відкрити власний бізнес. В результаті, не мають ніякого професіоналізму.

Тут все працює інакше. Досить обрати певну галузь і працювати в ній, отримувати навички, досвід, репутацію. Після того, як видно слабкі місця, які реально поліпшити, можна переходити до наступного рівня, відкриваючи власний проєкт.

Фінанси

Банальні думки полягають в тому, що багаті:

  • рахують витрати / доходи;
  • ведуть фінансовий план / бюджет сім'ї;
  • знаходять джерела пасивного заробітку.

Тут потрібно розглянути філософію двох представників. Бідна людина впевнена, що отримані гроші потрібно витрачати, це щось на зразок винагороди. Купуючи певні речі, вона тішить себе, попри те, що продукти не приносять їй задоволення. Багата людина дивиться вперед, вона ставить за мету звільнити час, щоб проживати його таким чином, як вона того бажає.

Багата людина може відмовитися від теперішніх задоволень, щоб отримати право контролювати своє життя. Також такі люди цінують час більше грошей, бідні - навпаки. Тому у багатьох людей поставлені чіткі цілі, які оновлюються. Бідні тільки мріють, не докладаючи зусиль. Такий підхід змушує тільки чекати, а мрії так і залишаються нездійсненними.

Спосіб життя і здоров'я

Спосіб життя багатіїв

Для багатьох заможні переважно тусуються на нічних вечірках, подорожують і т.д. Якщо ж подивитися на сучасних забезпечених людей, можна помітити, що всі стежать за харчуванням, здоров'ям, стабільно займаються спортом і більшість відмовляються від алкоголю / тютюнових виробів. Багаті люди вміють рахувати. Обравши правильний спосіб життя, надалі буде більше сил, міцнішим здоров'я. Бідні стежать за собою тільки в молодості, коли перебувають у пошуку пари. Потім після весілля залишають турботу про зовнішній вигляд. В Україні багато молодих дівчат, які до 30+ були у відмінній формі, але після змінили свій стиль життя.

Навіть підхід до відпочинку відрізняється. У бідних людей - напитися, добряче попоїсти, полежати і при цьому згоріти. Багаті частіше вибирають більш активний відпочинок, останнім часом набирають популярності фітнес-тури. Як стати багатою та успішною людиною? Почніть змінювати свій спосіб життя.

Оточення

Здається що це банальна історія, яка описується на всіх тренінгах. Часто кажуть, спілкуйтеся з багатими та успішними, але в чому сенс, якщо в холодильнику повісилася миша, відправлятися на вечерю до багатих і удавати що ви на одній хвилі. Це не дасть жодного сенсу, оскільки ви будете чужим, користі від такого оточення не буде, підвищується ймовірність поповнити перелік власних комплексів.

Коли мова йде про вибір оточення, потрібно відсікати токсичні зв'язки, які тягнуть на дно. Друге - якщо ви не знаєте де відшукати правильні знайомства, оточіть себе правильними книжками. Почніть читати біографії людей, які для вас симпатичні, в такому випадку ви отримаєте можливість поговорити з ними. Такий підхід дозволить перебудувати мислення, і коли ви побачите що більшість людей досягли успіху слідуючи простій логіці без супер секретів, можливо ви повірите у власні сили. Це буде поштовхом для руху. Як стати успішним і багатим з нуля? Почати читати книги для революції в вашому мисленні, які змінять підходи, звички і світогляд в цілому.

Де ж відшукати успішних людей? Соціальні мережі відкривають можливість відшукати безкоштовні заходи, на яких збираються підприємці, блогери, творці курсів, вебінарів і т.д. Саме там можна відшукати людей близьких за духом. Досить обрати людей, які дивляться в правильному напрямку, з якими комфортно крокувати поруч життям.

Як змінити мислення?

Якщо ви схильні міркувати що комусь пощастило, і він народився багатим, красивим, сильним, а мені ні, тому всі двері закриті, видаліть це твердження з голови. Можливо, комусь пощастило в чомусь, людина здатна втратити цю перевагу, якщо не буде розвиватися, працювати над собою. Люди, у яких немає таланту, високого старту та інших привілеїв можуть досягти успіху!

У всіх мотиваційних книгах написано одне - робіть і робіть регулярно! Це девіз життя, якщо необхідно чогось досягти, змінити в собі, країні. Досить заглянути вперед, де ви бачите себе через 3, 5 або 10 років, чи подобається вам ця картина? Якщо перед вами порожній холодильник з набором одинака, можливо, час щось змінити?

Не потрібно витрачати час на перегляди різних мотиваційних відео, в них доступні базові, ідентичні правильні речі. Закрийте ноутбук, і перестаньте мріяти про зміни в житті під келих пива. На ранок рішучість зникне, і знову людина потрапляє в замкнуте коло. Візьміть аркуш паперу і зафіксуйте свої цілі, плани, переваги / недоліки вашої особистості.

Не найкращий варіант відразу за день намагатися виправити всі свої мінуси. Можливо, за день ви зможете почати бігати, правильно харчуватися, читати книги, є ризик, що через кілька днів ви зірветеся і знову повернетеся до колишнього способу життя. Правильні звички потрібно додавати поступово. Використовуйте метод "тиждень". Щотижня додавайте нову звичку до вашого образу життя, завдяки чому людина звикає до змін, і не буде відчувати великого стресу. Бенджамін Франклін один з небагатьох хто використовував цей метод для зміни себе. Пам'ятайте, тільки ви здатні змінити свій спосіб життя і мислення.