5 правил догляду за волоссям

Правила догляду за волоссям

Живіть зсередини

Якщо ви хочете мати красиве, здорове, доглянуте волосся, ви маєте розуміти, що самого зовнішнього впливу на нього не достатньо. Дуже важливо, якщо не найголовніше - це забезпечити його правильне живлення. Наш організм не вважає волосся настільки пріоритетним, як ми б цього хотіли ;-) і, найчастіше всі вітаміни, мінерали та інші корисні речі потрапляють до нього наприкінці, тільки після того, як весь організм ними вже буде насичений. Отже, будь-які дефіцити в першу чергу відбиваються на стані нашого волосся. Про те, як має виглядати здорова, добре збалансована дієта, найкраще відповість ваш дієтолог. Так, у дуже стислому викладі, безумовно, варто, щоб наш раціон містив наступні продукти: пісне м'ясо, рослинні жири, жовті та червоні овочі та фрукти (бета-каротин), кольорову капусту, брокколі, цибулю, часник, дріжджі, сочевицю, горіхи, молочні продукти, шпинат і т.д.

Систематичний догляд за волоссямСистематичний догляд за волоссям

Другий принцип, яким ми маємо керуватися, якщо ми хочемо мати гарне волосся - це систематичність. Якщо комусь здається, що просто через місяць обробки волосся оліями, масками та іншими чарівними засобами, можна досягти ефекту мрії, на жаль, змушені Вас засмутити. Боротьба за гарне волосся - це процес, який триває все життя. Це як з дієтами, диво – навіть якщо нам вдасться досягти якихось позитивних результатів, але через деякий час все повернеться. Тому єдиним правильним методом (як в схудненні, так і в догляді за волоссям) є загальна зміна своїх звичок. Краще і простіше просто це полюбити. Щоб щоденне миття волосся та використання масел кілька разів на тиждень або нанесення кондиціонера після кожного миття вас не лякало. А надалі, щоб ви просто не уявляли собі, що могли б цього не робити. Так, як ніби ви мали відмовитися від чищення зубів ;-)

Подбайте про розмаїття

Поширеною помилкою, якої припускаються початківці догляду за волоссям - зосередитися тільки на одному методі чи косметичному засобі. Ви маєте знати, що наше волосся дуже полюбляє різноманітність. Звичайно, ми не маємо на увазі того, що кожен день ви маєте використовувати щось інше і мати підлогу-ванну завалені косметикою для волосся (не побоїмося сказати – це вже хвороба! ;-) ). Мова йде тільки про те, щоб забезпечити волосся різного роду інгредієнтами: протеїнами, оліями, силіконами, вітамінами і т.д., звичайно, в таких пропорціях, які найбільш відповідають потребам нашого волосся. Немає одного ідеального методу. Потрібно відчути що любить саме ваше волосся, і в якому вигляді, який з цих компонентів найкраще підходить. Тому може виявитися, що якоїсь маски для усього нам не достатньо. Добре мати у своїй колекції хоча б по 1 шт: шампуня, кондиціонера, маски та олії.

Будьте ніжною

Будьте ніжною зі своїм волоссямЯк писали колись в Інтернеті: ми маємо сприймати наше волосся, як найкращий, улюблений светр. Будемо пам'ятати про те, щоб ніколи його не смикати, не терти рушником, розчісувати дуже обережно і тільки тоді, коли воно сухе (виняток - кучеряве волосся, яке треба розчісувати тільки під час миття, коли на ньому кондиціонер). Також під час вибору засобів для миття намагайтеся обирати ті, які містять м'які миючі засоби.

Захистіть волосся від руйнування

Найбільший гріх, який ми можемо зробити, якщо мова йде про наше волосся - самостійно його знищувати. Нажаль, ми можемо робити це настільки різними способами, що дійсно, важко було б виключити їх всі. Що руйнує волосся? Нічого нового ми Вам не напишемо: нарощування, освітлення, фарбування (звичайно, маються на увазі хімічні фарби), випрямлення, накручування, що вимагає дуже високої температури, сушка феном (висока температура), надмірне та часте використання пінок, лаків, які містять спирт та ще багато інших речей, про шкідливість яких Ви вже чули і не раз. Захистіть волосся від руйнуванняЩо ми можемо зробити, щоб волосся від усього цього захистити? Звичайно, краще було б виключити всі шкідливі фактори, тільки, на жаль, це неможливо ;-) і, крім того, волосся має бути нашою прикрасою, тому, на жаль, щоб так було іноді треба надати їм іншої форми або кольора. Безумовно, використання термозахисної косметики, вибір легких способів фарбування волосся (наприклад, хна або уникання моментів коли необхідно нанесення сильних освітлювач на все волосся) дуже допоможе. Ми також можемо подбати про те, щоб не піддавати волосся шкідливим впливам зовнішніх чинників, таких як вітер (зібране волосся), сонце (УФ-фільтри) або мороз (шапка) та механічних ушкоджень (силіконові сироватки + олія на кінчики та зібране волосся).

Читайте також: