Фейсбілдінг

ФейсбілдінгЗміцнення м'язів обличчя
Багато хто з нас займаються спортом, ходять на фітнес, щоб залишатися у формі. Обираючи вид тренування, найчастіше ми віддаємо перевагу тим, які задіюють всі групи м'язів. І все ж одну групу ми найчастіше забуваємо – м'язи обличчя. Як і всі інші, вони теж потребують фізичних навантажень. Навіщо скажете ви, адже обличчя і так дуже рухливе, ми говоримо, сміємося, здивовано піднімаємо брови та інше. Однак це зовсім не ті навантаження, і вони швидше приведуть до утворення мімічних зморшок, ніж до їх профілактики. Щоб тримати м'язи обличчя в тонусі, існує спеціальний вид тренувань – Фейсбілдінг (фітнес обличчя, гімнастика обличчя).


Для чого потрібен Фейсбілдінг


М'язи обличчя, також як і всі інші, схильні до гіподинамії. Навіть якщо ви дуже емоційна і усміхнена людина, все одно це не ті навантаження, які могли б тримати в тонусі всі м'язи обличчя, особливо ті з них, від стану яких безпосередньо залежить овал обличчя або піднесеність куточків губ. Щоб задіяти ці м'язи, потрібні спеціальні вправи. До того ж Фейсбілдінг як і будь-яке інше тренування, покращує кровообіг, стимулює обмінні процеси, а отже приводить у тонус не тільки м'язи, але й м'які тканини навколо них – сполучну і шкіру, тобто маємо ефект ліфтингу.

Види тренувань з Фейсбілдінгу

Існує безліч різних програм для тренування м'язів обличчя. Мабуть, найвідоміші з них — «Аеробіка для шкіри і м'язів обличчя» Керол Мадджио та «Розминка для обличчя» Єви Фрейзер. Якщо порівнювати їх, то перше – для дам, які ну дуже хочуть досягти видимого результату, але це не найнебезпечніший метод, потрібно точно виконувати вправи, інакше можна травмувати м'язи, другий – це курс антивікових вправ для жінок від 35 років. Існує також безліч інших тренувань, одні спрямовані на підтримку м'язів обличчя в тонусі, інші – на швидкий, але короткочасний результат.


Переваги Фейсбілдінгу


Оздоровлення і зміцнення м'язів і обличчя в цілому, поліпшення кровообігу, активізація обмінних процесів, Вправи з фейсбілдінгувідсутність будь-яких витрат (якщо займаєтеся вдома самостійно).
Недоліки Фейсбілдінгу
Будемо чесними: ніякі тренування не позбавлять вас від ваших природних складок і зморшок. Так, зайве ви приберете, але якщо, приміром, у вас глибокі зморшки на лобі, то стовідсоткового БТА ефекту від Фейсбілдінгу не чекайте. І ще одна проблема, властива більшості з нас – неорганізованість. Фейсбілдінгом потрібно займатися регулярно, щодня, краще 2 рази на день по кілька хвилин. І спочатку ми так і робимо, а потім нас відвідують (зате чесно) ЛІНОЩІ, і ми шукаємо собі виправдання: не виспалися, поспішаємо, зайняті, забули, втомилися та ін. Так, коли відразу не бачиш результату, змусити себе продовжувати тренування дуже складно.
Вихід – з усього різноманіття вправ підібрати ті, які необхідні саме вам, і виконувати їх. Це займе набагато менше часу і вам легше буде вписати Фейсбілдінг у свій щільний графік.

 

Як підібрати вправи для обличчя


У кожного з нас свої проблеми з обличчям і кожен має своє уявлення про те, як воно має виглядати в ідеалі. Щоб вірно підібрати вправи, спочатку визначитеся, які завдання ви ставите перед тренуванням: підтягнути обрис обличчя, прибрати друге підборіддя, або, скажімо, підтягнути нависаючі повіки. А можливо вам не потрібні антивікові вправи, але ви хотіли б трохи змінити пропорції обличчя, наприклад – зробити лінію вилиць більш рельєфною.
В будь-якому з наведених вище комплексів з Фейсбілдінгу ви знайдете вправи, які підійдуть для цих завдань. Єдине, чого ні в якому разі не варто виключати – це розігрів м'язів перед тренуванням і невеликий масаж по її закінченні.


Вправи з Фейсбілдінгу


1. Спочатку трохи зігріємо обличчя.
Треба потерти долоні одну об одну, щоб вони стали теплими, і прикласти до лиця. Зробимо так 3 рази: на центр обличчя, на контур обличчя і на чоло.
2. Для зони навколо очей. Ці вправи спрямовані на профілактику птозу нижніх повік і поліпшення кровообігу в зоні під очима, тобто, щоб прибрати темні кола.
Легенько притискаємо зовнішні куточки очей вказівними пальцями, а середні пальці кладемо біля основи брів, щоб при виконанні вправи в цих точках не утворилися зморшки. Дивимося вгору і примружуємо нижню повіку у зовнішнього куточка. Повторюємо 30 разів.
Пересуваємо середні пальці на внутрішні куточки очей, знову дивимося вгору і примружуємо нижню повіку у внутрішніх куточків, немов намагаючись щось розгледіти. Повторюємо 30 разів.
3. Від носослізних западин. Ця вправа формує красиву лінію вилиць.
Треба відкрити рот, неначе чомусь дуже здивувалися. Центри верхньої і нижньої губ повинні бути розведені якомога далі один від одного. Верхню губу притискаємо до зубів. Кладемо пальці на «яблука» щік та злегка натискаємо, створюючи опір для кращого навантаження на м'язи. Тепер куточками губ намагаємося посміхнутися. Напруга має відчуватися під пальцями і вище, в зоні вилиць. Для початку достатньо 30 разів, доки в м'язах не з'явиться відчуття легкої печії. Далі можна збільшувати до 80 разів.
4. Для зміцнення м'язів губ.
Фейсбілдінг для обличчяМіцно стуляємо губи, наче чимось засмучені. Куточки губ повинні бути максимально напружені. Натискаємо вказівними пальцями на куточки губ і рухаємо пальці вгору-вниз, як би масажуючи куточки. Робимо це до тих пір, поки в куточках губ не з'явиться відчуття легкої печії. Якщо воно з'явилося — продовжуємо масажувати до рахунку 30.
5. Для підняття куточків губ. Ця вправа спрямована на профілактику «маріонеткових ліній» і птозу куточків губ.
Відкриваємо рота так само, як для вправи на вилиці. Все обличчя розслаблене, піднімаємо куточки губ, напружуючи м'язи тільки в цих зонах.
Повторюємо 80 разів. Робити вправу потрібно досить швидко. Після неї має з'явитися відчуття втоми в зонах над куточками губ, можливо легка печія — це знак того, що ви виконали вправу правильно.
Завершуємо тренування легким приємним самомассажем, злегка натискаючи кінчиками пальців на точки по 7-10 разів:
При натисканні на точки відчуття має бути приємним, розслабляючий ефект. Якщо при натисканні на яку-небудь точку у вас виникають неприємні відчуття, значить, у зоні, за яку відповідає дана точка, є проблеми зі здоров'ям.

Читайте також: