Французьке каре

Французьке каре

Симпатія жінок до стрижки каре налічує багато років. Воно було популярним у Стародавньому Єгипті, але в Європі не прижилося, бо коротке волосся було неприйнятним для жінок. І лише починаючи з перших десятиліть ХХ століття стрижка не покидає модного Олімпу. Останнім часом особливою популярністю користується французьке каре.
Французьким каре прийнято називати стрижку, за якої довжина волосся плавно переходить з коротких, ззаду, до більш довгих пасм попереду. Його ще називають каре з подовженням або подовжене каре. Чим більший перепад довжини, тим ефектніше виглядає стрижка.

Витоки манії на французьке каре

Бум популярності цієї зачіски припав на останні кілька років - коли Вікі Бекхем розпрощалася зі своїм довгим волоссям. Саме славетна модниця зробила французьке каре зачіскою зі статусом "must have". Крім Бекхем під його чарівність потрапили Ріанна, Кіра Найтлі, Шарліз Терон, Селена Гомес, Гвінет Пелтроу, Дженніфер Еністон, Джей Ло, Періс Хілтон, Сандра Буллок та інші IT-girls.

Особливі відмінності подовженого каре

Французьке каре відрізняється від класичного тим, що на потилиці волосся коротше, ніж попереду. Залежно від типу зачіски, форми обличчя та переваг дівчини, стиліст може запропонувати кілька варіантів зачіски: з чубчиком або без, з профілірованими або рівними краями, стрижка може бути симетричною чи асиметричною і так далі.

Види французького каре

Класичне французьке каре. Має невеликий кут зрізу, різниця в довжині бічних та задніх пасм не кидається в очі. Волосся спереду досягає підборіддя або лінії плечей, ззаду воно частково прикриває шию.

Класичне французьке каре

Градуйоване. Акцент тут робиться на художній безлад: стиліст вистригає пасма «пір'ям» - це додає зачісці більшого об’єму.

Градуйоване французьке каре

Асиметричне. Хочете додати до образу частку креативу? Тоді ця зачіска створена для вас. Для її створення стиліст використовує різну довжину бічних пасм: волосся ліворуч може досягати підборіддя, а праворуч опускатися до плечей. Щоб зробити ще більший акцент на асиметрії, рекомендується розділяти локони за допомогою косого проділу.

Асиметричне французьке каре

Французьке каре на ніжці. Такий тип каре був на модній хвилі у шістдесяті роки минулого століття. На потилиці волосся підстригається коротко, а пасма в скроневій та тім'яній області голови має бути довшим. Ця стрижка надає волоссю об'єму, тож робити її можна і власницям тонкого волосся.

 французьке каре на ніжці

Подовжене. Волосся в такому випадку довше, ніж за звичайного каре з подовженням: воно може досягати плечей або навіть нижче.

Подовжене французьке каре

Французьке каре з прямим чубчиком. Такий варіант стрижки оптимальний для дівчат з витягнутою формою обличчя, бо зможе візуально згладити незграбність рис.

французьке каре з прямим чубчиком

З косим чубчиком. У цьому випадку вигнутий назовні набік чубчик зорово звузить пропорції круглого обличчя. При цьому він може бути як довгим, так і запально-коротким.

французьке каре з косим чубчиком

З асиметричним чубчиком. Стрижка з чубком, виконаним у формі зигзага або «пінгвіна», а також рваний чубчик, який прикриває половину чола – все це варіанти для сміливих жінок, які не бояться експериментувати.

французьке каре з асиметричним чубчиком

Круглий чубчик для каре з подовженими пасмами допомагає додати образу м'якості, а рисам – округлості (тому такий тип стрижки ідеальний для власниць вузького витягнутого обличчя).

французьке каре з круглим чубчиком

Як бачите, ця стрижка має безліч модифікацій, які дозволяють підібрати той варіант, який буде личити саме вам.

Кому підійде французьке каре

Тип волосся для подовженого каре

Ця стрижка добра тим, що вона личить практично будь-якій жінці.

