Біогель

Біогель для нігтівБіогель для нігтів – це сучасний матеріал, який на ринку краси вже досить довго і використовується, головним чином, для зміцнення натуральних нігтів.

Можна сказати, що біогель – це різновид матеріалів для нарощування штучних нігтів, у складі яких містяться акрилати з сімейства полімерів і які легко тверднуть під впливом УФ-променів. Відповідно приставка «біо» (у традиційному розумінні біологічний або органічний), тут має дещо інше значення, ніж натуральний продукт. Акцент, швидше за все, робиться на те, що ніготь під шаром м'якого та гнучкого біогелю знаходить ефективний захист від негативного впливу навколишнього середовища, стає міцнішим за рахунок зовнішнього ущільнення. Біогель для нігтів суттєво відрізняється від так званих твердих гелів і має дещо інші властивості.

Особливості біогелю для нарощування нігтів

 • у порівнянні з гелями для нарощування нігтів біогель набагато еластичніший
 • відсутній неприємний запах
 • біогель відноситься до групи розчинних гелів, і знімається дуже легко за допомогою засобу для зняття штучних покриттів або звичайною безацетоновою рідиною для зняття лаку для нігтів
 • біогель обладає прекрасними властивостями самовирівнювання при нанесенні
 • може використовуватися в якості самостійного покриття або служити основою для манікюру звичайним лаком або гель-лаком
 • завдяки своїй м'якій формулі біогель дозволяє нігтям виглядати максимально природньо, зберігає їх природну товщину
 • на шарі біогелю можна створювати багато різних дизайнів
 • біогель на нігтях стійко тримається до трьох тижнів

Коли і як використовувати біогель для покриття нігтів

Покриття нігтів біогелем досить поширена процедура в салонах краси. Але простота нанесення біогелю дозволила перетворити його в засіб «must-have» для представниць жіночої статі, які ретельно стежать та доглядають за своїми нігтями. Біогель – це незамінний помічник для власниць ослаблених, пошкоджених та схильних до розшаровування нігтів, а також нігтів з нерівною поверхнею.

Традиційно вважається, що використовувати біогель можна в декількох цілях:

 • для нарощування нігтів біогелем. Оскільки біогель для нігтів – це гель, який належить до групи розчинних, м'яких та пластичних гелів, тож вдасться наростити кілька міліметрів (максимум до 5 мм) штучної довжини. Нарощування біогелем доцільно тоді, коли не вдається відростити нігті природним способом через їх ламкість, м'якість та сухість.
 • для захисту та зміцнення натуральних нігтів біогелем. В цьому випадку достатньо нанести на нігтьову пластину один шар препарату без подовження вільного краю.
 • біогель можна використовувати також для незначної корекції гелевих та натуральних нігтів, в якості підкладки для гелевих дизайнів, кольорових гелів та звичайних лаків для нігтів.

Що потрібно для біогелю

Набір для біогелю передбачає наявність:Біогель для укріплення нігтів

 • біогелю
 • засобів для обробки натуральних нігтів з дегідративними властивостями
 • пилки для натуральних нігтів м'якої абразивності
 • пензля для нанесення біогелю
 • засобу для зняття липкого шару

Технологія нанесення біогелю

Навіть навичок нанесення звичайного лаку для нігтів Вам буде достатньо, щоб зміцнити нігті біогелем в домашніх умовах самостійно. Біогель наноситься як звичайний лак для нігтів або гель лак і полімеризується в УФ або у LED апараті з дотриманням розробленої виробником технологією. Це дозволить Вам домогтися якісного результату.

Як наносити біогель з метою зміцнення нігтів:

Обробіть (відсуньте) кутикулу за допомогою пушера або апельсинової палички.

Пилочкою надайте необхідну форму вільного краю та підрівняйте довжину на всіх десяти нігтях.

З допомогою бафера або шліфувальника м'якої абразивності легкими рухами видаліть жирний блиск з нігтьової пластини. Таким чином, Ви зробите трохи шершавою гладку поверхню нігтя, злегка обезжирьте та підсушіть. Це необхідно для забезпечення кращого зчеплення матеріалу з нігтьової пластиною. Зверніть увагу, що перед нанесенням біогелю не потрібно запилювати натуральний ніготь.

Нанесіть праймер – спеціальний засіб, який підсилить ефект знежирення нігтьової пластини. Праймер необхідно наносити тільки на зону нігтя, уникаючи його потрапляння на білянігтьові валики, кутикулу та шкіру навколо нігтя. Дайте засобу трохи підсохнути.

Нанесіть 1 тонкий шар базового покриття та висушіть в лампі.

Для більш зручного та рівномірного розподілу матеріалу по всій поверхні нігтя біогель рекомендують наносити невеликим (№4, 6) пласким пензлем. Головне, щоб вам було зручно ним працювати. На пензлик необхідно набрати невелику кількість біогелю та нанести на ніготь як Ви наносите звичайний лак з запечатуванням торця. В залежності від потужності лампи час полімеризації біогелю в LED апараті становить від 30 секунд, а в УФ лампі – від 2 хвилин. Будьте уважні і не залишайте пензлик чи відкриту баночку з гелем поблизу ультрафіолету, оскільки матеріал може частково затвердіти та втратити свої властивості.

Нанесіть фінішне покриття та висушіть в УФ або LED лампі. Якщо Ви хочете зробити кольорове покриття лаком для нігтів, то з біогелю необхідно видалити липкий шар і завершити процедуру верхнім покриттям, призначеним для лаку. Якщо наноситься кольоровий гель-лак, то липкість з біогелю видаляти не треба. Висушений шар чи шари гель-лаку закріпіть стандартно фінішним покриттям та видаліть липкість, якщо це передбачено технологією.

Як знімати біогель

БіогельНезаперечною перевагою всіх біогелів є їхня здатність розчинятися в рідині для зняття штучних покриттів.

Покриття не вимагає додаткового спилювання верхнього шару. Покрийте нігті ватним диском, змоченим в рідині, загорніть у фольгу та залиште на 10-15 хвилин. Потім зніміть фольгу з нігтя і приберіть залишки біогелю апельсиновою паличкою.

Плюси та мінуси біогелю у порівнянні з іншими типами покриттів

Плюсів при використанні біогелю значно більше, коротко перелічимо їх:

 • біогель нетоксичний та нешкідливий для нігтя при нанесенні і знятті;
 • біогель можна наносити без перерв на відновлення нігтів, як у випадку з акрилом
 • біогель обладає хорошим зчепленням з нігтем і сприяє відновленню та зміцненню нігтьових пластин
 • ніготь, покритий біогелем «дихає» і залишається еластичним
 • біогель виглядає на нігті красиво, акуратно і природно, що дозволяє підкреслити природну красу жіночих рук.

Мінусів у такого покриття, як біогель три, з яких тільки два, на наш погляд, є суттєвими:

 • нігті, покриті біогелем не досить міцні, як у випадку з акрилом;
 • при нанесенні біогелю необхідна корекція нігтів в салоні - 1-2 рази на місяць;
 • вартість самого покриття та послуг з його нанесення вища ніж при використанні акрилу або гель-лаку.