5 речей, які не можна робити після народження дитини, але всі роблять

Не повторюй ці помилки молодих матусь, за які вони потім розплачуються нервами та здоров'ям.

5 речей, які не можна робити після народження дитини

Їсти за двох, бо не буде молока після народження дитини

Кількість з'їденої їжі не впливає на вироблення молока, а на появу зайвих кілограмів - так. Важливо харчуватися правильно та різноманітно, щоб молоко було збалансоване за кількістю білків, жирів та вуглеводів. Що ж стосується саме його виробництва, за нього відповідають 3 гормони: лактоген, пролактин та окситоцин, які виробляються головним мозком. І на їх виробництво теж можна впливати, але ніяк не їжею, а позитивними емоціями, тривалим сном. Чим менше ти нервуєш та краще відновлюєшся (сон непросто так називають ліками), тим вища ймовірність - що проблем з молоком не буде.

Їсти за двох, бо не буде молока після народження дитини

Сідати на жорстку дієту, щоб повернутися до колишньої ваги

Переїдати не потрібно, а ось їсти треба - інакше молоко буде «знежиреним» та несмачним, а малюк голодним та у нього буде боліти животик. 2000 - 2500 калорій в день - норма для молодої матусі, за якої ти не будеш гладшати. До речі, щоб погладшати у цей період - це ще потрібно постаратися, бо сам по собі процес лактації енерговитратний, і по суті з кожним новим годуванням ти стаєш стрункішою.

Сідати на жорстку дієту, щоб повернутися до колишньої ваги

Практично відразу після пологів повертатися до активних тренувань

Терміни, коли можна буде знову ходити до фітнес клубу (якщо, звичайно, малюк «відпустить») назве лікар. Але зазвичай найближчі 4-8 тижнів після пологів фізичні вправи протипоказані, навіть якщо відчуваєш себе добре. Входити в ритм потрібно поступово, почавши з піших прогулянок (хороша погода та коляска дуже цьому сприяють!). Через 8 тижнів можеш потихеньку почати практикувати фітнес-йогу, розтяжку та басейн.

Практично відразу після пологів повертатися до активних тренувань

Робити вправи Кегеля після народження дитини, щоб підтяглися м'язи тазового дна

Вважається, що вправи Кегеля допомагають привести в тонус інтимні м'язи, розтягнуті під час вагітності, та вирішити проблеми в інтимній сфері, які виникають у молодих матусь через втрату чутливості .. І можна почути думку, що можна починати повторювати ці вправи мало не з 2 дня після пологів. У всіх пологи проходять по-різному і, щоб не викликати ускладнення, без схвалення лікаря в жодному разі робити ці вправи не можна.

Робити вправи Кегеля після народження дитини, щоб підтяглися м'язи тазового дна

Намагатися надолужити все, що було згаяно в останні місяці

Крім фізичного відновлення молодій мамі необхідно і психологічне. Це буде складно при постійному недосипі, який нерідко виникає не лише тому, що малюк потребує часу. Але й через те, що деякі матусі намагаються за першої ж можливості відновити активне культурне життя, тусовки, яких були позбавлені в останні місяці декрету. Перший час намагайтеся не звалювати на себе відразу всі домашні справи, а присвятити час малюкові та своєму відновленню, інакше на особистому прикладі можна зіткнутися з тим, що називають післяпологовою депресією.

Намагатися надолужити все, що було згаяно в останні місяці