Власницям прямого волосся буде ідеальним класичний варіант – як з чубчиком, так і без нього.

Якщо у вас кучеряве волосся, можна щодня випрямляти їх за допомогою праски. Ну а якщо завзяті кучері вам не заважають, вони додадуть каре більшого об’єму.

За тонкого волосся не варто занадто подовжувати пасма. Оптимальним рішенням буде багатошарова стрижка з косим проділом, бо вона здатна створити враження більшого об'єму. Це ж стосується і французького каре на ніжці.

Густе та важке волосся у поєднанні з подовженим каре буде виглядати чудово, але доведеться постійно стежити за свіжістю стрижки – пасми, які трохи виросли будуть падати під власною вагою.

Форма обличчя для французького каре

Якщо у вас округле обличчя, чудовим вибором стане стрижка без чубчика, бо вона візуально подовжує овал обличчя.

За трикутного типа рекомендується каре з круглим або косим чубчиком, бо він допомагає приховати широкий лоб та вилиці.

За квадратного обличчя можна обрати асиметричний тип стрижки, який приховує масивність рис. Відмінно підійде косий чубчик довжиною до вилиць та боковий проділ. Також під час укладання можна додати більше об’єму біля коренів.

І пам'ятайте: французьке каре буде виглядати добре лише в тому випадку, якщо у вас досить довга та граціозна шия. Якщо ж такою ви похвалитися не можете, краще звернутися до стрижок, які закривають потилицю та шию.

Техніка стрижки французького каре

Техніка стрижки французького каре1. Волосся поділяється на дві частини вздовж вертикалі, кожна з яких ділиться на діагональні проділи.

2. Стрижка починається з потиличної частини голови, на якій робиться окантовка.

3. Майстер задає довжину першого контрольного пасма (КП) на тім'яній частині голови.

4. Волосся в обидва боки від нього зістригається у формі підкови, щоб бічні пасма поступово подовжувалися.

5. Волосся зрізається під кутом 45 градусів відносно ліній вертикальних проділів - у такому випадку кінчики волосин будуть злегка загинатися всередину.

6. Якщо необхідне філірування, вона здійснюється в останню чергу.

Способи укладання французького каре

Набір для укладання французького, або як його ще називають подовженого каре складає: круглий гребінець, фен, термозахисні та фіксуючі засоби, праска (для хвилястого волосся). За будь-якого термічного впливу (плойка, щипці та ін.), обов'язково нанесіть на пасма захисний спрей або мус.

Найпростіший спосіб – це витягнуте укладання: сухе волосся випрямляється праскою, його кінці злегка загинаються всередину та фіксуються лаком.

Можна підкрутити волосся за допомогою круглого гребінця не всередину, а назовні, і знов-таки закріпити їх лаком.

Якщо вам хочеться додати до образу дещицю недбалості, нанесіть на вологі пасма гель або мус, збийте пасма руками довільно, висушіть феном. Особливо добре підходить такий спосіб укладання для стрижки з градуюванням.

Для створення гламурного вигляду, каре можна укласти хвилями. Оброблені пінкою кучері підкручуються щипцями, плойкою або бігуді. Ступінь «хвилястості» залежить від довжини та типу стрижки.

Гламурне французьке каре

Можна зробити начіс. Для цього вологе волосся потрібно обробити пінкою, збити руками та сушити феном, одночасно круглим гребінцем створюючи потрібний об’єм. Наприкінці зачіска фіксується лаком.

Для створення витонченого романтичного образу використовуються обідки, легкі шарфи та стрічки, а також шпильки зі стразами, якими можна заколоти волосся на один бік.

Градуйоване каре можна укласти «пір'ям» або «голками». Нанесіть гель або віск на волосся та сформуйте акуратні кінчики, спрямувавши їх до обличчя або від нього.

Укладання французького каре

Французьке каре – багатогранна стрижка, яка відмінно підходить більшості жінок. Вона може бути найрізноманітнішою - діловою та суворою, завзятою та зухвалою: все залежить від ваших уподобань та способів укладання.